Vyúčtování oproti podpisu a výzva k zpřístupnění.

Vložil Tomáš Vrabec, 20. Duben 2017 - 13:03 ::

Dobrý den,

zdědil jsem byt na severu Moravy a dlouhodobě se potýkám s problémy v komunikaci s místním SVJ.

Jelikož sám zastávám funkci člena výboru na druhém konci republiky, není mi úplně jasné proč v mém SVJ tyto problémy neexistují.

 1. Výbor SVJ je ochotný předložit vyúčtování služeb a rozúčtování energii pouze osobně oproti podpisu.

// My řešíme tuto situaci zasíláním doporučeně s dodejkou všem vlastníkům, kteří na v domě nemají trvalý pobyt.

 1. Oznamování schůzí / oprav / výzev k zpřístupnění. Opět, inkriminované SVJ tyto události hlási pouze papírovými výzvami v domě.

// My veškeré výzvy vyvěšujeme jak v domě, tak na elektronicky portál SVJ, tak je zasíláme elektronickou nebo normální poštou, podle preferencí vlastníků.

Chci se zeptat, zda-li je chování zmíněného výboru (který má jak moji e-mailovou tak korespondeční adresu) v souladu s NOZ. Výbor mne kontaktuje vždy až ex-post, když se nedostavím na schůzi / nezpřístupním byt / nepřevezmu vyúčtování.

Děkuji za info

Tomáš V.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 22. Duben 2017 - 12:50

  Nebojte se. Vložet sem ICO Vašeho SVJ a pokud je rejstřík prázdný, budete sem muset vložit Vám předané stanovy. Pokud nikoliv, nemůžete čekat relevantní rady ale jen pouze „poplácání po rameni“ případně rady o prodeji bytu.

  Vložil Tomáš Vrabec, 23. Duben 2017 - 17:33

  Dobrý den, http://rejstrik-firem.kurzy.cz/…love-lutyni/ Stanovy jsem nedostal na žádost o ně jsem obdržel domovní řád.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Duben 2017 - 12:43

  ale neřeší jakým způsobem. To by mělo být ve Vašich stanovách. Např. naše SVJ poskytuje zdarma veškeré informace digitálně a pouze v tištěné podobě za cenu skutečně vynaložených nákladů. Mnohé zasíláme mailem automaticky, bez vyzvání. Tento postup ovšem máme ve stanovách i se sankcemi a je tedy vymahatelný.

  Vložil Tomáš Vrabec, 23. Duben 2017 - 17:34

  Dobrý den, SVJ nemá webové stránky, stanovy mi neposkytly – pouze domovní řád. E-mail i telefon na mne SVJ má, ovšem nepoužívá.

  Vložil janica, 20. Duben 2017 - 20:44

  Měl byste sdělit, co je ve stanovách v SVJ na Moravě. Jestliže máte ve stanovách, že se pozvánka jen vyvěšuje na nástěnce nebo, že dostanete vyúčtování jen proti podpisu, tak je třeba proti tomu něco dělat. Vázne asi vzájemná komunikace, ale s některými členy výboru je to komplikované, stejně jako s vlastníky. V našem SVJ postupujeme obdobně jako ve vašem SVJ. V tom vašem bytě nikdo nebydlí?

  Vložil Tomáš Vrabec, 23. Duben 2017 - 17:35

  Dobrý den, stanovy jsem neodbdržel na žádost o ně jsem dostal domovní řád. Email, DS i telefon na mne SVJ má, ale nevyužívá. V bytě je nájemnice, ovšem jak často se v něm vyskytuje netuším. Navíc pokud chodí do domu zadním vchodem, úplně míjí nástěnku s výzvami.

  Vložil Misme, 23. Duben 2017 - 18:54

  Stanovy, za předpokladu, že název SVJ jste uvedl v příspěvku výše správně, máte zde.

  UPOZORNĚNÍ: Čtenáře mého diskusního příspěvku si dovoluji upozornit, že za případné škody způsobené jeho chybnou interpretací nenesu žádnou odpovědnost. ;-)

  Vložil Augustin (bez ověření), 23. Duben 2017 - 22:42

  „Nenalezeno
  Neplatný odkaz: Požadovaný odkaz je chybný, nebo vypršela jeho časová platnost.“

  Vložil Misme, 24. Duben 2017 - 7:15

  S vypršením časové platnosti nic nenadělám. Pokud pohlédnete do adresního řádku, zjistíte, kde jsem našla a kde byste měl hledat.

  UPOZORNĚNÍ: Na podkladě požadavků některých zdejších přispěvatelů si čtenáře mého příspěvku dovoluji upozornit, že za případné škody způsobené jeho chybnou interpretací nenesu žádnou odpovědnost.

  Vložil Tomáš Vrabec, 25. Duben 2017 - 10:36

  Dobrý den, děkuji, stanovy jsem našel, výbor SVJ je bohužel nerespektuje :-(

  Vložil Misme, 25. Duben 2017 - 12:47

  Tomáši, ocitla jsem se před časem v podobné situaci, došlo i na písemnou výhrůžku výborem, že budu vyloučena z BD. Dnes mě pánové „výboři“ uctivě z dálky zdraví. Situaci urovnala přestupková komise na úřadě města, kam jsem podala stížnost pro přestupek proti občanskému soužití. S ohledem na znění vašich stanov bych se ani ve vašem případě neobávala výsledku.

  UPOZORNĚNÍ: Na podkladě požadavků některých zdejších přispěvatelů si čtenáře mého příspěvku dovoluji upozornit, že za případné škody způsobené jeho chybnou interpretací nenesu žádnou odpovědnost.

  Vložil tazatel2 (bez ověření), 23. Duben 2017 - 20:03

  Kde zde?

  Vložil Vlastiks, 20. Duben 2017 - 19:36

  … je různé, NOZ s tím „počítá“ a neřeší, vše je v rukou Božích. Pokud se Vám to nelíbí, můžete se soudit, ale za výsledek se neručí.

  Vložil ... (bez ověření), 20. Duben 2017 - 19:17

  Jak nezpřístupníte byt. Komu, proč a kdy musíte zpřístupňovat byt?

  Vložil xyz (bez ověření), 21. Duben 2017 - 6:31

  Tady mímusují lidi, co na požádání výboru odkrývají předsedovi s úsměvem i pokličky na hrnci s polévkou, aby neobtěžovala spoluvlastníky. Pach se přece šíří společnou částí domu a ta patří všem. Tak to není vážení, tak to není. Na zpřístupnění bytu musí být důvod a jakoukoliv kontrolu může dělat jenom oprávněná osoba. To nemůže být nějaký výmysl hopsaj-čudlaje, který se kdykoliv vzpomene, že je kontrolním orgánem vlastníků a podle toho budou všichni skákat.

  Vložil janica, 21. Duben 2017 - 7:18

  Zpřístupnit byt je nutné za určitých podmínek, ne že se bude kontrolovat, jakou polévku vaří. To byl asi vtip. Co třeba zpřístupnit byt při odečtu vody nebo když je havárie, výskyt štěnic a jiné havěti, nebo že dělají stavební úpravy a pak se zjistí, že zasáhli do nosných zdí. Těch důvodů je více. Co je to oprávněná osoba v SVJ?

  Vložil Tomáš Vrabec, 23. Duben 2017 - 17:36

  Jednalo se o zpřístupnění za účelem výměny vodoměrů. Každopádně jsem takovou výzvu neobdržel. Až ex-post oznámení, že byt nebyl zpřístupněn.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".