bezmocnost

Vložil Blanik (bez ověření), 7. Duben 2012 - 13:36 ::

Dobrý den,
jsme SVBJ o 6 byt.jednot­kách.Jedna rodina si
půjčila z fondu oprav hotovost, kterou částečně splatila.V době své fin.krize, půjčku přestala splácet.Na danou situaci účetní/členka výboru SVBJ/ostatní neupozornila.V do­bě, kdy na podezření o nesplácení upozornil jeden z členů SVBJ,měla rodina byt daný k exekuci. Výbor se domlouval ústně,poté se sepsal splátkový kalendář, který nedodržela.Dražba proběhla, a dluh dané rodiny zůstal. V současné době jsme zjistili, že byt byl vydražen pouze s pozemkem pod budovou, a zahrada se zděným, zahradním domkem plus 1/6 pozemku kolem budovy/vše v OV k bytu/ zůstala rodině.V dohledné době má proběhnout dražba zahrady s domkem, a co bude s 1/6 dílu pozemku nevíme, jelikož byt prodává RK. Od účetní žádáme rok Stanovy,bezús­pěšně.Jak jsme zjistili,Stanovy jsou z r.2001,kdy zde figuruje člen výboru, již 5let po smrti. Nemáme k ní důvěru ani ze strany vedení účetnictví.V sou­časné době máme 3členný výbor-
správce,zástup­ce,účetní.Bohu­žel, schůze,které se konají pouze na upozornění členů, se účastní pouze účetní. Vždy jsme se domluvili, nebyly problémy, ale od doby výše uvedené, si nevíme rady.
zn.bezmocnost

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Krobot (bez ověření), 9. Duben 2012 - 18:46

  jedná se o neoprávněné zacházení z penězy vlastníků. Stanovy jsou uloženy také u rejstříkového soudu. Nedávno došlo ke změně webu „justice“ a postupně by měly být k dispozici v pdf.

  Vložil Pešková Zdenka (bez ověření), 10. Duben 2012 - 16:26

  Půjčka byla schválena všemi členy v době, kdy daní neplatiči/manžel s manželkou/ byli ve výboru.Účetní je stále stejná. Výbor promarnil veškeré možnosti se přihlásit jako věřitel.Členové chtějí navýšení vkladu do fondu oprav, což se nám nezdá.Situace se může díky nedotknutelnosti a nezájmu komunikovat o problémech účetní,opakovat­.Někdo bude platit, a peníze z druhé strany utíkat. Můžeme jen manželé/členové SVBJ/vyslovit nedůvěru výboru?A poté nechat hlasovat? Můžeme navrhnout pouze 1 člena – správce, a 2 členy v kontrolní komisi do výboru? Stanovy našeho SVBJ jsou velice nedokonalé a ostatní je neznají či nemají.Děkuji za trpělivost.

  Vložil G.X, 7. Duben 2012 - 18:03

  Co říkáte na následující scénář : Seberete síly, zmobilizujte několik dalších, alespoň trochu schopných členů, seženete dostatek podpisů na svolání schůze, na ní se necháte zvolit do výboru a správu domu začnetěte vykonávat řádně, či alespoň lépe než dosud.

  G.X.

  Vložil zdenka pešková (bez ověření), 10. Duben 2012 - 16:35

  Plně s Vámi souhlasím, bohužel , nikdo schopný, kromě členů ve výboru už vSVBJ není,řekla bych , že jim i vyhovuje klídek, výbor nic nechce, a když upozorníme na blížící se nebezpečí , ne pro nás, ale pro život celého domu,skončí horko těžko vybojovaná schůze v náš neprospěch,stále vyhledáváme problémy.Dům je 30letý, a jedná se o peníze,řešení problémů,situací pro klidný život všech i do budoucna.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".