Zápis ze shromáždění

Vložil Martina Ferencová (bez ověření), 6. Duben 2011 - 13:31 ::

Dobrý den, lze zpětně (zápis z loňska)doplnit zápis ze shromáždění vlastníků? Díky za odpovědi. MF

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rivr, 7. Duben 2011 - 3:44

  Zápis ze Shromáždění by měl být zveřejněn neprodlenně po svém vyhotovení, pokud by tomu tak nebylo – bude obtížné aby Vlastníci rozporovali vady, které může zápis obsahovat. Do 1/2 roku od konání Shromždění může Vlatník soudně rozporovat obsah usnesení v zápisu nebo platnost samotnou. U nás např. zápis je zveřejněn do jednoho měsíce ale do OR se dostane až po konci 6-sti měsíční lhůty (já to u nás (po zkušenosti) beru jako velký problém s prokazatelností – mám za to, že by zveřejnění mělo proběhnout právě vložením do OR)

  Po 6sti měsících musí být zápis neměnný – nelze jej doplnit z jakýchkoli pohnutek.

   rivr

  Vložil anon (bez ověření), 7. Duben 2011 - 6:30

  Předpokládám, že tím „OR“ myslíte obchodní rejstřík. O ukládání účetní závěrky do OR se tu diskutovalo dost a k výsledku to nevedlo. Ale o ukládání dokonce zápisů ze shromáždění do OR jsem ani neslyšel.

  Který předpis to přikazuje?

  Předseda

  Vložil rivr, 8. Duben 2011 - 2:03

  OR – ano =Obchodní rejstřík a jeho Sbírka listin
  Ukládat:

  • že se musí → …§10/4 ZoVB.
  • co se musí → …§10/1 ZoVB, závěrka §38i/1c ObchZ, ..... 
  • co by měl → …do Sbírky listin lze ukládat – cokoli uzná právnická osoba za vhodné/nutné – tedy třeba i zápisy ze Shromáždění. Tato praxe se nám osvědčila za velmi „průkazný prostředek“ – pro ty Vlastníky, kteří pak rozporují že byly zápisy upraveny nebo pozměněny. Chápu ovšem, že takováto kontrola (=práce navíc) může zvedat, tam kde se to nedělá, některým členům Výboru adrenalin.
   Co není vhodné medializovat na to postačí WEB Společenství – tedy tam kde tuto formu komunikace s Vlastníky umí.

  rivr

  Vložil anon (bez ověření), 8. Duben 2011 - 7:35

  Ale vždyť přece ochrana proti pozdější změně je TAK jednoduchá. Každý kdo má podezření (stihomam) že někdo v budoucnu změní listinu (zápis) si může hned po schůzi nechat „úředně“ od výboru ověřit kopii. Zkopíruje si to, případně zaplatí kopii, předseda na to dá razítko a podpis a hotovo. 100× jednodušší než nějaké ukládání do OR.

  A pokud někdo toto neudělá a za rok či dva přijde že zápis nesedí? Jeho smůla.

  Mimochodem vaše problémy na mojí hlavu! Kde není žalobce není soudce a nezažil jsem ani u nás ani nikde zde na diskusích že by kdy někdo řešil problém NEuložené účetní závěrky do OR. Lidi spíš zajímá každá koruna kterou (ne)musí zaplatit, případně řeší „banality“ jako štěkající pes u sousedů, nebo jestli si můžou dát sušák za okno.

  Předseda

  Vložil Starý předseda (bez ověření), 7. Duben 2011 - 7:08

  Ukládání zápisů ze shromáždění do OR samozřejmě žádný předpis neukládá. To jsou jen výmysly některých přispěvatelů.

  Vložil lake, 7. Duben 2011 - 8:31

  Úvodní dotaz je nejasný a nelze na něj odpovědět. Je třeba sdělit, o co jde a zda od konání shromáždění již uplynula zákonná lhůta 6 měsíců či nikoliv.

  lake

  Vložil Marcel Goliaš, 6. Duben 2011 - 14:26

  Dobrý den,

  Pokud zápis ze shromáždění neodpovídá skutečnosti, pak ho podle mého názoru lze opravit (tak aby této skutečnosti odpovídal). Rozlišoval bych však mezi opravou a úpravou.

  Upravovat zápis (tj. později do něj doplňovat skutečnosti, které v době konání shromáždění neexistovaly nebo nebyly platné) podle mého názoru možné není.

  Každopádně je ale zarážející, že chcete zápis měnit až s několikaměsíčním zpožděním.

  Mohla byste nám blíže vysvětlit, proč ho chcete měnit a o co přesně jde?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".