Zabrání společných prostor a vytvoření druhého sklepa

Vložil Marek Jelínek (bez ověření), 22. Únor 2019 - 6:50 ::

Dobrý den,

mám v plánu položit dotaz představenstvu SVJ, zda by bylo možné zabrat si v suterénu panelového domě, kde jsou sklepní kóje ještě podestu pod schodištěm u výtahu. Chtěl bych zde vyzdít příčku s plechovými dveřmi a zárubněmi a tím ji uzavřít a vytvořit si druhý sklep. Prostor je dosud nevyužívaný.

Tušíte jakou formou by mohlo být provedeno ošetření nároku na toto zabrání, když se jedná o společné prostory? Bylo by nutné stavební povolení a svolení všech vlastníků? Případně mohu si vůbec příčku vyzdí sám nebo práce musí být provedena odbornou firmou?

Díky Marek Jelínek

  • 100% souhlas vlastníků

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Helua (bez ověření), 22. Únor 2019 - 22:23

.....já osobně jsem proti takové „vopičárně“ to má pán byt 1+1? to by mohl chtít každý-požádejte si třeba o prázdnou prádelnu H*

Vložil Zoro (bez ověření), 22. Únor 2019 - 11:40

http://www.portalsvj.cz/…ch-prostor-7

Dobry den…myslím že Vas ceka to same co me, tedy pokud se k tomu odhodlam. Potrebujete souhlas 100% hlasu vlastniku Vaseho SVJ. Je mozne, ze spolecenstvi muze trvat na dodrzeni jednotnosti projektů, pokud by nekdo chtel budovat neco podobnehotreba o patro vys, nebo v jine casti sklepa (u nas zasklivani lodzii musela delat jedna firma a muselo jit o stejny typ zaskleni). Cim vic najemniku v dome je tim je ziskani souhlasu slozitejsi, pocitejte s tim ze Vas to neco bude stat a nemusi to byt zrovna malo. Lidska zavist a neprejicnost je bohuzel vsude pritomna. Osobne si myslim ze bude neco, co ten druhy nemuze mit, tezko realizovatelne.

Vložil SVJ26749530, 22. Únor 2019 - 15:08

Prostudujte si stanovy vašeho SVJ (mělo by tam být pravidlo hlasování*/ o podobných věcech, podle mne stačí nadpoloviční většina). Nový sklep pak zůstane společným prostorem, nebo „jiným nebytovým prostorem“, anebo se může stát vaším vlastnictvím**/ – rozhodne hlasování. Zabrání (přebudování, ani užívání) prostoru nesmí nikoho omezit na právech, ani nikoho obtěžovat…

*/ K podpoře hlasování o žádosti byste měl SVJéčku nabídnout nějakou finanční náhradu(nejspíš do fondu oprav).

**/ Pak ovšem hlasů 100%.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".