Žaloba žalobce PO SVJ na žalované PO SVJ, postpy,...

Vložil Marcela Polívková (bez ověření), 27. Červenec 2018 - 10:39 ::

Dobrý den, Žalovalo zde již nějaké SVJ samo sebe? Test. nebo civil.řízení. Tedy např.případ když statutaři spachlali nezákonné čerpáni peněz SVJ, neř.hospodaření,… Jak v celém procesu postupovat až po případ žaloby vlastníků na člena výboru.

Děkuji, hezký den. M.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Markéta Gr., 27. Červenec 2018 - 11:38

  Co uvádíte nemá logiku. Pokud někdo z výboru poškodil SVJ, tak žalují vlastíci tu konkrétní fyz.osobu. Proces vidím tak, že se odvolá škodící člen výboru, zvolí nový – ten zajistí důkazy o škodách způsobených odvolaným členem a pak se řeší předžalobní výzva k náhradě škody (§ 159 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník)s vyčís­lením škody a termínem do kdy musí škůdcě uhradit na účet SVJ. Pokud nebude reagovat, pak ve stejném duchu podá SVJ žalobu.

  Vložil PetrH. (bez ověření), 29. Červenec 2018 - 5:45

  Rád bych se Vás zeptal na názor, na tuto právní situaci. Je prokázáno, že členové výboru spáchali různé škody SVJ a to i tím, že nezákonně čerpali společné peníze vlastníků, zaplatili sobe a některým vlastníkům opravy jejich jednotek. Tuto pohledávku má tedy asi SVJ vůči členům výboru. Žalobci by byli ošizení vlastníci proti obohaceným členům výboru+vlastníkům, kterým opravily jednotky? Nebo žalobce je opat PO IČO SVJ a žalovaní členové výboru? Dále existuje nějaká jednodušší mimosoudní možnost jak by mohl ošizený vlastník ze kterého podílu peněz, které zaplatil na účet SVJ vypočetl částku vysi sveho podílu a započetl ji proti příští své zaloze za služby, správu…? Tj. by vzniklé ošizení nevymáhal soudně, protože k tomu asi sám není legitimován…

  Vložil Marcela Polívková (bez ověření), 27. Červenec 2018 - 17:07

  Advokát sdělil, mj. nezákonné hospodařní spáchal odpovědný výbor. Pohledávku má nyní SVJ vůči SVJ. Kompetentí k podaní zaloby je PO IČ SVJ. Až další žalobou pak musí vlastníci vymahat po členech výboru spáchaný dluh. Ze společ.peněz platil výbor statni sankce, opravy nespolečných častí domu, atd.

  Vložil JarekSVJ, 27. Červenec 2018 - 12:40

  Taky to tak vidím jak popisujete… základ je v tom jak popisujete : " se odvolá škodící člen výboru, zvolí nový " . problém je v tom zvolením nového hi hi..... tady raději všichni podávají žaloby, rozumují atd. ale makat a nést odpovědnost nechce nikdo…

  Vložil Markéta Gr., 27. Červenec 2018 - 13:02

  Ti co by chtěli a mají na to to dělat i dobře tak jsou těmi „korytáři“ šikanováni a pomlouváni a jinak zastrašováni…že pak stejně dojde na ty žaloby…jak i zde opakovaně zaznělo.

  Poslední report jsem četla na téma…„odvolat výbor nám trvalo tři roky“ a to těch nespokojených asi bylo v tom případě více.

  Ale když je v baráku jeden relativně Znalý problematiky proti všem Neznalým, nebo zcela Ignorujícím dění v SVJ..pak je to velmi zdlouhavý, někdy i marný boj.

  A pokud se to třeba i povede, pak nastane problém s těmi Ignoranty, když nechodí na Shromáždění a nechtějí být ničím vlastně obtěžováni…do doby než se jim změní přeplatek na službách na nedoplatek. :o) Pak začnou být velmi aktivní…tedy chápu i druhou stranu těch Nezájemců o členství ve výboru. Nesoudím tedy žádnou ze stran.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".