Zatékání vody do bytu z terasy

Vložil Daniel Hošek (bez ověření), 1. Říjen 2022 - 15:19 ::

Dobrý den, mám byt s nájemníkem pod terasovým bytem. Již bylo z jištěno (po záruce), že izolace na terasách je špatně udělaná a všem pod mini zatéká do ložnice. SVJ nechce problém řešit, protože by to bylo drahé. Chci učinit oficiální kroky. 1.) Potřebuji udělat výzvu SVJ, aby závadu opravilo s lhůtou,do kdy se má problematika odsouhlavit a začít s opravou. Nevím, jak by tato výzva měla vypadat. 2.) Pokud by se ani tak nic nevyřeší, podat žalobu, že se SVJ nechová jako řádný hospodář a vzniká další škoda z prodlení na majetku vlastníků ale i možný vznik škod na společných částech (voda může zatýkat pod zateplení a mráz jej roztrhá). Je toto správný postup? A jak na výzvu pro SVJ? Děkuji, Daniel Hošek.

  • zatékání

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil MartinII, 1. Říjen 2022 - 18:23

Sice nevím, jak zatéká pod terasový byt kvůli chybně provedeným izolacím na terasách (aniž by zatékalo do terasového bytu), ale zjistěte situaci v terasovém bytě, a vše řešte (doporučeně s dodejkou) s SVJ. A to tak rychle jak je naléhavé.

Sdělte, že si (v případě nečinnosti SVJ) seženete soudního znalce, a že pokud jde o ZÁVADY SPOLEČNÝCH ČÁSTÍ DOMU, musí je řešit a odstranit SVJ anebo je odstraníte vy a budete (třeba žalobou) požadovat proplacení.

Prostě NEJDŘÍVE SVJ, PAK ZNALEC A AŽ POTÉ ŽALOBA.

Nastudujte si zdejší vlákna o zatékání do bytu seshora

Vložil OK (bez ověření), 3. Říjen 2022 - 4:09

Přečtěte si usnesení 26 Cdo 1511/2019

Vložil Daniel Hošek, 1. Říjen 2022 - 18:54

Terasa bytu nad náma je místo jednoho pokoje. Čili teče přez terasu. Poškozený pokoj má střechu jako terasu horního bytu. Jelikož oprava na vlastní náklady znamená rozebrat většinu terasy sousedů nad námi. Terasa je sice dle stanov společný prostor, ale nemám na ní umožněný přístup natož jí rozkopat. Ale za informaci o znalci velice děkuji.

Vložil MartinII, 1. Říjen 2022 - 19:48

Na téma zatékání (vyplavení apod.) diskuse zde třeba

www.portalsvj.cz/…esit-situaci

www.portalsvj.cz/…ni-do-bytu-5

Vložil Justitianus, 20. Listopad 2020 – 6:28

Už se řešilo. Na téma „zatékání“ je (jen na tomto portálu) 90 diskusí

  • – – – – – – – – –

Na internetu

www.portalobydleni.cz/…ani-do-bytu/

Můžete hledat další

  • – – – – – – – – – –

O tom že soudní znalci pomohou viz třeba Černé ovce

www.ceskatelevize.cz/…52801080921/

Plíseň v nájemní bytě

www.ceskatelevize.cz/…52801080927/

Voda ve stropních panelech

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".