Podílové vlastnictví věci

Vložil Označení schránky není předepsáno (bez ověření), 31. Květen 2011 - 10:11 ::

Nevěřte všemu, co se tady píše.

Nedávno zde bylo uvedeno, že bytová jednotka může mít pouze jediného vlastníka, bez jakéhokoli uvedení důvodu, proč by tomu tak mělo být.

Zákon o vlastnictví bytů jasně říká, že spoluvlastnictví jednotky se řídí občanským zákoníkem. Občanský zákoník počet vlastníků věci (v daném příadě bytové jednotky) nijak neomezuje.

Dále zde bylo řečeno, že spoluvlastníci jednotky ručí za práva a vstupují do povinností odlišným způsobem než spoluvlastníci věci podle občanského zákoníku. Ani zde nebyla uvedena žádná zákonná opora.

Počet vlastníků bytové jednotky větší než jeden je zcela běžná situace.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jaroslav Jaroslav (bez ověření), 31. Květen 2011 - 10:42

  vyskočil jste z vlákna, ale nevadí – tvrdilo se a tvrdí, že na schůzi SVJ může hlasovat pouze jednotka. tedy pokud má jednotka 3 spoluvlastníky, nemají tito na shromáždění 3 hlasy ve výši svých podílů (1/3 z podílu jednotky), ale musí se dohodnout a na hlasování hlasovat jako jeden muž (jednotka). tedy není možné (podla Zovb) že 1/3 jednotky souhlasí a 2/3 jednotky nesouhlasí s usnesením.

  Vložil Spoluvlastník (bez ověření), 31. Květen 2011 - 11:23

  Pokud 1/3 jednotky souhlasí a 2/3 jednotky nesouhlasí s usnesením, tak za jednotku nesouhlasí s usnesením 1 hlas.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".