Zateplení společných částí domů

Vložil lexulka, 4. Leden 2012 - 21:52 ::

V bytovém domě s 36 byty je i 6 garáží. Shromážděním SVJ bylo schváleno zateplení domu.

Vlastníci garáží se nyní odmítají podílet na nákladech na zateplení s tím argumentem, že oni zateplení nechtěli. Jejich garáže jsou pod úrovní přízemních oken a zateplení se jich tedy, dle jejich názoru, netýká. Navíc požadují změnu prohlášení vlastníka, kde by bylo uvedeno zateplení jako samostatná část domu společná pouze bytovým jednotkám.

V prohlášení vlastníka vloženém na KÚ je uvedeno, že společnou částí domu jsou např. obvodové zdi. Domnívám se, že náklady na zateplení těchto zdí jsou tedy náklady společnými pro všechny jednotky (stejně jako by byly náklady např. na omítky).

Můj dotaz zní: Je možné v prohlášení vlastníka uvést, že zateplení je část bytového domu společná pouze bytovým jednotkám?

Na doplnění: dohoda všech vlastníků jednotek v konkrétním domě, že se vlastníci garáží na nákladech na zateplení podílet nebudou, nepřichází v úvahu.

Díky za rady.

Hezký večer

lex

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.