Odpovědi na nejasnosti okolo NOZ potřetí

Vložil Pavel, 26. Březen 2013 - 11:03 ::

V lednu jsem upozornil na chválihodnou iniciativu MS:

"Ministerstvo spravedlnosti na adrese

http://obcanskyzakonik.justice.cz/…zakonik.html

vyzývá:

Ptejte se na nový občanský zákoník

"Ministerstvo spravedlnosti pro potřeby veřejné správy i široké veřejnosti zřídilo novou Komisi pro aplikaci nové civilní legislativy (KANCL). Jejím úkolem je především zodpovídat dotazy týkající se nového soukromého práva. Na těchto internetových stránkách věnovaných občanskému zákoníku naleznete informace o jednotlivých oblastech úpravy, součástí jsou i nejčastěji kladené dotazy. Pokud mezi nimi nenaleznete odpověď na svoji otázku, pošlete nám svůj dotaz vyplněním dotazového formuláře.

Do působnosti Ministerstva spravedlnosti ovšem nespadá podávání závazného výkladu právních předpisů, které je v působnosti věcně příslušného nezávislého soudu."

První odpovědi jsem již dostal, uveřejňuji je s nadpisem „NOZ § xxxx podle MS“.

Souběžně se snažím získat odpovědi na stejné otázky na MMR a SMBD. Odpovědi nejsou vždy jednotné. :-)))

Jak je vidět z příspěvků nejsem sám, kdo se na MS ptá. Proto žádám ostatní, kteří mají odpovědi od MS, aby je zde publikovali. Netvrdím, že to co napíší na MS bude bez chyb, ale je na to zřízena speciální komise, která se má starat o výklad NOZ a ZoK. V současné době není jiná instituce, která v takovém množství průběžně poskytuje odpovědi k nešťastnému NOZ.

Než budou judikáty, uplyne dlouvá doba. Komentáře k NOZ jsou zatím jen v přípravě.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 26. Březen 2013 - 14:38

  Všechny odpovědi slavné komise zde zatím uveřejněné jsou k ničemu. Neobsahují žádné právní zdůvodnění. Pouze od boku kterýsi úředník vypálil ničím nepodložený názor a opsal k tomu větu, že není oprávněn vykládat zákon.

  Právní „váha“ těchto odpovědí je nulová. Informační hodnota sdělení co si osobně myslí jistý pan Glotzmann je nulová. Bohužel někteří těmito názory panstva argumentují, jako kdyby byla ouředníkova slova postavena na roveň Zlaté bule sicilské a tesána do mramoru.

  Což nejsou.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".