změna výše záloh na dodávku tepla

Vložil alespardubice, 14. Červen 2018 - 10:33 ::

Prosím o zodpovězení dotazu, zda může výbor SVJ zvýšit předpis na úhradu záloh na dodávku tepla během roku bez souhlasu shromáždění vlastníků
, když došlo k navýšení záloh u dodavatele.
děkuji dachovský

  • ano

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil janica, 15. Červen 2018 - 8:35

V našem městě se nestalo, že by dodavatel tepla změnil platbu za teplo v průběhu roku. Neplatíme zálohy, ale fakturuje nám měsíčně dodávku tepla. Oproti vodárnám, kde cena vody stoupá, tak cena tepla klesá.

Vložil JaVa, 14. Červen 2018 - 14:26

§ 4 z.č. 67/2013 Sb.,

(4) Poskytovatel služeb má právo změnit v průběhu roku měsíční zálohu v míře odpovídající změně ceny služby nebo z dalších oprávněných důvodů, zejména změny rozsahu nebo kvality služby. Změněná měsíční záloha může být požadována nejdříve od prvního dne měsíce následujícího po doručení písemného oznámení nové výše zálohy. Změna výše měsíční zálohy musí být v oznámení řádně odůvodněna, jinak ke zvýšení zálohy nedojde.

konec citace

Hezký zbytek dne.JaVa

Vložil JarekSVJ, 14. Červen 2018 - 14:17

Samozřejmě, že může dokonce je to v jejich kompetenci ( určitě to máte i ve stanovách ) a je to i pro tvoje dobro. Pokud dojde ke zvýšení cen u dodavatele služeb během roku ( teplo, TUV atd. )budou i větší výdaje u spotřebitele a tím je SVJ. Nepleť si ale zálohy do tzv. Fondu oprav – účet dlouhodobých záloh o tom většinou rozhodují vlastníci na shromáždění… zase viz. stanovy.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".