vystoupení z družstva

Vložil Tina (bez ověření), 4. Únor 2019 - 18:31 ::

Dobrý den, v našem domě funguje zároveň SVJ i bytové družstvo. Rádi bychom z družstva vystoupili a zůstali pouze členy SVJ, má tento postup nějaká úskalí? Má členství v SVJ i BD zároveň nějaké výhody? Děkuji!

  • Čtěte stanovy družstva!!!

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil VN (bez ověření), 4. Únor 2019 - 18:55

Tam naleznete text jak vystoupit z vašeho družstva. Jinak nemůžete být současně členem SVJ i družstva. Buď jedno nebo druhé.

Vložil JaVa, 4. Únor 2019 - 19:03

Člen SVJ, může být samozřejmě i členem „Družstva“.Žádné § znění zákona,to nezakazuje.

Přeji hezký zbytek večera.JaVa

Vložil VN (bez ověření), 4. Únor 2019 - 19:21

vlastníkem bytové jednotky… poté jsem členem SVJ. Pokud jsem členem družstva a bydlím v družstevním bytě… poté je družstvo členem SVJ. No a pak nastávají už spíše takové vzácné eventuality jako že mohu mít v domě jednu jednotku ve svém vlastnictví a druhou družstevní… ano , poté mohu být současně členem SVJ i družstva. Podobné je to i v případu, pokud vlastnictví bytové jednotky přejde z družstva na mne a členství v družstvu tímto nezanikne. Což není zrovna typickým případem. U nás to funguje tak , že v případu pokud někdo dojde ke změně vlastníka obývané jednotky automaticky končí členství v družstvu.

Vložil JaVa, 4. Únor 2019 - 19:37

Je zde i jiná, zcela běžná varianta.Pokud je založeno/vzniklo v původně družstevním domě SVJ a Vy se převodem družstevního bytu do svého vlastnictví,au­tomaticky stanete členem SVJ,pak to ještě neznamená,že si nemůžete ponechat i členství v původním „družstvo“,to rozhodnutí je zcela na Vás a možnostech ve stanovách „družstva“.

Přeji hezký večer.JaVa

Vložil VN (bez ověření), 4. Únor 2019 - 20:05

i to je náš případ.Jenže u nás to máme stanovami stanoveno tak, že pokud je někomu převeden byt do jeho vlastnictví, automaticky ztrácí členství v družstvu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".