Zpětné proplacení výměny oken

Vložil Občan (bez ověření), 19. Březen 2016 - 9:27 ::

Jsme SVJ od 2002,dle zákona 72/1994 v počtu 12 bytových jednotek a nově upravené stanovy nemáme ještě přijaté.Před několika roky si dva vlasníci sami nachali vyměnit okna na vlastní náklady.Podle zákona a nařízení vlády 366/2013 Sb. jsou ve společném vlastnictví. Připravujeme revitalizaci-zateplení pláště a tímto spojené výměny všech oken. Na schůzi SV vlasníci kteří již okna vyměnili, uplatňují názor, že se jím musí zpětně zaplatit již provedená výměna oken. Z minulých zde uváděných příspěvků je názor statutárního orgánu,zpětně nelze nic hradit. Otázka: Můžete tento názor potvrdit nebo vyvrátit právním argumentem, nebo poradit jak postupovat? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 19. Březen 2016 - 9:58

  Občane, jste naprosto zmaten. Přestaňte fantazírovat. Ani zákon, ani jakési nařízení vlády neříká nic o vlastnictví oken ve vašem domě. Navíc nařízení vlády č. 366/2013 Sb. se týká jiného typu spoluvladtnictví, které vzniká teprve od 1.1.2014, v domech rozdělených na úplně jiné jednotky podle jiného zákona nežli ZoVB.

  K vlastnictví oken byste si musel napřed přečíst prohlášení vlastníka budovy. Teprve pak bychom mohli na toto téma začít mudrovat.

  lake

  Vložil Werewolf, 19. Březen 2016 - 9:37

  Jak jste přišla na to, že nějaké NV nařizuje co je společné? Pouze Prohlášení vlastníka definuje společné části. I kdyby byla okna společná, nevidím důvod jim teď něco hradit. Jedině v případě, že by se hromadně dělala všechna okna, pak si umím představit, že by těmto dvěma byla tato částka vyplacena a to v případě, že by se financovalo z našetřených peněz. Pokud by se to řešilo úvěrem, pak by tito dva byli z úvěru vyjmuti.

  Ale jak jsem psal, podívejte se nejprve do dokumentu Prohlášení vlastníka.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".