vypínání kotle přes noc

Vložil radka222222 (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 10:03 ::

Chtěla bych se vás zeptat, jestli vaše SVJ vytápí byty celodenně, nebo jako v našem SVJ na noc kotle vypíná. Dům je nezateplený, takže při mrazech přes noc dost klesne teplota. Průměrný věk vlastníků je cca 80 let. Družstvo od počátku (rok 1962) „šetřilo“ tím, že kotelník šel v deset spát, a zatopil až v šest ráno. Naše SVJ stále vypíná topení v deset večer a topit se začne až ráno. Odmítá zprovoznit noční vytápění, což pár vlastníků požaduje, protože by pak topení bylo drahé:-)Jen jako perličku uvedu styl komunikace: Ve svém bytě chci mít teplo, abych ho mohla užívat, a protože pracuji v noci, chci i v noci mít možnost topit. Odpověď člena výboru (85 let) – v noci je noční klid, má se spát.

Ten samý člen výboru – ve stanovách nic o tom, že se nesmí topení vypínat není. Já – ale v zákoně je, že mi nikdo nemůže bránit řádně užívat svůj byt. On – Stanovy jsou důležitější než zákon. Máte někdo taky tak šetřivé SVJ? Prosím neraďte, ať byt prodám, my, mladší 80 let, jsme zatím v naprosté menšině, ale (teď jsem hnusná)čas hraje pro nás a osazenstvo se dost rychle obměňuje.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pepa2 (bez ověření), 5. Únor 2019 - 6:41

  Jsme na tom stejně a ještě hůř. SVJ vůbec nemáme. Kdysi družstevní dům, nyní už jen jeden z dvaceti bytů je družstevní. Řídí to tu jeden děda, kterému jdou všechny babičky na ruku. Teď jsem mimo jiné řešil topení. Marně. Vypíná ve 22 a zapíná v 6. Protože je ráno zima, teplá voda dojde až tak v sedm, chtěl jsem, aby se topilo už v 5. Nikomu zima nevadí, ale nikdo nebyl proti. V 5 se topilo asi tři dny a už se zase topí od 6.

  Vložil JaVa, 5. Únor 2019 - 8:44

  „SVJ vůbec nemáme. Kdysi družstevní dům, nyní už jen jeden z dvaceti bytů je družstevní.“

  Nevěřte tomu,že to u vás řídí ten „děda“.Ten byl zřejmě kdysi v „samosprávě družstva“ a ta „funkce“ mu již „zůstala“.Zjistěte si, kdo vám vede účetnictví a na jaký účet posíláte své měsíční platby.Kdo je podepsaný pod vyúčtováním?Kdo Vám vystavuje předpis plateb? Podrobně přečtěte,co se zde píše o vzniku SVJ!!!

  Hlavně se podívejte do zrcadla,aby jste uviděl toho,kdo za ten váš problém může!!!

  http://www.portalsvj.cz/…m-vzniku-svj#…

  http://www.portalsvj.cz/…m-vzniku-svj#…

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil a (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 13:25

  Vy nemáte kotelnu s automatickou regulací?

  Vložil radka222222 (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 13:33

  Kotelník chrápal za socialismu. A protože v koupelně nejde regulovat teplota, tak by se moc protopilo, tak se vypíná topení od desíti do šesti. Vzhledem k tomu, že barák není zateplený tak při mrazech je k ránu v bytě docela kosa:-(

  Vložil a (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 15:08

  No nezlobte se na mne, ale jestli jsou ještě někde zbytku socialismu, tak je to právě u vás.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 15:13

  Já to vím. Ale nic s tím nemůžu, je nás na změnu ještě málo.

  Vložil Rudy (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 12:02

  Vyhláška č. 197/2007 Sb. zde https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2007-194

  upravuje závazná pravidla vytápění. Najdete tam i pravidla vytápění v noční době tak, aby byly zajištěny stanovené teploty v místnostech. Vyhláška je závazná a samozřejmě můžete trvat na dodržování pravidel určených ve vyhlášce.

  Vložil radka222222 (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 12:43

  Ale bohužel, s takovým výborem můžu trvat na čem chci… A těch, co nemají ještě stařeckou demenci je v tomto svj tak málo, že k výměně výboru nedojde, dokud nezdědí ještě pár bytů někdo s rozumem.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 16:07

  Ale můžete vyžadovat plnění přes soud. Měřte teplotu dle normy.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 19. Prosinec 2017 - 16:23

  Než by došlo k soudu tak při současné úmrtnosti v svj zvítězí zdravý rozum nových vlastníků, kterých bude přibývat. Navíc je velmi nepříjemné se soudit s lidma, kteří mě znají od narození a s jejichž dětma jsem vyrůstala. Zvolili jsme radě vyčkávají taktiku. Jen mě zajímalo, jestli se to ještě někde dělá.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".