Datová schránka

Vložil Spotak, 8. Květen 2024 - 10:01 ::

Mohu komunikovat s SVJ přes datovou schránu z podnikatelské datové schránky nebo si musím nechat zřídit soukromou datovou schránku.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Robin Kovář, 10. Květen 2024 - 12:06

  Spotaku, ta otázka „musím si nechat zřídit soukromou datovou schránku“ má platit pro komunikaci s SVJ? V tom případě NE, rozhodně žádnou datovku zakládat nemusíte. Za prvé mezi vlastníky v SVJ můžete komunikovat jakkoliv a za druhé pokud jde čistě o výbor, tak běžný email nebo mobil je plně dostačující forma ke komunikaci…

  Vložil Jjj (bez ověření), 8. Květen 2024 - 17:32

  Pokud myslíte datovou schránku PFO, tak v tom nevidím problém, Když uvedete, do toho dopisu, kdo píše v jaké věci píše a kam čeká odpověď a dokdy

  doručeno bude průkazně, stačilo by i emailem, pokud vám oni odpoví. Pokud vám nepotvrdí email, neodpoví, tak budou moci u soudu lhát a tvrdit, že nic nedostali.

  Takže v první řadě bych volil email, a až pokud nebudou reagovat tak datovou schránku.

  Záleží co přesně řešíte.

  Vložil Pavel, 8. Květen 2024 - 10:39

  Spotak,

  psát můžete z jakékoliv schránky.

  Jiná otázka je, zda Vám SVJ ze své schránky odpoví. Odpověď je zpoplatněna. Navíc z praxe vím, řada SVJ datovou schránku nevybírá.

  Já bych volil e-mail.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".