Vložil Neználek' (bez ověření), 23. Květen 2013 - 21:41

děkuji. Otázka ale nezněla „jak do studny nespadnout“ ale „jak z ní vylézt

Nejde o to, že bych s Vámi nesouhlasil – popsal jsem stav jaký je. Našel jsem sice, ve Vašem příspěvku jak by to mělo být „dobře“. ale nenašel jsem tam – jak se zachovat PRÁVĚ TEĎ. Nechci jen čekat až ti co to způsobili budou „pod drnem“ a na mne pak dopadne „dluhová sekyra“

Takže ačkoli jsem rád, že slyším že „…Vlastníci jednotek neměli a nemají povinnost „splácet úvěr“…“, tak by mne zajímalo kde SVJ vezme peníze až dojde na „lámání chleba“. Pokud budu v danou dobu členem toho SVJ, tak mi Váš příspěvek který si „vytesám“ asi nepomůže. Ať již bude argumentace SVJ jakákoliv, nakonec se uplatní §13/7. Je to tak? A pokud ne, zkuste prosím uvést konkrétně jak to v danou chvíli bude na základě dnešních tvrzení

Máte tedy konkrétní radu?…

  • co má udělat „právě teď“ ti jednotlivci, kteří problém zviditelnili
  • mohu jen ujistit že 65% starochů bude proti jakékoli kolektivní změně
    tedy nebude nepochybně možné odhlasovat nic co by vedlo k jakékoli změně této zabetonované situace. A i když je v některých snech možné, že by časem třeba mohla klesnout jejich hlasovací síla a „klika“ by se mihla rozpadnout, již bude „mléko rozlito“ tj. vlastníky, kteří již členství ve Společenství ukončili a nepochybně také svůj úvěrový závazek nevyrovnali – nepochybně nedohoníme
    Jen bych uvedl k Vašemu „závazku dědiců“ – toto je marginální případ. Jde především o ty případy kdy se vlastnictví změní u nepříbuzných osob.

Někdo ještě radil aby jednotlivec svůj alikvótní podíl splatil ihned a trval na úpravě úvěru. Jenže to je podle mne nereálný způsob. Na to nebude nikdo ani reagovat. Takže je nějaký reálný způsob jak z této pasti?

Neználek

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.