MUSÍM DÁT KLÍČ OD SKLEPA?

Vložil sklepmistr (bez ověření), 15. Duben 2017 - 1:22 ::

Dobrý den, naším sklepem v OV prochází stoupačky. Přišel nám dopis od výboru SVJ, že máme správci domu dát duplikát klíče od sklepa pro případ havárie. Samozřejmě, když to bude nutné bez problémů umožním vstup do sklepa, ale ve sklepě mám svoje věci (např. kolo za 10000) a nechci, aby mi tam někdo lezl. Musím dávat klíč? (ve stanovách o tomhle nic není)

Díky za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vlastiks, 15. Duben 2017 - 22:12

  Požádejte Výbor o upřesnění a bližší zdůvodnění jejich požadavku, včetně stanovení odpovědnosti při zajištění Vašeho majetku v době Vaší nepřítomnosti, s tím že to necháte posoudit svým právníkem.

  Vložil janica, 15. Duben 2017 - 9:31

  Že sklepem prochází stoupačky, není důvod dávat klíč výboru nebo správci. Vlastník by měl ale umožnit přístup do sklepa kvůli opravě nebo havárii. Jestliže dojde k havárii, měl by být volný přístup k HUV.

  Vložil svjdukelská111, 15. Duben 2017 - 7:57

  Je ve vašem sklepě nějaký uzávěr nebo jen „holé“ trubky? Za správu domu vždy odpovídá SVJ. Komu tedy máte předat klíče? Nějaký smluvní správce je pro vás cizí osoba.

  Vložil sklepmistr (bez ověření), 15. Duben 2017 - 13:42

  Děkuji za odpověď.

  Pokud vím, tak žádný uzávěr tam není, jen tam trubky vedou do kanálu. Klíč máme dát správci. (Správcem je předseda SVJ). Jsme malé svj o 11 bytech. Předsedovi nevěřím, kdo mi zaručí, že tam vleze jen v případě havárie? Že se ze sklepa nic neztratí?

  (Je to pomstička, protože jsme si dovolili říct že v SVJ je totální bordel, – stanovy nejsou v souladu s NOZ, nezapsaný nový výbor do OR, na ročním vyúčtování nebylo razítko ani podpis odpovědné osoby, nesvolávají se výroční schůze, neschvaluje se účetní závěrka, pravděpodobně se neřeší dlužníci, žena místopředsedy do nás strká na schodech, mamina si dovolila upozornit, že nemeje schody apod.)

  Bohužel je tu obsazeno jen pět bytů – z toho tři jsou výbor, který si vzájemně potvrdí cokoli, další byt dva osmdesátiletí manželé. Ostatní spolumajitelé tady nebydlí a nezajímají se.

  Vložil JaVa, 16. Duben 2017 - 7:22

  Opravdu na tom odpadním vedení, nemáte umístěn ani čistící mezikus.Pokud ano,je i ve Vašem zájmu, se s členy výboru vašeho SVJ domluvit na postupu, pro případ,kdy dojde k ucpání tohoto odpadu.

  JaVa

  Vložil Vlastiks, 16. Duben 2017 - 10:18

  … a on mu Výbor navrhuje dohodu ?

  že jsem si nevšimnul ?!

  … a že by to bylo pouze v jednom sklepě ?

  Vložil Werewolf, 15. Duben 2017 - 17:10

  Takže jste nejdřív předsedovi vynadali za bordel, a teď, když se začal činit mu budete pro změnu zase házet klacky pod nohy, skvělé :-D

  Vložil svjdukelská111, 16. Duben 2017 - 1:22

  Jaképak házení klacků pod nohy. Sklep je ve vlastnictví majitele bytu a přístup do něj je možný jen za jeho přítomnosti. Jak píše sklepmistr, ve sklepě není žádný uzávěr vody. To by mohl správce chtít klíč i od všech bytů, kudy vedou stoupačky. V případě, že majitel není doma by tak umožnil přístup do bytu. Zajímavé by bylo, jak by se správce zachoval, pokud by majitel sklepa chtěl podepsat list papíru, že se držitel klíče zavazuje bezodkladně uhradit všechna případná poškození nebo ztrátu věcí ve vlastnictví majitele, která má ve sklepě. Myslím, že by takovou listinu nepodepsal. V tom případě bych požadoval o vysvětlení na základě jakého zákona nebo nařízení tento klíč žádá (zvlášť když o tom ve stanovách není žádná zmínka). Warewolfe, vy byste klíč vydal? Já ne. A pokud majitel bytu klíč nevydá, má správce nějakou páku jak jej k tomu donutit?

  Vložil Vlastiks, 15. Duben 2017 - 5:04

  Zkuste být konkrétnější !

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".