zavedení 3fázového proudu

Vložil Marie vacová (bez ověření), 26. Září 2023 - 9:41 ::

Dámy a pánové, musím mít souhlas ostatních vlastníků? Chci si do bytu zavést 3fázový proud. Rozvodní skříň je naproti mému bytu, takže by se jednalo pouze o krátké vedení kabelu společnými prostorami chodby. Pokud ano, existuje nějaký vzorový formulář žádosti k souhlasu ostatních vlastníků? Děkuji za laskavou odpověď. Marie Vacová

  • elektřina

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 26. Září 2023 - 12:31
  • Marie: „… musím mít souhlas ostatních vlastníků?“

Ne, nemusíte mít souhlas ostatních vlastníků.

Jestliže existuje SVJ, vlastníci o tomto nerozhodují. Jedině kdyby v prohlášení bylo výslovně určeno, že přívod do Vašeho bytu je jednofázový. Pak by se použil § 1169 ke změně prohlášení. Pokud toto není v prohlášení zmíněno, pak rozhodne SVJ které zajišťuje správu společných částí.

  • Marie: „…takže by se jednalo pouze o krátké vedení kabelu společnými prostorami chodby.“

V tom se naprosto mýlíte.

Je to mnohem složitější než natáhnout si pár drátů navíc. SVJ může od Vás požadovat, abyste dodala souhlas distributora a odborný posudek revizního technika dokládající, že stávající domovní rozvod umožňuje třífázové připojení Vašeho bytu. Ostatně distributor by požadoval totéž před výměnou elektroměru.

Teprve pak by se mohlo začít technicky řešit napojení z rozvodné skříně do bytu. To je už jen technický detail. Nenapsala jste ale nic o tom kde je umístěn elektroměr, kde je hlavní bytový jistič, ani co o rozvodech elektrické energie praví prohlášení. Takže není možné nic konkrétněji poradit.

Justitianus

Vložil wilda99, 26. Září 2023 - 11:23

Hledejte vlákna zde. Např. www.portalsvj.cz/…oudu-do-bytu

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".