Nový ZoVB

Vložil Pavel, 3. Únor 2009 - 16:10 ::

Dnes informoval ing. Pavel Rakouš, ředitel odboru bytové politiky MMR, že za 5–7 dní bude na stránkách MMR vyvěšen nový ZoVB bez důvodové zprávy. Potom bude postoupen do komisí LRV nebo přímo na plénum LRV. Koncem března by měl být postoupen do vlády.

Na mou žádost, aby byla vyvěšena též důvodová zpráva, vyhýbavě odpověděl, že to není vždy vhodné a že to neplánují. Když jsem žádost opakoval s tím, že normální smrtelník se bude v zákonu lépe orientovat, odpověděl, že to musí projednat a že na to nemá názor.

Domnívám se, že by bylo vhodné ho opakovaně žádat, aby byla vyvěšena i důvodová zpráva. Myslím si dokonce, že to bylo v nějakém usnesení vlády, že by se měly materiály zveřejňovat.

Kdo chcete, můžete mu napsat na pavel.rakous@mmr­.cz

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 31. Březen 2009 - 10:38

  I na MMR uvěřejnili návrh nového ZoVB včetně zákona, který mění jiné zákony v souvislosti s novým ZoVB.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Pavel, 8. Září 2009 - 12:50

  Návrh nového ZoVB nebyl předložen do současného dožívajícího Parlamentu a to znamená, že pokud budou nějaké nové volby v cca 11/2009 a vznikne snad i nová vláda, která by si tento návrh „osvojila“, nebude klasické připomínkové řízení a návrh nového ZoVB by mohl jít rovnou do Parlamentu, protože má legislativní kolečko za sebou. Zda je to dobře či ne nehodnotím.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Václav (bez ověření), 31. Březen 2009 - 11:01

  Změnový zákon představuje velice zajímavé čtení. Vyjímám:

  Společenství už není účastníkem stavebního řízení (naštěstí, je jím pouze vlastník, který byl – vedle společenství – účastníkem stavebního řízení i dosud).

  V důvodové správě se mj. píše: „spory související s jednáním shromáždění členů společenství jsou v působnosti krajského soudu“. Odkud toto plyne? Jedná se o současný stav, tj. před navrhnovanou platností nového ZoVB.

  Vložil Pavel, 3. Březen 2009 - 14:01

  Dnes zástupci MMR poskytli informaci, že se na novém ZoVB stále intenzivně pracuje.

  Oproti předcházejícím variantám prý nedochází k věcným změnám (pozn. předchozí varianty byly 2× vráceny z LRV pro neústavnost).

  Mj. se explicitně stanoví, že ve výboru mohou být i nečlenové SVJ, že rozhodování může probíhat i mimo shromáždění a že SVJ se bude zakládat jako ostatní právnické osoby a nebude vznikat přímo ze zákona.

  Dne 19.3.2009 má jít návrh do LRV. Cca týden před tím by mohl viset na www včetně důvodové zprávy. Účinnost se navrhuje od 1.1.2010.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 19. Březen 2009 - 13:28

  Převzato s mírnými úpravami z www.klaiex.webnode.cz – z rubriky Různé:

  Sliby, chyby. Dnes 16.3. je na stránkách MMR stále Čunkův návrh předložený vládě v srpnu 2008.

  Protože na aktualizaci stránek MMR zřejmě nejsou lidi, napsala jsem na Úřad vlády, jestli by nemohli umístit návrh nového ZoVB do Knihovny připravované legislativy. A stalo se.

  Adresa je

  http://eklep.vlada.cz/eklep/page.jsf

  Zadáte-li Hledání a potom název dokumentu Zákon o vlastnictví bytů, dostanete se na návrh s datem 16. 3. 2009. Potom už stačí kliknout na „Přílohy“, otevřít si jednotlivé soubory a studovat. Možnost zasílat někam připomínky není u tohoto návrhu zákona uvedena.

  N. Klainová

  Vložil Karel Hölzel (bez ověření), 20. Březen 2009 - 9:39

  Vážená paní, musím vám touto cestou poděkovat za posun v informaci o stavu ZoVB a též konstatovat, že odpovědi na téma FO a ZoVB od pana ředitele Rakouše jsem se nedočkal. Lituji, ale nemohu se vám tedy pochlubit. Díky vaší důslednosti však aspoň dnes vím kde hledat a co je obsahem návrhu ZoVB. Ještě jednou díky a s pozdravem zůstávám Karel Holzel

  Vložil mirek_2 (bez ověření), 19. Březen 2009 - 14:36

  ! Velmi užitečný odkaz ! Klaním se před Vaší důsledností ! Mirek.

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 19. Březen 2009 - 18:40

  Děkuji za poklonu a ještě přidám adresu, na které si můžete zjistit, že na dnešním programu LRV ten návrh nebyl. Jsem zvědavá, kdy se tam objeví. Kdo je rovněž zvědavý, může se občas podívat na http://www.vlada.cz/…s/detail.php?…

  N. Klainová

  Vložil hugos, 2. Březen 2009 - 10:58

  Zdravím Pavle, našel jste ten odkaz? Já našel jen tohle http://www.mmr.cz/…vych-prostor

  ale to je už ze srpna 2008…

  Vložil Pavel, 2. Březen 2009 - 11:26

  To je staré. Před měsícem slibovali (ředitel odboru MMR), že novou variantu pověsí na www za 5–7 dní. Zase lhali.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil JarekSVJ, 3. Únor 2009 - 18:45

  Prosím vás dělají z nás blbce, schválně byla by zajímavá anketa mezi uplně obyčejnými vlastníky králikáren(cituji jednoho análního speleologa, našeho bývalého vůdce, kterému pomohl do funkce člen ÚV KSČ) jestli a jak jich zajímá nějaký nový ZoVB.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".