bankovní poplatky a jejich rozdělení na jednotky

Vložil jaro, 24. Únor 2013 - 17:20 ::

SVJ využívá pro svoji běžnou činnost běžný účet. Zde jsou poplatky. Jaký je váš názor na nejspravedlivější rozúčtování na byty ? Podle spoluvlastnického podílu, nebo na byty ? Děkuji za názory. ( Na byty se mi zdá spravedlivější – tedy u běžného účtu, kam se platí zálohy a běžné výdaje )

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Krobot (bez ověření), 26. Únor 2013 - 15:09

  a Váš problém je vyřešen.

  Vložil All -- (bez ověření), 24. Únor 2013 - 20:40

  Vetsinou se uctuji na Správu domu ( hovorově fond oprav ), ktery ma kumulační funkci a nepřeúčtovává se při ročním rozúčtování. Samozrejme tam vsichni prispivaji dle velikosti podilu.

  Rozuctovavaji se pouze služby spojené s bydlením.

  Je, ale pouze na Vasi metodice, co kde budete uctovat.

  Vložil All -- (bez ověření), 24. Únor 2013 - 20:48

  Jak je nize i uvedeno, staci k odsouhlaseni metodiky vetsina pritomnych na shromazdeni vlastniku.

  Vložil J.K. (bez ověření), 24. Únor 2013 - 18:19

  Pane jaro jestli se Vám jedná o velké poplatky za vedení běžného účtu možným řešením je také změna banky. Určitě bych neplatil zmiňovaných pár stokorun měsíčně jak píše pan lake, že ano.

  Vložil jaro, 24. Únor 2013 - 18:51

  Změna banky je na pořadu dne, když už je tu vedení bú bez poplatků. Přesto by mě zajímala odpověď na dotaz. Zatím odpovědi odvádějí od dotazu, ale i přesto děkuji. Každý názor je dobrý.

  Vložil lake, 24. Únor 2013 - 17:36

  Na náklady SVJ se přispívá buď podle spoluvlastnických podílů, nebo podle dohody (všech), viz § 15 odst. 1 ZoVB. Co se zdá být jednotlivci „nejspravedlivější“ je naprosto bezvýznamné. Navíc jde o pár stokorun měsíčně, že ano.

  lake

  Vložil anonn, 24. Únor 2013 - 19:33

  Naprosto správně. Navíc nechápu o co tazateli jde. Poplatky v bance mohou být řádově tak deset kaček měsíčně na byt. A jestli se změní rozúčtování tak se to možná změní z 10 na 11 nebo na 9 kaček. O co vám tedy jde? Řešit „spravedlnost“ vyjádřenou jedno korunou českou?

  Lidi většinou vyházejí stovky až tisíce měsíčně naprosto zbytečně, třeba zrovna za ty bankovní poplatky, za nevhodný/zbytečný mobilní tarif, za nevhodný tarif na elektriku/plyn atd. A vy tu řešíte korunu.

  Prosím zaměřte svůj volný čas nějak efektivněji než takovými zbytečnými dotazy ano?

  Předseda

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".