Jaké je třeba dělat revize a jak často?

Otázka

Jaké je třeba dělat revize a jak často?

Odpověď

Pěkný přehled najdete zde:
http://vytahy.tzb-info.cz/t.py…

(Nenechte se zmást slovem „vytahy“ v odkazu, jsou zde uevedeny i ostatní revize)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek.

  Vložil Petráčková (bez ověření), 2. Únor 2016 - 9:19

  Dobrý den, mám dotaz. Byla mi dělána revize. V revizní zprávě byli nedostatky, které se museli napravit do určité doby. A zde nastal problém, revizní technik který mi revizi prováděl slíbil, že nápravu udělá. A už ho 3 měsíce naháním a stále neúspěšně. Jak to je, když bych si na nápravu zavolala jiného elektrikáře, musela bych udělat úplnou novou revizi znova která je teď nedávno dělaná nebo jak se tato situace řeší? Děkuji

  Vložil podebradova3178, 23. Únor 2018 - 7:36

  ''Opravit nedostatky z revize může jakýkoli elektrikář. Záleží na povaze nedostatků, jestli jsou tam závažné vady, bylo by dobré si udělat novou revizi. Pokud jen malé nedostatky neřešil bych, pouze ve faktuře od jiného elektrikáře aby bylo potvrzené že se jedná o opravu všech nedostatků z revize xxx, ze dne yyy.

  Vložil fia1980, 9. Listopad 2011 - 5:48

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na elektro revizi společných prostor po 5 letech. Na internetu jsem poptala firmy, které tuto revizi provádějí. Rozsah jejich cen byl velice rozdílný 1700 až 7000 Kč za elektrorevizi.

  Mě by zajímalo, jak poznám, že na provádění el. revizí mají oprávnění. Co tato firma musí splňovat, aby je mohla dělat. Popř. kde si to, zda to splňuje můžu ověřit např. na internetu nebo by mi měli předložit nějaký doklad.

  Děkuji za odpověď.

  Vložil Ing. Jaroslav Molák (bez ověření), 2. Leden 2012 - 19:51

  Úvodem konstatuji, že revize společných prostor není jenom pětiletá podle prostředí, ale lhůtu revizí upravuje i předpis podle úrovně zajištěné údržby. Ceny revizí jsou opravdu rozdílné podle konkurence na trhu revizí a mění s technickou náročností revize. Takovým rozumným hlediskem je časová náročnost práce. Z ceníku prací lze hodinový výkon 500 Kč, považovat za rozumný. Tak vysokému ohodnocení musí odpovídat ale úroveň provedení revize. Firma, která zajišťuje revize musí mít živnostenský list vystavený na základě předložení Oprávnění,(jedná se živnost vázanou). Pro Vás je ale jednodušší, když Vám předloží Osvědčení k provádění revizí konkrétní revizní technik. Platnost Osvědčení lze ověřit dotazem na příslušný orgán, který Osvědčení vystavil.

  Vložil Letna, 30. Červen 2011 - 9:56

  prominte, není tento text jiz starý? Nezmenila se nektera pravidla ci cetnost povinnych revizi od roku 2006, kdy byl ten clanek psán? dekuji.

  Vložil nebeska, 20. Leden 2012 - 15:05

  Pokusila jsem se dát dohromady aktuální seznam revizí: plyn – kontrola ročně, revize 3 roky; elektro – 5 let; hromosvody – 4 roky; komíny – ročně; požární ochrana – ročně; vodoměry – stud.voda výměna 6 let

  Nebo máte někdo jiný názor?

  Vložil roztomily, 29. Září 2012 - 23:13

  Vodoměry byly před 1.1.2012 měněny každých 6 let pro studenou vodu a každé 4 roky pro teplou vodu. Od 1.1.2012 jsou výměny sjednocené na 5 let. Počítají se kalendařní roky proto tedy vodoměry vyměněné v lednu 2012 platí do 31.12.2017 nikoliv do ledna 2017.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".