vyústění digestoře do společné odvětrávací šachtice

Vložil bev.eva, 9. Červen 2016 - 12:07 ::

Prosím o odpověď, zda je možné povolit novému vlastníku bytu, aby si vyvedl do stávající odvětrávací šachtice odtah z digestoře? Odvětrávací šachtice je větrání pro koupelny a WC, dům je z roku 1969. Dosud si při přestavbě kuchyní vlastníci pořizovali digestoře recirkulační, nový vlastník to chce vyvést právě do této šachtice a já nevím, zda je to možné. Děkuji za radu, kam se obrátit, abychom to věděli jistě. Eva Mojžíšková, předs. výboru SVJ

  • společné části domu

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JarekSVJ, 9. Červen 2016 - 17:44

Evo mrkni i do vašeho prohlášení vlastníka… pokud máte centrální odsávání jako společný prostor tak postupuj dle vašich stanov , kde máte určitě popsaný postup jak může nebo nemůže jednotlivec zasahovat do společných částí domu.....

Vložil bev.eva, 9. Červen 2016 - 22:15

Ano, to už jsem taky přemýšlela, že to jsou společné prostory a zásah do nich podléhá souhlasu ostatních, ale nenapadlo mne hledat v prohlášení vlastníka. Zítra tam kouknu, děkuju za radu. E.M.

Vložil Lachim Nilz (bez ověření), 9. Červen 2016 - 13:01

Předpokládám že se jedná o vícepodlažní objekt s částečně centrálním odsáváním tj. pouze s jedním potrubím ve stoupačce.

Za tohoto předpokladu nelze potrubí z WC nebo koupelny přímo sloučit s odsáváním z kuchyňské digestoře.

Standardně se v těchto případech řešily dvě paralelní potrubí, které se následně spojili do společného sání ve střešním ventilátoru.

K větrání viz například http://www.tzb-info.cz/…veho-vetrani

Vložil bev.eva, 9. Červen 2016 - 13:22

Děkuji, velmi jste mi pomohl. E.M.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".