Cena za přístupový čip

Vložil Michal 221 (bez ověření), 2. Květen 2019 - 9:50 ::

Dobrý den, vybíráme z 5ti firem, která nám zhotoví otvírání dveří přes čipový systém. Jedna firma nám nabídla čip za 250,– kus, že to prý bezpečné na úrovni bankovních systémů a že je vyloučené kopírování čipů. Máte někdo zkušenost nebo chtějí jen vydělat?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Jan Drábek (bez ověření), 3. Květen 2019 - 20:58

    Asi bych to tolik neprožíval. K nám do domu jsem osadil RFID čtečku na přístup, která pracuje na 125KHz a na Ebay jsem koupil cca. za 2Kč/kus kupu klíčenek a lidem v domě se to na požádání rozdalo. Jestli si někdo myslí, že když bude mít „nezkopírovatelnej“ čip, tak se do domu nikdo cizí nedostane, tak je na omylu. Ono si stačí zazvonit a vždy se najde někdo, kdo dotačnýho do domu bez problémů pustí. Případně si počká až půjde někdo, kdo má onen „nezkopírovatelnej“ čip a procpe se do baráku s ním. Jiná situace by byla asi s přístupem do bytu, ale pochybuju, že se tu řeší toto . . .

    Vložil rada (bez ověření), 19. Září 2022 - 14:56

    můžete někdo poslat odkaz, kde na eBay jsou čipy za 2Kč/kus ?!! Našel jsem jen násobvně dražší cca 90,– za 10 ks.

    jaké používáte systém u vás v domě, tedxy zejm. to, co se namontuje do hlavního vchodu (ovladač vrátníka) a jak máte vyřešeno chování při výpadku elektřiny (blackout).

    díky

    Vložil 25Malý (bez ověření), 4. Květen 2019 - 7:32

    Nejprve si udělejte rozbor, k čemu mají čipy sloužit. Dnes otevíráte klíči, každý obyvatel má shodný klíč, kterým odemknete zámek. Kdo nemá klíč, neodemkne. Ale odemykat musí taky popeláři, uklizečka, pošťák, kotelník apod. A pokud nemáte bezpečnostní vložku, klíče se mohou nekontrolovatelně množit. Za jistou dobu přestanete mít o nich přehled. Napravit to může pouze velice drahá výměna vložky a klíčů.

    Klíč můžete nahradit čipem ovládajícím elektrický zámek. Čtečka čipů musí všechny čipy osobně znát, aby poznala, komu otevřít. Každý jednotlivý čip lze zakázat, to pro případ ztráty, nevrácení po ukončení nájmu atp. Pak se s ní do domu nedostanete. A nový čip zase založíte do systému a ihned se s ním může odemykat.

    Čipy jsou v zásadě dvojí konstrukce:

    • Čipy pasivní, jež jsou schopny vyslat pouze svoji identifikaci. Není to nějaké jméno nebo heslo, ale pouze několikamístný unikátní kód přiřazený čipu ve výrobě. K otevření zámku úplně postačí. A takový čip, jak píše Jan Drábek nade mnou, pořídíte skutečně za babku. Čtečka je celkem primitivní a tedy relativně levná.
    • Čipy aktivní, které na rozdíl od předchozích dokáží se čtečkou oboustranně komunikovat. Výsledek je ale stejný, čtečka potřebuje znát pouze identifikaci karty, aby ji pustila do domu. Karta je na úrovni bankovní karty, Lítačky na MHD apod. Teoreticky by se aplikace pro otevírání dveří dala na tuto kartu aplikovat bez potřeby samostatného čipu. Zato čtečka je složitější a dražší.

    Co si ale s jakýmkoliv systémem odemykání musíme spojit, je chování uživatelů. A tedy hlavní slabiny zajištění vchodů do domu, a to dálkové otevírání neznámým lidem, nedůsledné zavírání dveří a dokonce tváří v tvář puštění cizích osob přes práh domu.

    V tomto srovnání budovat drahé tzv. nekopírovatelné karetní systémy je pošetilé.

    Vložil 25Malý (bez ověření), 4. Květen 2019 - 8:17

    Odemykat čipem je moderní, snadné a dokáže o stupínek vylepšit bezpečnost domu.

    Čipy lze využít k řízení nejen přístupu do domu, ale i do dalších prostor. Každý čip, v závislosti na držiteli, může mít přiděleno individuálně právo vstupu do výtahu, do sklepa, do prádelny, do kočárkárny, otevření zadního vchodu aj. Nahrazuje tak systém tzv. pyramidálního klí­če.

    Na druhé straně, každé přiložení čipu na čtečku lze použít ke sběru dat. Každá aktivita čipu se dá zmapovat. A protože musíte vědět, kdo je držitelem kterého čipu (abyste mohli ztracený zakázat a vydat nový), lze pohyb čipu přiřadit uživateli.

    Lze si při troše fantazie představit nadšence (geeka), který si dveře od svého bytu zevnitř vybaví čtečkou s velkou rámovou anténou (jako jsou v obchodech za pokladnami), aby ho při příchodu uvítala zdvořilá fráze a oblíbená hudba. Čtečka přečte čip, identifikuje ho podle jeho kódu, a připojený počítač zařídí uvítání.

    Za chvíli ho rutina omrzí a špekuluje, jak se posunout o level výš. Začne načítat všechny čipy chodící kolem jeho dveří. Kukátkem není těžké zjistit, kdo jde kolem. A databáze se plní… Ale to jen slyším trávu růst!

    Každopádně požadujte po dodavateli uzavřený systém zápisu a mazání čipů plně v režii vás správců domu. Bez srandiček, jako dálkový dohled nad funkčností systému přes internet apod. Nevím ale, zda takový vůbec existuje. Ani, co na to říká GPRD.

    Vložil člensvj (bez ověření), 9. Listopad 2021 - 0:46

    To co popisujete geek umí implementovat kdekoliv už dobře 15 let za hubičku, a to na bázi skeneru bluetooth. Většina telefonů ho má zapnutý a každý telefon se identifikuje unikátní MAC adresou.

    Vlastně k tomu stačí stará S60 Nokia a jar aplikace, přilepí se na dveře a 100% zapíše průchod každého na chodbě :-)

    A pozor, Apple to zdokonalil tak, že od roku

    2020 je schopen přesně lokalizovat dle gps všechny své i staré zařízení, která NEMAJÍ DATA (mají vyplá data, vyndanou simku)

    2021 tu samou lokalizaci udělat i u VYPNUTÝCH přístrojů (neboli on vypnutý ve skutečnosti není, běží frontprocesor co nic nebere a jen čeká na dotaz na bluetooth – a NFC, proto s ním jde platit i s vybitou baterkou) – představte si to jako na televizi, když ji můžete zapnout přes DO, také není úplně vyplá.

    Tato feature se používá při ztrátě vašeho telefonu.

    Takže si nemyslete, že když vypnete telefon, že je vypnutý.

    Vložil Vl. (bez ověření), 3. Květen 2019 - 16:43

    Potrebuji zkopírovat chip. Nabidnete.

    Vložil svjslezska, 3. Květen 2019 - 16:14

    U nás v domě takové čipytaké používáme. Požadovali jsme je, protože jsou to právě ty, které nelze kopírovat a stejné používají právě ony bankovní aplikace apod. Co si vzpomínám tak cena od dodavatele našeho systému byla kolem 120Kč i se zavedením. Systém máme tento: https://www.ima.cz/…orter-mobile

    Vložil P_V (bez ověření), 2. Květen 2019 - 14:45

    Rychlé hledání na internetu: Mifare Desfire EV1 (jeden z mála nekopírovatelných čipů), je k mání za maloobchodní cenu 100 Kč. Nebo v podobě karty za 70 Kč. Velkoobchodní cena bude jistě nižší.

    Vložil abb (bez ověření), 2. Květen 2019 - 10:19

    Náš čip taky nelze kopírovat. I když „experti“ prý zkopírují všechno.

    Vložil micha321 (bez ověření), 2. Květen 2019 - 10:46

    Jiné firmy nabízejí čip za cca 70,– tak nevím, jestli to není zbytečnost si připlácet.

    Vložil abb (bez ověření), 2. Květen 2019 - 11:54

    Čipy mají různou kvalitu, proto jsou lacinější i dražší.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".