100% nebo 75% souhlas vlastníků bytových jednotek s rekonstrukcí bytu se zásahem do nosné zdi

Vložil Anonymous, 25. Říjen 2010 - 13:17 ::

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o informaci, kolik procent vlastníků bytových jednotek musí souhlasit s rekonstrukcí bytu pro získání stavebního povolení. Na stavebním úřadě jsem několikrát získala různou odpověď. Jedná se o celkovou rekonstrukci bytu s tím, že se bude zasahovat i do nosné zdi. Současné dveře se zazdí a udělají se nové rozšířené o metr vedle. Mám zpracovaný statický posudek i projektovou dokumentaci, které tuto změnu umožňují. Celková rozloha bytu se nijak nemění ani se nezasahuje do domu vně bytu. Jako jedna z příloh pro získání stavebního povolení jsou i souhlasy ostatních majitelů, jen nevím, jestli stačí 75% nebo je ze zákona nutný 100% souhlas, který se v podstatě získa nedá. Děkuji za odpověď Mánková

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil aaa (bez ověření), 27. Říjen 2010 - 9:48

    Dobrý den, podle mých zkušeností stačí 75% souhlasů spoluvlastníků.

    Vložil lake, 27. Říjen 2010 - 10:13

    Paní Mánková, zde: http://www.portalsvj.cz/…sedniho-bytu#…

    lake

    Vložil Mánková (bez ověření), 1. Listopad 2010 - 15:45

    Děkuji za informaci. Nakonec se ukázalo, že i samotný dům má ve stanovách podmínku souhlasu 100 procent při zásahu do nosných zdí, takže moje původní otázka už je bezpředmětná. Děkuji Mánková

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".