Zápis z jednání shromáždění..

Vložil juras, 24. Únor 2015 - 13:29 ::

Jednoduchý dotaz k zápisu ze shromáždění, když ve stanovách je uvedeno, že zápis podepisuje předsedající a zapisovatel, co to znamená když:
schůzi místo předsedy SV řídí zást.externí firmy, která vykonává funkci SPRÁVCE a
Zapisovatel byl schůzí schválen.

  • zápis ze shromáždění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Jar (bez ověření), 24. Únor 2015 - 13:53

Juras, pořádně se koukněte do stanov, máte-li vzorové pro SVJ(2000), najdete tam také, kdo řídí shromáždění, dost přesně, můj názor je, není.li schopen předseda řídit shromáždění, tak ať jde pást ovce.

Vložil Pavel, 24. Únor 2015 - 14:36

Jar,

kdo by měl být předsedajícím je různé podle situace v SVJ. Není to o tom, že když předseda výboru nedělá předsedajícího, tak má jít pást ovce.

U nás přednáším většinu bodů programu já. V začátcích SVJ jsem byl ještě předsedající shromáždění. To jsem si pak udílel slovo při diskuzi s členy SVJ. Nebylo to to pravé.

Nyní řídí shromáždění kolega z výboru, který udílí slovo jak členům SVJ, tak mé maličkosti.

Formálně sice předsedajícího, zapisovatele, skrutátory a ověřovatele zápisu volí shromáždění, ale ještě se nám nestalo, že by byl o funkci předsedajícího nějaký zájem. :-))

Hezký den!

Pavel

Vložil Jar (bez ověření), 24. Únor 2015 - 15:33

Pane Pavle,

napsala jsem, co bylo ve Vzorových stanovách: Čl VII " (9) Jednání shromáždění řídí předseda (místopředseda) výboru nebo pověřený člen výboru, anebo pověřený vlastník; v případě svolání shromáždění svolavatelem podle odstavce 4 věta druhá, nebo podle odstavce 6, řídí jednání shromáždění člen společenství zmocněný tímto svolavatelem."

Nevím, jakou má máte funkci, takže v podstatě netuším, co tím chcete říct, neberte to jako útok, please:-)

Napsal jste: „Formálně sice předsedajícího, zapisovatele, skrutátory a ověřovatele zápisu volí shromáždění“, mohu se zeptat, kde je toto předepsáno? Opět, nikoli jako útok, ve Stanovách to bylo? Tedy Vzorových, nebo to plyne z nějakých paragrafů NOZ pro právnické osoby?

Budu vděčna za vysvětlení.

Pane Pavle, tuším, že Vy pod řízením schůze máte na mysli něco jiného, než výbor, který potřebuje spíš zdatného mluvčího, který si uváže kravatu a vystoupením ve stylu Manažer zeměkoule ovečky dovede tam, kde je potřebuje výbor mít. Zkušenost, soorry. Na ovečky to zabírá, proto se kravaty v obchodním styku nosí, že ano?

Jinak nic proti pěkné kravatě nemám.

Dále, když někdo řídí schůzi stylem viz. příspěvek Zveřejnění dlužníka na veřejném webu, tak i když mu náleží dle Stanov řízení shromáždění, měl by raději řízení přenechat jiným a snad ani nevystupovat:-)

Vložil Pavel, 24. Únor 2015 - 15:59

Jar,

ze slov „Není to o tom, že když předseda výboru nedělá předsedajícího, tak má jít pást ovce.“ jsem se optimisticky domníval, že je jasné, že se stavím jako předseda na stranu předsedů, kteří z nějakého důvodu neřídí shromáždění. Mají proto různé důvody, jak jsou různá SVJ.

Sice jsem při sepisování našich stanov vycházel ze Vzorových stanov, ale bylo je nutno opravit o nesmysly, jako je doručování pozvánek atd.

Větu, že „předsedajícího, zapisovatele, skrutátory a ověřovatele zápisu volí shromáždění“ jsem do našich stanov dal, protože mi to připadá normální. Jsem na to zvyklý z jednání a.s., kde jsem různě působil. Po pravdě je mi lhostejné, kde je to napsáno. Já to navrhl, shromáždění stanovy schválilo a tak to platí.

Svá vystoupení na shromáždění zvládáme bez kravaty. Místo toho poskytujeme členům podklady emailem předem a materiály jim promítáme na stěnu při jednání. Složení výboru zaručuje kvalifikované odpovědi po stránce technické, provozní, ekonomické a právní.

Zveřejňování dlužníků se výbor nebrání, ale ne na dostupném místě. A je nerozhodné, zda se jedná o skutečné pohledávky nebo jen pohledávky nejasné.

Hezký den!

Pavel

Vložil Jar (bez ověření), 24. Únor 2015 - 18:03

Pane Pavle,

děkuji za odpovědi, říkala jsem si, že tu formulaci znám z programů valných hromad a.s. To, že máte ukotveno ve Stanovách je fajn a ostatní též.

Napadlo Vás někdy, pane Pavle, když tady sledujete, co se v mnoha SVJ děje, že by do toho měl někdo vnést nějaký řád zvenčí. Nechce se mi otevřeně navrhovat stát, jak víme, nebývá to většinou šťastný zásah, ale přece jenom, přijde Vám normální stav, který je teď, že „nechť si každý vymyslí nějaké stanovy“ nebo ať si „je dá sepsat právníkovi“, Já chápu, že se předpokládá, že lidé jsou myslící tvorové, ale nevím jistě, jestli je to předpoklad pro to, aby si každé SVJ bylo schopno dát dohromady něco smysluplného.

Totéž se týká účetnictví, těch nešťastných fondů oprav, atd. atd.

Vložil svjvmt, 24. Únor 2015 - 13:50

Předsedající musí být předseda? Když jste si takový postup schválili, budiž, i když je to neobvyklé aby to řídil někdo mimo SVJ. Nějak vám to výboři zdůvodnili, ne? A co si necháte ..

Vložil juras, 8. Duben 2015 - 8:58

ano, trefné..tak to máme ve stanovách, ale výbor nic nezdůvodní a klidně poruší v tomto stanovy – nechá to řídit jinak a členové jako ovce to odsouhlasí, aby majitel firmy co je vybrán jako správce, mohl s lidmi manipulovat…tedy s nimi jako s ovcema jednat! Pak ale nechce podepsat zápis, ačkoliv byl předsedající a má tak učinit..zn.Ko­courkov! juras

Vložil petrsv, 24. Únor 2015 - 13:47

Předsedající (v tomto případě zástupce externí firmy) podepíše zápis společně se zapisovatelem. Co na tom není jasné?

Vložil juras, 24. Únor 2015 - 14:19

hurá a díky vám všem diskutujícím, že jste mně potvrdili co vím, ale byl jsem klamán takto: stanovy stanoví, že schůzi řídí předseda nebo jím pověř.člen výboru,ale správce, který chce manipulovat s lidmi a prosazovat nekalé stavební zakázky s výborem, si nechá shromážděním schválit, že schůzi může řídit i když to odporuje stanovám. já jediný jsem proti a ostatní tzv. ovce souhlasí. Na toto jsem upozornil i právního zástupce firmy, která zajišťuje správu. Jsem jediný proti všem, tak díky za povzbuzení! juras

Vložil Jim (bez ověření), 26. Únor 2015 - 3:31

Kdyz to jsou „nekale zakazky“ – sehnal jste a predlozil lepsi nabidky? Predpokladam ze ano – a co? Ostatni vlastnici nechteli vasi LEPSI NABIDKU proc?


Ono nekdy vubec vydolovat z remeslniku jakekoliv nabidky byva porod :-) vsak si to zkuste.

Vložil lake, 26. Únor 2015 - 6:58

Jime, byl byste tak laskav a začal vyplňovat předmět příspěvku tak,aby bylo jasné které diskuse se týká? Děkuji.

lake

Vložil Jar (bez ověření), 24. Únor 2015 - 15:48

Juras,

neradujte se předčasně, LAKR Vám to tu nalakuje:-) Obávám se, že jste na úplném začátku nejistého procesu a půjde o boj jde.li jim o money, a to jde většinou. Obávám se, že dostanete radu, že musíte se obrátit na soud, obávám se, že argument o neplatnosti usnesení jen proto, že je četl někdo jiný, než pan předseda soudu stačit nebude, budete muset najít lepší argument.

Jar

Vložil JaVa, 24. Únor 2015 - 14:26

Jsme na tom stejně.Výsledkem naší snahy bude to ,že ti blbí zůstanou stále blbí a my inteligentnější z nich ty blbce budeme dělat stále větší a větší, což oni ani nezaregistrují, protože se s tím už narodili.

Vložil juras, 26. Únor 2015 - 11:14

díky, ale omyl, oni tzv. vědí odkud vítr vane a když někdy hold odhalíte blbce a jeho jednání prezentujete jako blbé, tak je agresivní…to je jasná psychologie aneb jak se zpívá:..psy sa bránia útokom. No, nejde o vyvyšování se, ale když je někdo blbý=myšleno nemá znalosti a přesto do funkce chce, (m.j. pozůstatek ze socialismu)tak hrůza. on může do funkce dle OZ, protože je bezúhonný a svéprávný, ale bacha na ustanovení par.159 občana, že když to vezme a nerozumí tomu, tak to lze již považovat za nedbalost…ovšem on to není schopen posoudit, protože nechce být tím blbým- chce být důležitý a pak jsou zde tyto příspěvky, když se někdo rozčiluje abych to vzal a jen nekritizoval. Já to dokonce chtěl vzít, protože jsem to léta dělal v jiném domě, ale oni v tom cítili money , tak ovlivnili ovce, při prosazení kriteria že zde déle bydlí a že jim mohou důvěřovat. Výsledkem je zahájení trestního stíhání dle par.22O/1 TR…aneb mají co chtěli. juras

Vložil juras, 8. Duben 2015 - 9:02

..tak zde mně chybí názor od „lake“, jestli to nebude pojímat ve stylu : „za dobrotu na žebrotu“ nebo „kdo chce kam, pomožme mu tam“. juras

Vložil Krupp, 8. Duben 2015 - 9:23

Pane Jurasi, když už toto fórum zaplevelujete svými názory, všiměte si prosím kolonky předmět a vyplňte ji něčím smysluplným. Jirka

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".