Zvyšování nákladů na bydlení

Vložil Pavel, 11. Duben 2023 - 0:20 ::

10.4. uvedla televize, jak si MF představuje nezvyšování daní, které měla koalice v předvolební kampani.

V DPH mají být sazby 21% a 14%.

Ze zrušené sazby 10% do sazby 21% se má přesunout mj. vodné a stočné a teplo.

Ze zrušené sazby 15% do základní sazby 21% se má přesunout sběr komunálního odpadu. Ten v roce 2022 v Praze na sídlištích zdražil o skoro 100%.

Abych byl korektní, tak ze zrušené 15% sazby se do 14% sazby mají přesunout mj. stavební práce. (A dětské sedačky, jak zdůraznila Bruselská televize.)

Ve veřejném prostoru kolují informace o zásadním zvýšení daně z nemovitých věcí. Nakolik je to jen zkušební balónek nevím, uvidíme. Ale 108 to jistí.

Když ČR „úspěšně“ předsedala EU v minulém roce, tak se v tichosti schválilo několik záležitostí, které budou mít velký dopad i na bydlení v příštích letech (emisní povolenky na bydlení, povinné zateplování a fotovoltaiky atd.).

U nás v SVJ používáme jak DPP tak dodávku prací od OSVČ. Oboje podraží.

U DPP se zvýší administrativa a náklady (dovolené, překážky v práci, možná i sociální daň atd.).

U OSVČ se plánuje zvýšení sociální daně doprovázené vysvětlením, že při nízkých odvodech budou mít OSVČ nízké důchody a aby se tak nestalo a měli vynikající důchody, tak jim to moudrý a starostlivý stát zařídí zvýšením odvodů.

Zdroj:

https://www.seznamzpravy.cz/…sazby-229172#…

Přesto hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 18. Duben 2023 - 22:08

  Vrchnost v Bruselu dnes schválila emisní povolenky na bydlení:

  https://tn.nova.cz/…-obchodovani

  A vrchnost v ČR dnes schválila ve druhém čtení zvýšení poplatků za odvoz domovního odpadu (ST 307):

  https://www.novinky.cz/…pad-40429019#…

  U nás se platí podle objemu, kde se chystá zvýšení z 1 Kč na 1,8 Kč. Vloni to bylo zvýšení o 100% a nyní je to o pouhých 80%. A pak že nejsou dobré zprávy!

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil . (bez ověření), 19. Duben 2023 - 1:46

  Vrchnost v Bruselu je poněkud zaostalá. Taky vdechují kyslík. Co vydechuji raději nebudu psát. Je jisté, že dýcháním značně znečišťují životní prostředí. Je nutné schválit emisní povolenky na dýchání, pitomí strejci bruselští. Ještě jste na to nepřišli? Je nutné začít obchodovat s kyslíkem.

  Vložil Pavel, 18. Duben 2023 - 7:31

  I když byly výše uvedené návrhy na zvýšení DPH prezentovány jako návrhy MF, Signalista to popřel a tvrdí, že se jedná o uniklé analytické materiály a nikoliv návrhy MF. Návrhy vlády mají být publikovány v květnu.

  Optimisté tvrdí, že návrhy vlády budou odpovídat předvolebním slibům SPOLU:

  „SPOLU vám garantuje, že my daně nezvedneme! Proto SPOLU nebude provádět levicové daňové experimenty, ale snížíme státní výdaje a dáme finance dohromady.“

  Realisté namítají, že deficit 166,2 miliardy za 1. Q 2023 a třetí nejvyšší inflace v Evropě nesvědčí o tom, že by už byly finance dané dohromady.

  Realisté považují tzv. uniklé analytické materiály za další balonek, který je pouze součástí průběžného vypouštění testovacích balonků co občané vydrží např.:

  • zvýšení věku odchodu do důchodu
  • zvýšení daně z příjmů fyzických osob
  • zvýšení odvodů OSVČ
  • zvýšení daně z nemovitostí

  Já si počkám do poloviny května, kdy se ukáže, zda se jednalo o pokusný balonek či o návrh MF či o uniklý analytický materiál nebo metaforu.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil clen (bez ověření), 11. Duben 2023 - 22:02

  Ze zrušené sazby 10% do sazby 21% se má přesunout mj. vodné a stočné a teplo?

  Tak to je od nich hnusny, vzdyt to neni tak dlouho, kdy se to do nizke sazby dostalo :-)

  Na druhou stranu, nastavil bych jednu sazbu 15% DPH na vsechno a nazdar bazar, beztak… Ale nerozumim tomu, muselo by se to asi propocitat. Mit 3 sazby je fakt overkill na nasi malou republiku.

  Polaci si daji DPH 0% na jidlo a projde jim to, jak to? Cesi jim jezdi vykupovat pohranici :-)

  Vložil Manager (bez ověření), 11. Duben 2023 - 7:17

  Ještěže naše €€ jsou v dobrých rukou.

  https://www.blesk.cz/…mrtveho.html

  Vložil clen (bez ověření), 11. Duben 2023 - 22:06

  paklize trpel psychyckou nemoci, tak chapu, že se rozhodl jako chlap s tim skoncovat, na to vetsina koule nema. A ze to Blesk rozmazava tak to me neprekvapuje, zrejme nejaky teply bonz nejakeho bl.. z prace…

  Nicmene jak je dopis na rozloucenou tak se hned vola kriminalka. Videl jsem to u jednoho blazniveho najemnika. Ten se ale chtel jen dostat do Bohnic (tam je najem zdarma)-

  Vložil JR, 12. Duben 2023 - 20:55

  No, já dnes v ČSOB chtěla přesunout pár korun z jednoho účtu na druhým padalo to jako hrušky, jedna debilní hláška za druhou, po dvou hodinách rada, vymažte si cookies, už jsem koukala na zprávy, jestli nepadla další banka a prachy v prachu… před tím nefungovaly platby RogioJetu, sdorry, měli jsme potíže… a v Zásilkovně neprošla za Boha platba, protože…špatně zadaná adresa příjemce, místo aby hned ITáci checkovali, tak mi po neprovedení platby posílali dloooouhé maily, že je blbě popisné číslo, či co. No a ke všemu za pár dnů schůze, oprava baráku za 12 až 15 mega, bude úvěr, jaký a za kolik? Toto sladké tajemství, které se máme dozvědět včas, tedy zřejmě spolu s obdržením pozvánky, nechává si výbor jako vrcholné překvapení

  Když se bordel nakupí, jednomu z toho fakt můžou rupnout nervy

  Vložil Voják (bez ověření), 11. Duben 2023 - 6:20

  Zbyňda touto úpravou DPH získá pouhých 24 miliard. Přitom jen dnes v parlamentu projednávaný nákup švédských obrněnců je za 52 miliard. A co teprve F-35? Janička jejich nákup už slíbila. Chce to přitlačit, ovce to snesou. Mám nápad, co to schválit retroaktivně, jako snížení důchodů? Koaliční generál v.v. to podepíše, žádný strachy. U ÚS to také projde, dostali nová auta. Pro předsedu v kuřácké výbavě za 3,7 mil. Kč. Takhle si tu žijeme.

  Vložil Anonymos (bez ověření), 11. Duben 2023 - 5:25

  Nic se neděje, zvedneme FO, ovce zatleskaj a spřátelené (nebo rodinné jako v našem SVJ) OSVČ pojedou dál.

  fa. SVJ s.r.neomezeným je nejlepší bysnys.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".