Platba do tak.zvaného fondu oprav -problém

Vložil Anonymous, 19. Červen 2007 - 13:07 ::

Proč se stále pokračuje v placení příspěvku na tak znanou opravu podle počtu metrů bytu, když jde o vynaložené prostředky na údržbu a zvelebování nebytových společných prostor, které užívají všichni bydlící stejným způsobem.Touto platbou potom majitelé třípokojových bytů zaplatí až o 5 tisíc více jak majitelé jednopokojových bytů ale jak jsem uvedl společné prostory používají stejně.Co se dá udělat aby se toto bezprávní jednání změnilo?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 19. Červen 2007 - 13:28

  Chcete snad naznačit, že rozměr střechy nad 3+1 je stejný jako v případě garsonky, počet oken v 3+1 je stejný jako v garsonce nebo počet m2 obvodových zdí je stejný jako u garsonky? Pokud tomu tak ve vašem případě je, pak se skutečně jedná o bezpráví a musíte svolat shromáždění a změnit stanovy. Hodně úspěchů.

  Vložil Anonymous, 19. Červen 2007 - 13:22

  Majitel většího bytu má větší podíl na společných částech domu. Mě přijde výše uvedený systém spravedlivý. Bezprávní to asi není pokud je to schváleno ve stanovách.

  Vložil Anonymous, 20. Červen 2007 - 19:13

  Samozřejmě – větší spoluvlastnický podíl na společných částech domu znamená povinnnost spolupodílet se ve větší míře na údržbě a opravách, ale na druhou stranu má takový vlastník jednotky, resp. jeho hlas, větší váhu při hlasování na shromáždění.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".