Využití odkoupené části společné uličky

Vložil Tomáš Kotek (bez ověření), 26. Květen 2023 - 14:20 ::

Dobrý den, rád bych se zeptal na situaci, týkající se odkupu části společné uličky, přiléhající ke vstupu do bytu v panelovém domě. Při pravidelných požárních preventivních prohlídkách vyznačuji hranici odkoupené uličky s uvedením, že je součástí bytu. Nicméně toto není reflektováno a byl jsem informován na schůzi vlastníků, že ikdyž jsem si část uličky odkoupil, nesmím v ní mít nic umístěno (ani botník). Bylo mi doporučeno postavit dělící příčku se vstupními dveřmi na hranici odkoupené uličky, nicméně tento úkon si vyžaduje souhlas s ohlášenou stavbou na stavebním úřadě. Stavební úřad k tomu vyžaduje projektovou dokumentaci zpracovanou oprávněnou osobou (min. autorizovaným inženýrem), včetně požárně bezpečnostního řešení, závazného stanoviska HZS, Oboru životního prostředí a souhlas společenství vlastníků. Můj dotaz tedy zní – opravdu nesmím na své části odkoupené uličky nic umisťovat?

Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 28. Květen 2023 - 21:07

  Je to už vice jak 20 let, ale videl jsem v panelakach u tehle ulicek, ze tam je normalne zebriny jako ve sklepnich kojich. Proste aby jim tam nikdo nelezl.

  Kdyz si je tam date, tak kdyz jste ji odkoupil, tak to asi neni nic proti nicemu :-)

  Vložil Dveře (bez ověření), 26. Květen 2023 - 16:22

  Jaký má smysl kupovat uličku bez ohraničení a uzavření uličky?

  Byt je ohraničen vstupními dveřmi do bytu.

  Jak je zakoupená ulička uvedena v prohlášení vlastníka?

  Vložil P_V (bez ověření), 26. Květen 2023 - 15:19

  Oheň se neptá na to, komu patří ten kus podlahy. Dokud nedojde ke změně v užívání stavby, třeba tím stavebním oddělením, tak tam platí stejný režim jako na zbytku chodby.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".