Důchodce vystěhujeme, jejich domy a byty dáme rodinám. Zelení mají plán na krizi v Německu

Vložil Pavel, 18. Srpen 2023 - 18:46 ::

Zelení, člen německé vládní koalice, přišli s nápadem, jak vyřešit zoufalý nedostatek bydlení. Důchodci by měli uvolnit své byty a domy, přestěhovat se do menšího a do jejich původních nemovitostí by se nastěhovaly rodiny s dětmi, píše web týdeníku Focus s odkazem na plán poslankyně Christiny-Johanne Schröderové.

„Německo má spoustu míst pro bydlení, ale přesto bojuje s nedostatkem bytů. To znamená, že někteří lidé mají k dispozici více nemovitostí, než potřebují,“ řekla Schröderová pro deník Bild. Tvrdí, že plán Zelených počítá s tím, že by důchodci své domy a byty pronajímali za „férové nájemné“. Zatím nemají vyřešeno, zda by platby za pronájem byly osvobozeny od daní nebo daněny výhodněji.

Spolková ministryně pro rodinu Lisa Pausová (Zelení) myšlenku podporuje. „Všechny nápady, které se snaží vyřešit nedostatek bydlení, především v městských aglomeracích, považuji za užitečné a přínosné,“ uvedla pro deník Bild.

Sociálnědemokra­tický expert na bydlení Bernhard Daldrup nadšení krotí a upozorňuje na řadu problémů, která by aplikace plánu provázela. Hlavní překážka podle něj souvisí se sociálním prostředím.

Staří lidé budou chtít zůstat poblíž místa, kde strávili desítky let, ale v místě nebude dostatek vhodných, popřípadě bezbariérových bytů. Problémem bude i výše nájemného v malých bytech, kde se může stát, že poptávka bude převyšovat nabídku a nájmy prudce zdraží.

Cílem ministryně pro bydlení Klary Geywitzové (SPD) je 400 tisíc nových bytů ročně. Tohoto plánu bude docíleno až v roce 2024, tvrdí web týdeníku Focus.

Zdroj:

https://www.msn.com/…/ar-AA1fqr7e?…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Čtenář. (bez ověření), 19. Srpen 2023 - 10:28

  Vždyť i důchodci mohou mít děti, oženit se, přivést si do bytu svoji rodinu apod.

  Kecy o důchodcích zabírající velké byty na úkor mladých a perspektivních jedinců zavánějí 50. lety v socialistic­kém bloku.

  Vložil ... (bez ověření), 19. Srpen 2023 - 7:19

  než CNN Prima News, přečtěte si raději originál https://www.bild.de/…76.bild.html

  Vložil All .. (bez ověření), 19. Srpen 2023 - 10:15

  Jsou to zajimave nazory.

  Muzou uspesne cerpat z historie, za valky bytove problemy nebyly. Na druhou stranu by si nemeli zvat vice lidi, nez maji bytu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".