Oznámeni s zápisem jednáni

Vložil Olga, 25. Leden 2009 - 18:14 ::

Má vlastník BJ právo na oznámeni s zápisem jednáni shromážděni VBJ a jakým způsobem muže to právo uplatnit? Za posledních 7 let nedostala jsem žádnou zápis. Je rozesláni (nebo jiný způsob oznámeni VBJ s zápisem jednáni) povinnosti výborů? V našich stanovách o tom nic není. Předem dekuji za odpověd.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 25. Leden 2009 - 19:17

  ZoVB toto výslovně neřeší a podle mého názoru je to i správně.

  Vaše stanovy to také neřeší. A to bych už považoval za chybu. Zatímco zákon nemůže předjímat všechny možné konkrétní podmínky jednotlivých SVJ, tak právě stanovy by to mohly upravit.

  Pokud to neupravují stanovy, lze o způsobu zveřejňování zápisů rozhodnout na shromáždění.

  Pokud ani na shromáždění nebylo rozhodnuto, nic Vám nebrání požádat výbor o nahlédnutí.

  Já to řeším tak, že základní zápis bez příloh je vyvěšen v každém vchodu, úplný zápis s přílohami je rozesílán emailem a kopie úplného zápisu s přílohami je k nahlédnutí u domovníka.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Anon (bez ověření), 25. Leden 2009 - 19:32

  Vyvěšení zápisu mimo přístupné prostory domu, tj. např. ve schůzovní místnosti, prádelně ad. je v pořádku.

  Vyvěšení na přístupné chodbě je možné pouze se souhlasem všech.

  Vložil Pavel, 25. Leden 2009 - 23:22

  Můžete se podělit, o co opíráte svůj názor, že vyvěšení zápisu ze schůze podléhá 100% souhlasu? V ZoVB to není, v našich stanovách to také není. Neznám předpis, který by mi to nařizoval.

  Do zápisu nedávám jmenovitě dlužníky ani údaje o jednotlivých osobách. O skutečnosti, že jsme zvolili pana XY, se lze dočíst v rejstříku a skutečnost, že jsme si odsouhlasili zateplení, určitě není tajná. Nevidím proto sebemenší důvod, aby výbor sháněl 100% souhlas k vyvěšení.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".