Vekra zkušenosti

Vložil Antonín (bez ověření), 14. Duben 2020 - 11:35 ::

Dobrý den, zajímalo by mě jestli je tu někdo z panelového domu kterým dělala okna tato firma. Jako předseda domu to mám na starost, výměnu oken plánujeme ke konci roku, teď se nám dodělává nový výtah. Tím že sem teď kvůli okolnostem většinu času zavřený doma mě napadlo si pomalu začít zjišťovat nějaké firmy na okna protože už je vážně potřebujeme a zajím jsem narazil na 3 firmy ze kterých se mi zatím nejvíce zamlouvá Vekra. Něž se ale bude pořádat nějaká schůze bych už chtěl mít trochu jasno, takže bych rád věděl jak firma při takovéto zakázce funguje, a hlavně jak je na tom doopravdy ta kvalita oken, protože přece jenom do toho půjdou společné peníze a já bych nerad za rok řešil nějaké opravy. Budeme brát samozřejmě plastová, takže pokud je tu někdo kdo by mohl popsat zkušenost s přímo plastovými okny od nich budu rád když napíšete. Děkuji za zkušenosti. Antonín

  • okna

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil OldaV (bez ověření), 10. Červenec 2024 - 9:35

Právě jsem dokončil instalaci a musím říct, že jsem naprosto spokojený. Co mě nejvíc překvapilo, byla kvalita provedení a celkový vzhled oken – vypadají skvěle a pevně drží. Měl jsem trochu obavy z montáže, ale tým od Vekry byl naprosto profesionální a rychlý, všechno proběhlo hladce a bez problémů.

Vložil OndrejMR (bez ověření), 21. Květen 2024 - 19:42

Kupovali jsme tady dřevěná okna, protože za mě tu byl asi největší výběr. Nejen designově ale také možnosti přizpůsobení. Okna jsou pevná a odolná, ale také snadno udržovatelná. Chtěli jsme hlavně kvalitní okna, a to jsme tady dostali.

Vložil RadoslavJKL (bez ověření), 3. Duben 2024 - 19:14

Obrátil jsem se na Vekru s několika dotazy ohledně správného typu oken pro mé potřeby a obdržel jsem podrobné odpovědi, které mi pomohly udělat informované rozhodnutí. Kupovali jsme je tady loni v létě. Kvalita oken je znát a vzhledově se dobře hodí k mému domu. Jsou energeticky úsporná a zvukově izolující. Já jsem spokojený.

Vložil KarelOPL (bez ověření), 27. Únor 2024 - 17:45

U Vekry jsme dělali objednávku nejen oken ale i PSK portálu. Přemýšleli jsme, jestli zvolit HS nebo právě PSK a rozhodli jsme se pro PSK jelikož bylo pro nás cenově dostupnější. A v závěru mi asi i víc vyhovuje, že se dveře neposunuji v jedné rovině po kolejnici, ale před posunem se lehce předsadí, jsou lehké a dobře se ovládají.

Vložil PetrP1 (bez ověření), 25. Leden 2024 - 11:35

Před několika lety jsme si od Vekry nechávali dělat okna do celého baráku, a nedávno jsme je oslovili s další zakázkou, protože už před tím jsme byli spokojeni. Teď jsme řešili interiérové dveře a čekám, že kvalita a funkčnost bude stejná jako u oken za těch několik let.

Vložil Teddy (bez ověření), 14. Prosinec 2023 - 12:28

Já mám s Vekrou dobré zkušenosti. Jak s komunikací s prodejci, tak se samotným dovozem a montáží.

Vložil Sebastian (bez ověření), 23. Listopad 2023 - 9:21

My jsme odsouhlasili výměnu oken v celém panelovém domě a jednali jsme právě s Vekrou. Dali nám nejlepší nabídku a vše zhotovili v termínu i když se jednalo o tak velkou zakázku.

Vložil HonzaDušek (bez ověření), 5. Říjen 2023 - 8:33

Nevím, jak je to když se jedná o tak velkou zakázku jakožto okna do celého paneláku, ale máme na baráku plastová okna z Vekry a za nás spokojenost. Už je máme několik let a za tu dobu žádná změna, otvírání funguje, izolují jak mají, takže bych do toho klidně šel.

Vložil HudkaAntonin (bez ověření), 8. Září 2023 - 7:31

Pánové dovolím se k Vám přidat. Mám teď poměrně nově od nich venkovní rolety. Sáhli jsme po screenových a za sebe musím říct, že design je super a funkčnost také. Chrání to barák i před přehříváním a průhledné látky nepustí světlo a teplo dovnitř což se hodí, když byli teď ty pařáky, ale furt zachovají výhled.

Vložil Aleš Lapčík (bez ověření), 9. Srpen 2023 - 8:26

V panelovém domě nám aktuálně všem dělala Vekra okna a balkonové dveře. Myslím, že všichni ocenili jak rychle to firma zvládla vyměnit a osadit novými. Já si k oknům přiobjednal i venkovní žaluzie. S kvalitou jejich výrobků a zhotovených prací jsem maximálně spokojený.

Vložil Václav Axman (bez ověření), 3. Únor 2023 - 17:33

Vekra nám k oknům dělala i venkovní nadokenní rolety. Bylo fajn, že jsme je mohli pohodlně doladit k našim oknům a ladí to teď i s celým vzhledem domu. Příjemné je, že se to ovládala elektricky, takže nemusím ani vstát z postele, když chci tmu. Co je za mě super je, že jsou hlavně pro bezpečnost domu super, takže když odjíždíme na delší dobu, dům si i tímto zabezpečujeme.

Vložil BenB (bez ověření), 4. Leden 2024 - 10:36

Také jsme v létě s Vekrou řešili rolety. Musím říct, že se to vyplatilo. Mají dobrý design a splňují co jsme vyžadovali.

Vložil Ladislav Holan (bez ověření), 4. Květen 2023 - 15:23

Aktuálně u Vekry toto téma také řešíme, ještě jsme si po schůzce vzali pár dní na rozmyšlenou, jestli vybrat rolety a nebo žaluzie, ale zatím asi i právě kvůli tomu faktu bezpečnosti se taky více přikláníme k roletám. Sice ten dům pak bude vypadat jak bunkr, na druhou stranu při plném baráku lidí, bude mít člověk lepší pocit, i třeba když budeme někde na delší dobu pryč, že je to tam ošéfované a někdo se k nám jen tak nedostane.

Vložil Richard Chytil (bez ověření), 16. Červen 2023 - 7:53

Též jsem zvažoval zda jít do rolet nebo žaluzií, nakonec vyhrály žaluzie a to z důvodu světla v domě, u rolet mi nevyhovovalo, že udělají úplnou tmu, kdežto u žaluzií si světlo reguluji sám. Jinak z bezpečnostního hlediska jsou lepší rolety o tom žádná.

Vložil Karel Truhlář (bez ověření), 9. Červen 2022 - 15:55

Ohledně oken mám docela dost informací, na které si dávám pozor. Možná to je jen deformace z práce, jelikož jako zedník, tak vidím ve všem něco, ale za sebe si myslím, že okna jsou u domu opravdu jednou z nejdůležitějších věcí. Výběr jsem hodně diskutoval s kamarádem, který má rozhodně větší zkušenosti s výběrem, tak mi dal i tipy na nějaké firmy, s kterými se mu dobře spolupracovalo, Vekra byla jedna z nich a po mé zkušenosti musím dát i jemu za pravdu. Dobrá spolupráce a k nám teda přijeli i dobří řemeslníci.

Vložil Mike Mikulecký (bez ověření), 23. Říjen 2022 - 13:39

Nám při koupi oken dělalo největší starost to, aby nám vyšel rozpočet. Tím, že se vše zdražovalo, tak jsme potřebovali okna pořídit do nějakých 60tisíc. Což se nakonec s Vekrou podařilo včetně montážních prací.

Vložil Patrik N. (bez ověření), 17. Červenec 2022 - 12:08

Mám podobný názor jako vy, byl jsem se dokonce při výrobě oken i kouknout na výrobu a jsem s okny spokojen. Když jsem mohl zkontrolovat jak okna opravdu vyrábí, tak mi to dodalo klidu.

Vložil Mirek Bartoš, Holice (bez ověření), 5. Květen 2022 - 15:41

Zásadní na oknech dle mého je jejich montáž. Pokud je montáž odvedena ledabyle, tak okna mohou být nejlepší na světě a stejně nebudou dělat to co by měla. Proto bych asi doporučil, objednat si na tyto práce profesionály a nebo, pokud firma kde okna poptáváte, má i montáže, tak bych neváhal a poptal takové lidi. Vekra za mě má okna odpovídající její ceně, ale je důležité, aby okna byla dobře zasazena.

Vložil Tomáš Křeček (bez ověření), 18. Únor 2022 - 11:36

Od Vekry jsem si zakoupil okna. Chtěl jsem prvoplast, proto jsem si dal při výběru oken opravdu záležet. Něco mi doporučili, něco jsem si načetl sám a výsledek je dle mého super. Rozhodně doporučuji se výběru oken pověnovat, aby každý věděl co kupuje.

Vložil FIlip I. (bez ověření), 30. Březen 2022 - 10:44

Také máme okna v prvoplastu od Vekry. I když jsme původně chtěli od jiné firmy okna, i tak se k nám domů nechali udělat kvalitní a za sebe hodnotím i velmi dobré těsnící vlastností.

Vložil Emil98 (bez ověření), 8. Září 2021 - 18:15

Co jsme si u nich zaplatili, to jsme i dostali, okna se mi líbí a na údržbu jsou super.

Vložil Alois23 (bez ověření), 27. Listopad 2022 - 21:21

Musím s Vámi souhlasit. Okna jsme sice vybírali přes 2 měsíce, ale díky všem kritériím, které jsem od oken požadoval, jsem rád, že jsem si tu práci dal a opravdu se zaměřil na specifika. Okna nám díky tomu slouží velmi dobře, komunikace s firmou Vekra za mě celkem v pořádku a přehledná i ohledně všech termínů.

Vložil Laďa3 (bez ověření), 16. Prosinec 2022 - 19:27

Komunikace byl v našem přídě celkem zvládnutá taky, ale musím říct, že mě překvapila rychlost s jakou celou zakázku vyřídili. Okna dokonce přijeli namontovat opravdu ten datum, který jsme stanovali na začátku. Což mi příjde velmi solidní jednání.

Vložil Brotosaurus (bez ověření), 9. Listopad 2021 - 20:47

U nás taky odvedli solidní práci. Zakázku jsme jim dali dost velkou, u placení mě to trošku zabolelo, ale okna máme dodělaná do posledního detailu

Vložil Pavel Zil. (bez ověření), 24. Březen 2023 - 16:47

Okna v našem případě jsou udělaná velmi dobře. Byla u nás ze začátku trošku otázka ohledně velkých ploch, které jsme chtěli mít prosklené a nebyli jsme si jisti, zdali dát posuvné portály a nebo si dát zasklené plochy. Nakonec jsme to zkombinovali + jsme koupili venkovní rolety, které nám pomáhají především v zimně udržet stálou teplotu v domě.

Vložil Damian (bez ověření), 11. Srpen 2021 - 7:18

Za mě vyšší cena, ale na druhou stranu byla práce odvedená kvalitně a rychle.

Vložil Kopeček Tomáš (bez ověření), 30. Září 2022 - 11:59

Ohledně Vekry a oken, tak mám ty lepší zkušenosti, především jsem zaregistroval velmi dobrou izolaci. Máme starší dům, který jsme původně neměli odizolovány. Po některých rekonstrukcích a následně nových oknech, jsme se rozhodli právě i pro podřezání domu, jelikož vlhkost doma byla opravdu enormní. Celkově mi je momentálně v domě daleko lépe a i díky dobré izolaci se tolik nebojím letošní zimy.

Vložil David78 (bez ověření), 22. Duben 2022 - 18:31

Taky jsme spokojeni i když máme okna po rekonstrukci teprve necelý rok, ale tak oceňuji jejich rychlost a poměrně příjemnou komunikaci.

Vložil František L. (bez ověření), 26. Srpen 2022 - 15:34

Co se týče oken, tak mi Vekra tady dávala nějaké rady, i když jsem některé už znal, tak ale aspoň měli zájem o to, seznámit mě s funkcí jakou mohou okna mít. V našem domě pak velmi pomáhá dávat okna na zimní a letní režim a díky tomu přecházet vlhkosti a plísním.

Vložil Petr-Vandal (bez ověření), 6. Říjen 2021 - 18:09

U nás taky dělali okna, máme je i ve společných prostorách a je to znát na energiích. Máme společnou kotelnu v domě, takže jsme jako dům i platili všichni menší zálohy.

Vložil Dominik Plodek (bez ověření), 17. Červen 2021 - 13:36

Máme od téhle firmy HS portál ze dřeva, měli super přístup i přes to co se dělo venku. Kvalita je taky super, s montáží se trochu prali ale zvládli to.

Vložil Rezek (bez ověření), 16. Červenec 2021 - 11:25

Hs portál od této firmy máme taky, líbilo se nám, že je bezprahový, pro prcky je to na lítání dovnitř a ven lepší.

Vložil Javor M. (bez ověření), 18. Prosinec 2021 - 15:20

Já taky nemám co bych Vekře vytkl. Jsme spokojeni, jak s okny tak i jejich žaluziemi. Jsem moc rád, že nám ta stará okna i odvezli a zlikvidovali, jelikož já bych nevěděl kam s tím.

Vložil stěhovák (bez ověření), 20. Prosinec 2021 - 2:21

Že by do sběrného dvora? Každá obec je povinna zajistit něco takového pro své občany :-)

Ps: poslední okna jsem dělal se svět oken, dodali smluvní garanci na 4 týdny a žaluzky dodali taky. Trojskla tam nabídli za cenu polských 2 skel. Bylo to v 2019, jak nyní, nevím.

Vložil Blazek12 (bez ověření), 22. Duben 2021 - 14:52

Moje zkušenost je taková, že s nimi byla horší domluva díky koroně, ale chlapy co nám okna montovali byli super, s ničím se nezdržovali, okna měli zasazený poměrně rychle, odvezli i ty starý okna a dokonce se jim podařilo neudělat ani velký bordel.

Vložil Austin (bez ověření), 1. Duben 2021 - 12:27

Za sebe bych Vekru klidně doporučil, výměna oken s nima byla pohodička.

Vložil Fiedler (bez ověření), 13. Květen 2021 - 12:30

To jo, čekal jsem výměnu trochu náročnější a hlavně větší borčus, ale Vekra na to má dobrý lidi, byli rychlý, kvalitní a dalo se s nimi i dobře pokecat.

Vložil Francm (bez ověření), 18. Únor 2021 - 0:26

My je oslovili asi před rokem, zašel jsem k nim na pobočku (to to ještě šlo) řekl jsem jim jaká okna bych si představoval a na základě toho mi doporučili ta která to splňují, takže jsem sjednal objednávku a složil zálohu a za měsíc plus mínus jsem měl okna na domě. Takový hladký průběh jsem ani nečekal.

Vložil Flekl (bez ověření), 11. Březen 2021 - 21:22

Ono to šlo i v koroně, jenom to asi bylo trochu komplikovanější, ale nevím, nemám srovnání, každopádně Vekra neměla problém s dodáním oken i v době nouzového stavu, proběhlo to v pořádku i se všemi hygienickými opatřeními.

Vložil PetrH (bez ověření), 21. Leden 2021 - 14:52

S Vekrou jsme po letech více méně spokojeni, okna jsou stále v obstojném stavu.

Vložil Aleš Kožíšek (bez ověření), 4. Únor 2021 - 16:28

Taky tak, máme okna Vekra od roku 2009, měnili jsme jednou těsnění, jinak nic, kromě klasického umývání.

Vložil Vojtěch Kozub (bez ověření), 28. Říjen 2021 - 19:51

Hele, u nás taky dobrý. Okna udělali fakt skvěle a co si nemůžu vynachválit tak jsou jejich rolety, to je velká paráda hlavně přes léto, máme obývák na západ, takže fakt tam peče slunce až do úmoru.

Vložil m.f.m (bez ověření), 10. Prosinec 2020 - 13:38

My jsme okna řešili v tomhle blbém období, bál jsem se že se objednávka zpozdí nebo nedej bože úplně zruší, protože se nám to stalo u autosedačky, kterou jsme dostali měsíc potom co jsme jí objednali. Ale u Vekry to bylo v pohodě, i mi volal jejich obchoďák aby mě ujistil že se to všechno dodrží.

Vložil Kroupatom (bez ověření), 23. Prosinec 2020 - 14:02

Slyšel jsem že eshopy dost kolabovali v týhle době no, ale tak tyhle velký firmy jsou naštěstí sami na sebe, neřeší se nic přes poštu a podobně takže podle mě nemají proč se někde zdržet, max u dodavatele. Nám ale vekra dala termín ještě když nouzový stav nebyl, pak ho schválili ale termín pořád platil, a doba trvání montáže se nijak neprodloužila.

Vložil Jardas (bez ověření), 4. Únor 2021 - 21:45

Termín bude tak 8 týdnů od objednání. Za 4 týdny to zvládne vyrobit a namontovat málokdo.

Otázka také je, zda okna jsou společná anebo součást bytu.

Vložil Ivettus (bez ověření), 30. Prosinec 2020 - 15:43

taky jsme je pořizovali okna od tý Vekry tenhle rok, a v pohodě, přijeli jak měli, bez ohledu na to jaký pes zrovna byl, díky bohu.

Vložil Lacinaon (bez ověření), 4. Listopad 2020 - 18:28

Neshledal jsem se u Vekry s žádným problémem, jak na pobočce tak potom s dělníkama u mě doma. Objednávka byla vytvořená a vyřízená poměrně rychle, montáž pak byla na dva dny.

Vložil Zurek (bez ověření), 19. Listopad 2020 - 14:13

Já jsem s nimi zažil jeden malý problém, přijeli o den později, nevím jestli jsem se já nebo oni spletli v datumu, a bylo to docela na prd, protože jsem takhle vzal den dovolené zbytečně, ale zase bylo dobrý že to stihli udělat za dva dny a ne za tři jak se plánovalo, takže jsem si naštěstí nemusel brát další den dovolené. I ze za to omluvili což cením, ale jinak problém nebyl.

Vložil Danda (bez ověření), 25. Listopad 2020 - 17:54

Si myslím že oni tam teď musejí mít takový fofry, tím jak jsou lidi většinou na homeofficu tak si teď zlepšují příbytky. My jsme výměnu oken taky podnikli v prvním lockdownu, abychom si pak třeba nemusili na montáž brát dovolenou. Montážníci z Vekry se u nás ani na minutu nezastavili, a pak hned prý jeli někam dál.

Vložil Tobiáš (bez ověření), 21. Říjen 2020 - 13:27

Zeptám se, má někdo i dřevěný okna? Řeším teď že bych potřeboval vyměnit okna na domě, s tím že bych chtěl asi zase říct Vekře, protože v bytě jsme měli ty jejich plastový a byli dobrý, ale na barák by se mi líbili víc ty dřevěný asi, jenom nevím jestli v tom je nějaký znatelný rozdíl, nebo jestli i do baráku klidně stačí plastová okna s tím že bych si na ně asi nechal dát nějaký ten dřevěný dekor.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".