Audit - Kontrola

Vložil milhaj, 28. Listopad 2008 - 17:07 ::

Dobrý den,mám ještě jeden dotaz, spojený s dotazem o Shromáždění-společenství- správce-výbor. Jak postupovat, kde lze sehnat nějaké kontrolní orgány, popř.audit na práci a kontrolu účetnictví Shromážděním nezvoleného Správce apod.? Děkuji Hajnovič M.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymousfdds (bez ověření), 30. Listopad 2008 - 20:10

  V našem SVJ bohužel nemáme něco jako revizní kontrolu, píšu bohužel ale moje noční můra to není. Představoval bych si aby to byl člověk – buď nějaký nespokojený urýpaný vlastník, nebo pán – paní pedant, dali bychom do stanov pravomoce – pokud možno , které by si navrhly sami. Je to funkce , pokud by byla opravdu nezávislá podle mne důležitá a prospěšná pro SVJ. JarekSVJ.

  Vložil František Xaver Ryšánek (bez ověření), 24. Květen 2010 - 15:35

  Dobrý den, takovou kontrolu jsem v současné době dokončil, ne jako ofic. kontrolor SVJ ale jako jeden ze spoluvlastníků. Mohu Vám uvést, že je to kiatastrofa, když celý výbor (3 osoby) pokud jde o účetnictví neví „která bije“. Účetnictví dělá SBD. Tak např. nám vznikla škoda 2 x zaplaceným pojištěním domu z fondu oprav se účtuje všechno možné (odměny …)zásada, že na účtě v bance by měly být prostředky fondu oprav u nás neplatí (účet je o 32 tis. menší. Ve zprávě píši jenom fakta, ne žádné domněnky. Kromě toho jsou u nás svolávány jenom schůze SVJ a ne schromáždění, takže jsou neplatné veškeré úkony (hlasování …). Ty SVJ, které úmyslně nezřídily revizní komisi nebo u malých SVJrevizora, jsou sami proti sobě. U nás proti revizorovi hlasovali právě ti, kteří mají stále nedoplatky a dále i ti co čerpají odměny z fondu oprav a nad rámec schválené výše. Já osobně se asi budu muset poradit o výsledku kontroly se státním zástupcem. Zdravím Vás.

  Vložil Eman (bez ověření), 24. Květen 2010 - 17:41

  „Kromě toho jsou u nás svolávány jenom schůze SVJ a ne schromáždění, takže jsou neplatné veškeré úkony (hlasování…).“

  Nesmysl. Nesmysl, byť by to trvdila značka lake. Obsah pojmu „schůze SVJ“ je zcela jasný a nenapadnutelný.

  Eman

  Vložil Ctitel JarkaSVJ, taky Moravák (bez ověření), 30. Listopad 2008 - 20:45

  Kontrolní komisi je třeba rovněž komisionelně kontrolovat, takže největšího rýpala bych ustavil do funkce kontrolora kontrolní komise, o něco menší rýpalové by pak tvořili kontrolní komisi.

  Kontrolora kontrolní komise by potom kontroloval Sám Velký JarekSVJ.

  Vložil Matějka Jaroslav, 29. Listopad 2008 - 12:36

  Vážený p.Hajnoviči M.,

  vyberte si oprávněnou auditorskou firmu, udělte ji v souladu s platnými předpisy plnou moc jménem společenství k provedení účetního auditu.

  Stále si nejsem jist vašim tvrzením o „nezvoleném správci“. Prověřte toto vaše tvrzení; jakého správce máte uvedeného v Prohlášení vlastníka?

  Matějka

  Vložil milhaj, 1. Prosinec 2008 - 12:46

  Dobrý den pane Matějka, které předpisy to jsou ? A co je ono Prohlášení vlastníka ? Mohl byste odpovídat jasněji a přesněji ? Děkuji Hajnovič

  Vložil Matějka Jaroslav, 28. Prosinec 2008 - 17:25

  Pane Hajnovič,

  k mému předcházejícímu textu vkládám: „vyberte si oprávněnou auditorskou firmu, udělte ji v souladu s platnými předpisy plnou moc jménem společenství k provedení účetního auditu“, tedy dle ZoVB (zákon č.72/1994 Sb.) v platném znění a v souladu s vašimi stanovami a ustanovením OZ – občanská zákoník.

  Co je „Prohlášení vlastníka“ ? Prosím načtěte §4 ZoVB v platném znění. (Prohlášení vlastníka je „rodný list“ domu.) Pokud „Prohlášení…“ nemáte, pořiďte si kopii z listin založených u příslušného katastrálního úřadu pro váš dům.

  Matějka

  Vložil ikenka, 24. Květen 2010 - 8:35

  Dobrý den, jenom se zeptám, audit udělat – to nám spravuje domovka,ale kdo zodpovídá za fa,které se dávají proplacet? Jsou tam nemožně vysoké částky.Dá se třeba zjistit zda za okna co námbaly účtováno zodpovídá cena? Nebo opravy v baráků- zdění, elektrikářské práce atd. To bychom si museli na každou profesi volat odborníka? nebo jak to zjistím zda to neni"přmrštěná cena?" Díky Ivan K.

  Vložil Anonymousss (bez ověření), 24. Květen 2010 - 17:57

  ikenka jednoduše, udělám průzkum trhu a mám přehled o cenách.

  Vložil JarekSVJ, 1. Prosinec 2008 - 12:51

  Hajnoviči – to je těžký, když jsi zhnilý najít si potřebné informace. Je jenom dobrá vůle pana Matějky, že tady poskytuje zdarma velice kvalitní rady.

  Vložil milhaj, 2. Prosinec 2008 - 10:12

  Hajnoviči – to je těžký, když jsi zhnilý najít si potřebné informace. Je jenom dobrá vůle pana Matějky, že tady poskytuje zdarma velice kvalitní rady. Pane Jarek, nezlobte se, ale takhle bych neoslovil ani svého nepřítele a pak také nevím, jakým právem mi tykáte. Udělal byste pro příště lépe, kdybyste se dokázal ovládnout a raději nereagovat, když neumíte, nebo nechcete druhému poradit. Díky Hajnovič

  Vložil Anon (bez ověření), 29. Listopad 2008 - 15:31

  K čemu je audit? Je to něco, co lze doporučit? Předpokládám, že půjde o hrazenou záležitost, takže hradit by měl ten (vlastník), který audit požaduje…

  Vložil anonymus (bez ověření), 26. Listopad 2018 - 19:38

  davaji se informace od Auditu zamestnavateli jelikož majel vždy vi kdy prijde a uklizi se jinak je tam nepořádek vmouce moli a micha se to do testa tak jaka je kontrola Auditu

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".