výměna oken

Vložil Dixi (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 10:15 ::

Dobrý den, prosím o radu… jsme malé SVJ (8bytů) letos u nás proběhla výměna oken ve sklepních prostorách a na chodbě. Od všech mám podepsaný souhlas s výměnou oken i s přístupem do sklepních prostor. vše proběhlo ok až na jednoho prašivýho dědka, který si postavil hlavu a odmítá firmu pustit do sklepů, resp. sklep má plný různých bedýnek a prkýnek. S nějakýma státníma orgánama si neláme hlavu… Prosím o radu – má cenu s „těmito“ lidmi něco řešit, nebo je lepší počkat až slušně řečeno pojde, popř. radu jak na něj?

děkuji

  • problémová osoba

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Jaryn z Moravy (bez ověření), 12. Srpen 2017 - 16:51

oo7, jste v omylu, budete muset vyklidit sklep. Tedy jedná se o jeho osobní věci a můžete se dostat do potíží, koledujete si o problém.

Vložil Jaryn z Moravy (bez ověření), 12. Srpen 2017 - 16:45

Dixi, vůbec se nedivím, že s vámi „prašivý dědek“ nejedná. Podle vašeho způsobu dotazování je zřejmé, že jste hulvát a „prašivý dědek“ možná nepojde a vás taky může přežít. O člověku se říká, že umírá. Pojde jenom zvíře.

Vložil radka222222 (bez ověření), 14. Srpen 2017 - 6:40

nebo také pojde hovado. A i když to není mým zvykem, tazatel se mi tak jeví.

Vložil 007 (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 11:20

Předpokládám, že se nejedná o nebytovou jednotku – sklep, ale že se jedná o společnou část domu, kterou prašivý dědek užívá a jejíž údržbě brání v rozporu s § 1183 NOZ. Sdělte mu tuto informaci a že pokud sklep neodemkne, tak mu urazíte zámek a za přítomnosti svědků vyměníte okna. Sepište protokol, že byl informován o porušení § 1183 NOZ, že se musel bordel vystěhovat a že po výměně oken byl bordel navrácen.

Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Srpen 2017 - 15:13

Sklep i sklepní koje bývají často součástí bytu a takto zapsány u KÚ na LV. Správný postup je předem se písemně dohodnout. (Tak jak to dělají plynaři nebo vodaři když rekonstruují domovní přípojku a zasahují do části domu.) Pokud dotyčný dohodu nepodepíše pak nezbývá než jej prokazatelně vyzvat ke zpřístupnění a marný čas dodavatelské firmy si nechat vyúčtovat a tento účet uplatnit u trucujícího vlastníka a to i opakovaně. Kumulovanou částku pak soudně vymáhat až třeba k exekuci. Je to otravné, sebere to spoustu času, ale jediné možné řešení tam, kde selže slušné jednání a dohoda. Velmi záleží i na tom co o podobných situacích uvádějí jejich stanovy. Pokud nic tahá SVJ za kratší konec provazu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".