Výtah Schindler - výměna celého rozvaděče po 19 letech

Vložil Tomáš (bez ověření), 24. Červen 2020 - 13:30 ::

Dobrý den,

v domě máme 19 let starý „moderní“ nerezový výtah Schindler. Poslední dobou začal zlobit tím, že se zasekne v nějaké stanici a nelze přivolat. Servisní firma vždy další den přijede a podle vlastních slov vyresetuje řídící program. Vadu vidí řídící desce, která se musí vyměnit. To mi celkem dává smysl.

Firma ale zároveň silně doporučuje „výměnu celého rozvaděče včetně elektroinstalace“ za cenu cca 200tis. s tím, že po oněch 19 letech už je na to stejně nejvyšší čas a poruch bude přibývat. Mě to laicky přijde jako ne tak dlouhá doba pro nový výtah.

Máte s tímto někdo zkušenosti? Měnili jste už celý rozvaděč u podobně starého, popř. mladšího výtahu? Ideálně Schindler, ale i třeba jiný moderní typ, např. Kone. Pro upřesnění dodávám, že je nás jen 10 bytů v 5 patrech, tj. provozu má výtah výrazně míň než v mnohabytovém paneláku – nadstřeleným odhadem 50 přejezdů denně.

  • výtah

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil P_V (bez ověření), 24. Červen 2020 - 15:57

Výměnu celého rozvaděče bych dělal jen, pokud tím něco získáte navíc. Třeba frekvenční měnič pro plynulý rozjezd a dojezd místo škubnutí (pokud ještě nemáte). Diagnostiku na dálku, aby servisák věděl ještě před příjezdem, co se děje. Nebo pokud by z inspekční prohlídky vyplynulo, že se něco zastaralého musí nutně napravit, a nový rozvaděč by to vyřešil.

Vložil VN (bez ověření), 24. Červen 2020 - 14:34

U nás máme MSV Liberec a rozvaděče, včetně celé elektroniky měníme také. Všechno se časem opotřebovává a je třeba vyměnit. Dvacetiletým autem pravděpodobně jezdit také nebudete. U toho výtahu je ještě riziko, že vám neplánovaně klekne. A když vám klekne, tak se může stát , že bude stát x týdnů , než dodavatelská firma naplánuje opravu a zajistí si všechny díly.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".