zateplení domu a výměna oken

Vložil Anonymus (bez ověření), 31. Květen 2018 - 23:05 ::

Jsme SVJ a vybraná stavební firma nám bude provádět zateplení domu. Podmínkou žádosti Zelená úsporám byla výměna oken u zbývajících bytů, které mají dosud původní. Stavební firma toto zahrnula do svého projektu a vybrala firmu, která bude okna měnit. Musíme jako nájemníci s vybranou firmou a její cenou souhlasit nebo je právem nájemníka si vybrat firmu podle vlastního uvážení a ceny. Jak potom postupovat? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 1. Červen 2018 - 14:17

  Právo nájemníka a právo vlastníka to je to oč tu běží a někdo z toho má v hlavě hokej… určitě nájemník není v SVJ aby cokoliv rozhodoval , od rozhodování jsou tady vlastníci a dle jejich rozhodnutí, které vychází ze stanov konná výbor jako stautární orgán.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Červen 2018 - 17:02

  a okna jsou součástí bytu může si zvolit sám firmu při dodržení dvou podmínek. 1. Parametry okna budou vyhovovat výpočtu energetického auditu. 2. Jím vybraný zhotovitel bude oprávněn provádět tyto práce, tedy bude registrován v programu SFŽP „Zelená úsporám“. V opačném případě by totiž nárok na dotaci nebyl přiznán.

  Vložil ne-pravník (bez ověření), 1. Červen 2018 - 8:30

  Tak pokud jste v nájmu, máte práva daná Oz a taky nájemní smlouvou.

  Ale mám takové tušení, že vy nájemník nebudete. Budete vlastník bytu, který se ještě neprobudil z roku 1980.

  Vložil Anonymus (bez ověření), 1. Červen 2018 - 9:16

  Viktorre, vůbec nevím, co jste chtěl tím příspěvkem říci.

  Vložil Vlastník 7 (bez ověření), 1. Červen 2018 - 10:10

  Ze tazatel nevi, zda je najemnik nebo vlastnik.

  Vložil Markéta Gr., 1. Červen 2018 - 6:08

  Firma předkládá návrh projektu a cenovou kalkulaci, tu musí schválit Shromáždění. Pokud někdo předloží jiný návrh – levnější od jiné firmy na realizaci oken, můžete ji protlačit hlasováním na Shromáždění.

  Vložil láce (bez ověření), 1. Červen 2018 - 7:25

  Nejlevnější jsou okna z Polska. Sice je to šmejd, ale levný!!! Proto je nesmysl, aby výběr dodavatele provádělo shromáždění, kde vyhraje většinou láce jako u Markéty Gr.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Červen 2018 - 17:04

  Zelená úsporám a to firma z Polska bude dost těžko.

  Vložil Vlastník 7 (bez ověření), 1. Červen 2018 - 10:09

  To je nesmysl, pred mesicem jsem menil okna a firma co je nacenila pred 2 lety z polska (okna pres internet cz ) byla nyni po revizi nabidky o dost drazsi, nez ceska firma s 3 skly (svet oken – vyrabi z importovanyvh profilu sama v cr).

  Jinak v Cesku profily vyrabi jen jedna firma (pramos) a jeji nabidka byla asi tak 180% mnou vybrane.

  Tedy ne vsechno lze hodnotit dle ceny a ne kazdy je schopen kvalifikovane posoudit kvalitu a nejen znacka ma vliv na kvalitu.

  Vložil Markéta Gr., 1. Červen 2018 - 10:45

  Od toho jsou výběrová řízení…poměr kvalita (recenze, hodnocení uživatelů) a cena. Firma má svého osvědčeného dodavatele, jiná firma zas může mít jiného a taky osvědčeného dodavatele oken. Pokud by byl kvlalitní jen ten jeden doporučený firmou, co dělá rekonstrukci domu pana Anonyma…asi by další rekonstrukce domů v ČR stály – čekáním na dodávku těch „nejlepších oken na našem trhu“.

  Nemusí odkývat nabídku, kterou firma předloží, když ji nelze s čím porovnat. Zároveň není vhodné, aby každý vlastník bytu měl jiný typ oken. Proto se doporučuje shoda…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".