změna názvu organizace, která dělá správce pro SVJ a dopad na smlouvu s SVJ

Vložil anežka holubová (bez ověření), 11. Červen 2017 - 6:11 ::

Dobrý den, v r. 2011 jsme uzavřeli smlouvu na správcovskou činnost s jistou organizací (asi mandátní smlouva,ale na dokumentu to není napsáno),ta pak v r. 2014 změnila jméno.Pro vztah s naším SVJ žádný dodatek ke smlouvě.Jedeme dále dle staré.Po vyúčtování služeb za r. 2016 jsme obdrželi nový evidenční list na hlavičkové papíře správce a opět je tam jiné jméno správce. Nikde na dokumentu není zmíněno naše SVJ, není tam podpis výboru atd. Ptám se: musíme změnit smlouvu z r. 2011 dodatkem, když původní subjekt změnil jméno? Někteří z nás mají problém nový evidenční list podepsat, protože nám mění výši platby bez našeho odsouhlasení např. u tepla a zálohy na teplou vodu tak, že se dostaneme do dluhů, což je pro nás staré nepřijatelné.Dále je tam zvýšen příspěvek na správu domu a pozemku, ale o tom snad rozhoduje shromáždění? Výbor nám řekl, že se o nic nejedná, jen si správce změnil jméno a že nám do toho nic není, proč to udělal a že se hádáme kvůli 10,– Kča hlavně, že správce už nechce žádné přeplatky u služeb a že evidenční list vydává správce a nikoliv výbor SVJ. Jenže, když náhodou někdy dojde k soudnímu sporu, koho žalovat? S nově pojmenovaným správcem nic podepsaného nemáme.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Čmuchal (bez ověření), 12. Červen 2017 - 9:30

    Pokud na to máte sílu, pak ty buzeranty z výboru vypakujte. Jedině tak dosáhnete narovnání. Narovnání může udělat jen „nová krev“. Ta bude mít za úkol, srovnat správce do latě. Nebo ho vyměnit.

    Předpis záloh není povinností „podepsat“. Výboru postačuje Vám předpis prokazatelně předložit. Vy jako příjemce služeb jej pak máte dodržovat. Nicméně nic nebrání tomu, abyste platili částky takové „se kterými se nedostanete do dluhů“. A poskytovatel (SVJ] pak má povinnost Vám řádně zálohy za služby zúčtovat.

    Ano, může se stát, že nějaký bláznivý SVJ-orgáni budou žalovat, že Vaši zálohovou povinnost neplníte PŘESNĚ tzn. nikoli, že platíte méně ale, že platíte více. Takový problém by nastal pouze tehdy, pokud by takové úchylné ustanovení bylo ve Vašich stanovách. Nicméně jak by v takovém případě rozhodl soud jsem doposud pročítáním rozsudků zatím nenašel.


    Nicméně Váš požadavek „nedostat se do dluhů“ považuji za rigidní, protože je celkem výhodné mít nedoplatek. Zákon o službách dává celkem solidní možnosti, jak získat podrobnou znalost o účetních záležitostech a umožňuje tak udělat si představu zda je Vaše platební povinnost v pořádku (to u mnoha jiných SVJ je tomu naopak: vlastníkům (ovcím) je předepsána záloha významně vyšší tak, aby jim vždy vznikl přeplatek a jejich pozice ve vymáhání dokumentů k vyúčtování byla významně oslabena)

    Vložil tristone, 12. Červen 2017 - 11:19

    Jo jo, mít nedoplatek je ta úplně nejvíc nejlepší věc. Když to v baráku udělají všichni, tak se holt v 2. čtvrtletí nebude svítit a nepoteče voda a tak, protože SVJ nebude mít prachy na placení dodavatelům. A to bude fatk super, že jo?

    Vložil VN (bez ověření), 12. Červen 2017 - 9:11

    Ohledně ostatního již bylo popsáno dost… stačí zde hledat.. To , že váš správce změní obchodní jméno , neznamená to, že by vaše původní smlouva byla neplatná a že by bylo třeba dodatkem tuto původní smlouvu měnit. Důležité je , aby to však byla jedna a tatáž firma…takže stejné IČ firmy..

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".