Vysoká částka z út - pokračování

Vložil František Ollé, 12. Září 2021 - 22:56 ::

Vysoká částka za UT Problém je v tom, že žádáte o provedení kontroly výpočtu vyúčtování, ale samotný výpočet nezveřejňujete přesně a v plném rozsahu tudíž je nejistota, zda má kontrola výpočtu je dobře. Předpokládaná vstupní data i přepočet jsem uspořádal do excelovské tabulky. Pokud vyúčtovaná jednotka je korigována pro překročení dolního nebo horního limitu korekčního intervalu pak jeho vyúčtování je možno zpracovat i bez znalosti detailních vstupních údajů ostatních jednotek. Vaše jednotka překročila horní mez, což je znakem velkého odběru tepla. Podle mého přepočtu správný výsledek vyúčtování pro váš případ je asi 9 942 Kč. František Ollé

PřílohaVelikost
Vysoká částka z út, Erika.PDF36.76 KB
  • vyúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Oana (bez ověření), 13. Září 2021 - 7:37

Postup v tabulce je správně, ale vstupní údaje neodpovídají těm uvedeným na

http://www.portalsvj.cz/…-castka-z-ut

Vložil Justitianus, 13. Září 2021 - 7:27
  • Pane Ollé, zdá se že máte chybu v prvním řádku vaší tabulky. V domě Eriky je celková částka za zúčtovací jednotku 198843.62 Kč.
  • Výše základní složky v řádku 19 má být 3314.06 Kč (nikoliv 1988.44 Kč).

Dále upozorňuji, že nevíme zda tazatelka překročila nějaké limity. To je jen Váš (zatím nepodložený) dohad, který může být zcela nesprávný. Mohlo dojít k chybám v celém řetězci od chybné indikace přes nesprávné odečty a chyby v psaní, použití nesprávných koeficientů, až po chyby v počtech při rozúčtování. O tom zatím nic nevíme.

Bude třeba prozkoumat konkrétní vyúčtování, a možná i pravidla rozúčtování služeb v domě tazatelky Eriky.

Justitianus

Vložil František Ollé, 13. Září 2021 - 8:12

V čase přípravy příspěvku jsem měl k dispozici pouze první příspěvek kde cituji „náklady na celou nemovitost jsou 119.306,172kc .“ chybí specifikace druhu nákladu celkového nebo jen spotřební složky. Já jsem interpretoval variantu druhou. V každém případě prvním úkolem prověrky vyúčtování je přepočet dodaného vyúčtování, a to lze provézt jen z dodaných dat. Není problém v tabulce excelu první údaj opravit na citovanou částku 198 843,62 pak i druhá „chybná“ částka se opraví automaticky. Výsledná částka ovšem se navýší na 16 570,30 Kč. Překročení limitu není můj dohad ale výstup z provedeného výpočtu. Až po odsouhlasení přepočtu má význam hledat další zdroje chyb, jak navrhujete.

Hezký den!

Vložil Káďa (bez ověření), 15. Září 2021 - 6:06

Ale vy jste nepřiložil xls ale pdf a tam opravit nelze nic.

Prozraďte mi, proč se s tím počítat a odhadovat hypotézy a nevyužít nejprve práva k nahlédnutí do (podkladů) rozúčtování?

Vložil Poznamka (bez ověření), 18. Září 2021 - 8:03

Příloha je na Ulozto.cz,
Název souboru: „Přepočet vyúčtování BJ, Erika II.xlsx“
Heslo: Erika 

https://uloz.to/…21-v-8–32–18#…

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".