Vyúčtování zálohových plateb za rok 2009

Vložil Anonymous, 29. Duben 2010 - 14:32 ::

Byl jsem vlastník bytové jednotky ve SVJ.Tento byt jsem prodal k 31.5.2009.Dne 27.dubna 2010 mi přišlo Vyúčtování zálohových plateb za rok 2009 období 1–5 , kde se ale při výpočtu vychází z období 1 – 12 t.j. z celkové roční spotřeby tepla GJ, TUV vody,studené vody a taktéž ostatní náklady.Je toto vyúčtování správné, neboť nemohu pochopit proč se mám podílet na nákladech v období 6 – 12, když jsem již nebyl vlastníkem bytu. Markantní je to např. v Ostatních nákladech (ve vyúčtování bez vysvětlení), když jsem byl členem výboru SVJ a vím, že v období 1 – 5, kdy jsem byl vlastníkem bytu žádné Ostatní náklady nebyly.Účtování provádí pro SVJ SBD Dobruška začež platí každý vlastník bytové jednotky měsíční správní poplatek 100,– Kč. V jakém termínu mělo SBD dle vyhlášky vyúčtování provést a podle kterého čísla vyhlášky proběhlo výše uvedené vyúčtování.Na závěr musím podotknout, že v domě nejsou instalovány vodoměry ani měřáky tepla a vychází se při výpočtech pouze z počtu osob a podlahové plochy. MH Dobruška

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil lake, 30. Duben 2010 - 6:17

    "V jakém termínu mělo SBD dle vyhlášky vyúčtování provést"
    U tepla a teplé vody podle vyhlášky 372/2001 Sb. se náklady vyúčtovávají nejméně jednou ročně, a to nejpozději do 4 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacího období. V tomto termínu vlastník (míněno SVJ) zajistí, aby s konkrétním vyúčtováním byl písemně seznámen konečný spotřebitel. Ostatní služby se zpravidla vyúčtují ke stejnému datu.

    "... podle kterého čísla vyhlášky proběhlo výše uvedené vyúčtování."
    Jako bývalý člen výboru byste odpověď měl znát! Na některé služby není právní předpis - pak pro rozúčtování platí co je v Prohlášení vlastníka, nebo ve stanovách, nebo bylo přijato usnesením shromáždění. Ptejte se statutárního orgánu SVJ nebo firmy, která provedla rozúčtování a vyúčtování. Jsou povinni Vám to sdělit a případně Vás nechat nahlédnout do podkladů, na základě nichž bylo rozúčtováno. Pokud podáte reklamaci (písemně na adresu SVJ k rukám předsedy, kopii rozúčtovateli), staví se tím běh reklamační lhůty.

    Obecně lze říci, že nejsou-li vodoměry ani indikátory, celoroční náklady se rozpočtou podle časového hlediska (počet měsíců užívání bytu), u nákladů na topení se ve výpočtu uplatní klimatická náročnost jednotlivých měsíců (§ 6 odst. 5 vyhlášky č. 372/2001 Sb.). Některé služby mohou být rozúčtovány podle počtu osob, nebo jinak.

    Napadá mne, zda ony "ostatní náklady" nejsou odměny výboru, které se zpravidla odhlasují jednorázově na konci roku. V tom případě Vám - jako členovi výboru do května 2009 - náleží 5/12 roční částky. Že oni na Vás zapomněli?

    lake

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".