Zastupovani clena vyboru

Vložil Jenda (bez ověření), 19. Duben 2017 - 15:06 ::

Dobry den Mam dotaz ohledne vyboru Svj. V nasem svj byl zvolen vybor a ten nasledne z clenu vyboru zvolil predsedu. Muze clena vyboru,na zaklade plne moci tohoto clena,zastupovat treti osoba? A to same pokud je clen zvolen predsedou?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Duben 2017 - 13:10

  Funkce se vykonává osobně. Zastupovat pouze v jednotlivých případech mohou jen ostatní členové výboru. V případě, že je statutárem jen předseda nemůže se nechat zastoupit vůbec.

  Vložil JarekSVJ, 19. Duben 2017 - 17:53

  jendo mrkni do vašich stanov tam to určitě máte… zase cituji z našich trapných stanov : " Členství ve výboru je dobrovolné, nezastupitelné " čest práci…

  Vložil JaVa, 19. Duben 2017 - 17:29

  ZASTOUPENÍ

  Díl 1

  Všeobecná ustanovení

  § 436 z.č.89/2012 Sb.,

  (1) Kdo je oprávněn právně jednat jménem jiného, je jeho zástupcem; ze zastoupení vznikají práva a povinnosti přímo zastoupenému. Není-li zřejmé, že někdo jedná za jiného, platí, že jedná vlastním jménem.

  § 159 téhož zákona

  (2) Člen voleného orgánu vykonává funkci osobně; to však nebrání tomu, aby člen zmocnil pro jednotlivý případ jiného člena téhož orgánu, aby za něho při jeho neúčasti hlasoval.

  JaVa

  Vložil Jenda 2 (bez ověření), 19. Duben 2017 - 16:52

  No tak jste mi tam připsali blábol,ale rada žádná…

  Vložil Makahari (bez ověření), 21. Duben 2017 - 10:22

  Promiňte, ale Vy nerozumíte tomu, co Vám odpověděl Java? Člen výboru se může na základě plné moci nechat zastupovat POUZE JINÝM ČLENEM VÝBORU, to platí i pro předsedu.

  Vložil Vostrý (bez ověření), 21. Duben 2017 - 17:45

  Promiňte, ale vy jste si nevšiml, že Jenda nereaguje na příspěvek JaVy (příspěvek Jendy byl zapsán dříve než příspěvek JaVy). Jenda reagoval na vložený štítek „blábol“ pod úvodním příspěvkem, který byl později smazán.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".