PETICE ZA ZRUŠENÍ POVINNÉHO SYSTÉMU JEDNOTNÉHO MĚSÍČNÍHO HLÁŠENÍ ZAMĚSTNAVATELE (JMHZ)
My, níže podepsaní občané, podnikatelé, účetní a zaměstnavatelé, vyjadřujeme nesouhlas se zavedením systému Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele (JMHZ) v jeho současné podobě. Domníváme se, že nový systém:
*výrazně zvyšuje administrativní zátěž zaměstnavatelů,
*přináší vysoké náklady na úpravy účetních a mzdových systémů,
*zvyšuje riziko chyb a sankcí,
*představuje nepřiměřenou komplikaci zejména pro malé firmy a živnostníky,
*nebyl dostatečně otestován v praxi.
Žádáme vládu České republiky a Ministerstvo práce a sociálních věcí o:
- pozastavení povinného zavedení systému JMHZ,
- přepracování systému po konzultaci s odbornou veřejností,
- zavedení dobrovolného pilotního režimu,
- zachování alternativních způsobů podávání hlášení.
Cílem této petice není odmítání digitalizace, ale požadavek na funkční, jednoduché a bezpečné řešení bez nadměrné administrativní zátěže.
Eva Paráková Kontaktujte autora petice
Zdroj:
https://www.petice.com/…avatele_jmhz
_________________________________________________________________________________
2520 jedinců nepochopilo jaké úžasné snížení administrativy JMHZ přináší, podle tvrzení minulé i současné vlády. To je snad jediné na čem se obě vlády shodnou.
Hezký tropický den!
Protiprávní činnost není třeba konat. To je základní zásada právního státu.
Pokud stát za JMHZ uloží byť jedinou pokutu, potom se o právní stát nejedná.
Pane Pavle,
petice na adrese https://www.petice.com/ nejsou právně závazné (nikdo se jimi nebude zabývat), protože chybí „podpis“. Tyto petice mohou vyplňovat booty a proto je stát ignoruje.
Chcete-li (a ostatní) opravdu smysluplně protestovat, je zde petice na adrese:
Petici na státním webu proti JMHZ podepsalo 41 remcalů.
Státní interpretace: Z celkového počtu zaměstnanců a zaměstnavatelů je drtivá většina spokojena.
Některé komentáře tam jsou přiléhavé:
"#2651
… Státnímu aparátu musí stačit jméno a příjmení, rodné číslo, hrubá mzda a informace o tom, o jaký se jedná druh pracovního poměru.
Radek Ševčík (Velké Pavlovice, 2026–05–27)"
Komnetáře, které požadují rozfázovat či lépe načasovat nebo lepší telefonickou podporu neberu. Tím se podstata věci (uvedená výše panem Radkem Ševčíkem) nemění.
Čtenáři,
odkaz na petici jsem zveřejnil proto, že jsou tam zajímavé informace od obyčejných lidí, kteří se musí s paskvilem nějak vyrovnat. Např.:
"#380
Za 28 let své praxe jsem nezažila tak nepřipravený systém a aroganci ze strany státu. Na účetní jste hodili výpočty exekucí (i když jsou za to placeni exekutoři), roční zúčtování daní (má dělat FÚ), sběr dat (věc ČSÚ), DPH, KH a SH pro MF, za lékaře a ČSSZ vyplňujeme elektronické neschopenky a ošetřovačky a zodpovídáme za toto všechno plus za výpočty mezd. A teď zdarma státu tvoříme jeho vysněný registr a platíme si k tomu všechna školení, nové programy a jejich aktualizace a ničíme si zdraví desítkami hodin práce navíc, místo času s rodinou a odpočinku. Tomu říkáte digitalizace státní správy? A vše pod sankcemi pro účetní, které ovšem neseženou odpovídající pojištění odpovědnosti. Náklady, které nejvíce dopadají na účetní OSVČ (potažmo samozřejmě i na firmy zaměstnaných účetních), nechceme přenášet na své klienty!
Jitka Machová (Zlín, 2026–05–17)"
A to je něco jiného než lživé arogantní narativy od vládnoucí svoloče, že? Abych byl spravedlivý, tak současné i minulé.
Hezký den!
Pavel




Poslední komentáře