Vyřízení reklamace

Vložil Dobrák (bez ověření), 19. Květen 2014 - 10:19 ::

Ve vyúčtování za rok 2013 jsem zjistil chyby. Do 10 dnů po obdržení vyúčtová- ní jsem podal písemnou reklamaci a převzetí bylo potvrzeno předsedou SVJ. Je zvykem našeho výboru na reklamace vůbec neodpovídat ústně a ani písemně.Již se mi to dříve stalo. Mám tedy dotaz: Do kdy mně musí výbor SVJ písemně odpo- vědět ať záporně či kladně. Co mám udělat, když mně zase na reklamaci výbor zase vůbec neodpoví? Dobrák

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Neználek' (bez ověření), 19. Květen 2014 - 14:53

    Pokud máte pro vyhotovení vyúčtování externího správce, podejte reklamaci písemně i k němu. Pokud do 30 dnů neodpoví, podejte stínost na ČOI (§19/3 zák.634/1992). Správní řízení s ním vedené mu zvedne mandle.

    Pokud Vám výbor neodpoví do 30-dnů, sečkejte a načítejte částky dle §13/1 zák. 67/2013. Tyto pak odečtěte (započítejte) od příslušného nedoplatku uváděného na vyúčtování; v případě nemožnosti tuto částku začněte započítávat vůči předepsaným požadovaným dalším zálohám. Předsedu můžete v rámci „klidu v domě“ upozornit že za šlendrián již nenese jako první a podlední pouze Společenství ale první ji (dle NOZ) nese nejprve statutární orgán a teprve poslední ji ponese Společenství.

    Neználek'

    Vložil Hana2, 19. Květen 2014 - 13:38

    Pane Dobrak, mne loni ve vyctovani sluzeb za rok 2012 nabehl naklad za udajne provedenou revizi meho plynoveho spotrebice, ktery v tom byte uz nekolik let neni. Reklamaci jsem podala na spravce (viz. komentar jineho ucastnika diskuze) a reklamace mi byla uznana, protoze revizni technik nebyl schopen dolozit revizni zpravu. Tentyz RT vratil spravci neopravnene zinkasovane penize, ale penize na muj ucet nebyly k dnesnimu dni prispany. Osobne zvazuji reseni soudni cestou. Vam doporucuji bez zbytecneho prutahu Vasi reklamaci uplatnit u spravce a nasledne se obratit na soud, pokud nedojde z Vaseho pohledu k uspesnemu vyreseni (uznani) Vaseho problemu. Preji hezky den.

    Vložil Emill (bez ověření), 20. Květen 2014 - 1:28

    pokud to ve schválených pravidlech nemáte jinak. Revizi plynového spotřebiče v bytě není SVJ oprávněno provádět a hradit ze společných peněz. Za technický stav zařízení v bytě odpovídá vlastník. Revize plynoinstalace v bytě je předepsána pouze jedna a to výchozí (provozní jednou za tři roky se provádí jen na zařízení ve společných prostorách). Podle vlastního uvážení si můžete nechat provést kontrolu stavu plynového zařízení ovšem bez zcela zbytečné revizní zprávy, kterou by jste musela zaplatit.

    Vložil laik (bez ověření), 20. Květen 2014 - 16:26

    U nás provádíme kontroly OPZ v bytech každý rok jako službu a každý rok v několika bytech zjištěny závady (únik, staré hadice apod.). Domnívám se, že cca 200 Kč/byt není suma, která by zruinovala vlastníka. Výbuch plynu mívá katastrofální následky nejen v bytě, kde k němu dojde.

    Vložil Hana2, 20. Květen 2014 - 15:02

    Pane Emile, bezezbytku s Vami souhlasim. Revizi vlastniho plynoveho spotrebiče v mem byte jsem si drive sjednavala sama. Po rekonstrukci BJ a plne elektrifikaci bytu, nejsem odberatelem plynu jiz patym rokem.

    Aktualne se mi nabizi nasledujici dotaz:

    Je povinnosti vlastnika BJ, jehoz domacnost neni odberovym mistem plynu, platit (alikvotni cast) za provadene revize plynovych rozvodu ve spolecných prostorach domu?

    Dekuji za odpoved.

    Vložil laik (bez ověření), 20. Květen 2014 - 15:52

    Bez ohledu na to, zda jste odběratelem plynu, je domovní plynovod společnou částí domu a je povinností SVJ ve lhůtách stanovených provádět revize.

    Pokud by Vám exploze zničila dům bude křičet kdo za to může…

    Vložil Hana2, 21. Květen 2014 - 11:16

    a o nich nediskutuji. Nemely byt ale naklady na revizi rozuctovany jen na BJ, ktere jsou odberatelem plynu? Dekuji za zpetnou vazbu, jak to vidite.

    Vložil laik (bez ověření), 21. Květen 2014 - 12:08

    Domovní plynovod je společnou částí domu, na nákladech na revize se podílíte bez ohledu na to, zda jste odběratelem plynu či ne.

    § 15/1 ZoVB Vlastníci jednotek jsou povinni přispívat na náklady spojené se správou domu a pozemku. Pokud dohoda neurčuje jinak, nesou náklady poměrně podle velikosti spoluvlastnic­kého podílu

    A dohoda všech znamená písemný souhlas.

    Jen podotýkám, že domovní plynovod je po uzávěr bytu… a tudíž i z tohoto důvodu máte povinnost přispívat na jeho kontrolu a revize.

    Vložil Anonymous., (bez ověření), 21. Květen 2014 - 11:46

    Podle prohlášení vlastníka jste spolumajitelkou rozvodu plynu v domě, logicky nesete i náklady na revize společného majetku. I když jste se svévolně rozhodla odpojit od plynu, tak předpokládám, že rozvod vede až k vašemu bytu, kde je zaslepen. Každý rok by se mělo kontrolovat, zda je zaslepení v pořádku (vyhláška 85/1978 Sb., ČSN EN 1775). Doufám, že kontrolám a revizím nebráníte z důvodu, že plyn nepoužíváte, to by bylo slabomyslné.

    Vložil svjvmt, 19. Květen 2014 - 10:43

    A vám dělá vyúčtování výbor? Nám správce. Ve vyúčtování snad máte uvedeno, kde se reklamace uplatňuje.

    Vložil ik (bez ověření), 8. Červenec 2014 - 21:39

    Reklamace vyúčtování byla podána včas, a tak jak bylo uvedeno na vyúčtování, byla reklamace uplatněna u správce , který vyúčtování provádí. Na vědomí byla též reklamace doručena na adresu SVJ. Včera byla správcem doručena do poštovní schránky poštovní složenka k vrácení přeplatku, a to v částce, která byla uvedena na reklamovaném vyúčtování. Přitom žádné písemné vyrozumění o tom, jak bylo o uplatněné reklamaci rozhodnuto, a z jakého důvodu byla zamítnuta jsem neobdržela. Jak se bránit? A z jakého data vycházet při počítání času pro případ, že se budu chtít obrátit na soud. NOZ dobu pro podání žaloby zkrátil a termín je dost krátký. Děkuji za radu.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".