Vypravitel pohřbu

Vložil Anonymous, 18. Srpen 2016 - 13:59 ::

Na jiném místě

http://www.portalsvj.cz/…pisu-majetku#…

se zde objevil zásadní příspěvek na téma vypravitel pohřbu. Kopíruji níže v plném rozsahu.

"Zásadní problém [dědického řízení] je, že tzv. „vypravitel pohřbu“ má v řízení důležitější postavení než dědic. Co tzv. „vypravitel pohřbu“ notáři sdělí, už se velmi obtížně později uvede na pravou míru. Přitom tzv. „vypravitel pohřbu“ může být naprosto kdokoli, nemusí to vůbec být dědic, dokonce to ani nemusí být osoba jakkoli blízká či na věci zúčastněná. Dosáhnout toho, aby třetí osoba byla vedena jako tzv. „vypravitel pohřbu“, není obtížné, pamatuje-li se na to. Notář nijak nezkoumá, zda tzv. „vypravitel pohřbu“ pohřeb skutečně vypravil. Je běžné, že náklady pohřbu hradila z podstatné části úplně jiná osoba, než osoba, s níž notář jedná jako s tzv. „vypravitelem pohřbu“. Pojem není nikde definován.

Celé ustanovení o tzv. „vypraviteli pohřbu“ a postup podle něho je nemístné. Vypravení pohřbu je jednorázová záležitost, která nastane navíc až po smrti. Notáře vůbec nezajímá, kdo se staral za života. Nápravy není možné se domoci (předpokládá se, že vše, co napíše notář, je pravda). Notáře nekontroluje v praxi nikdo.

Psáno na základě zkušenosti s řízením."

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil radka222222 (bez ověření), 19. Srpen 2016 - 6:49

    neodpustím si příspěvek – toto není problém jen u dědictví, ale i u převzetí urny:-( děti mé sestry čekají, až zemře „přítel“ jejich matky, neb jim nechce vydat její urnu a má ji doma v kredenci. Protože je „vypravitel“ pohřbu (který děti z velké části hradily), nemají na urnu nárok. Vloni proběhl podobný případ médii – přítelkyně zemřelé odmítla vydat urnu rodičům, ti ani u soudu neuspěli.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".