Výměna oken

Vložil Andrea Hrdličková, 2. Září 2014 - 14:26 ::

DObrý den, potřebuji radu, vlstníme byt ve staré zástavbě v Praze, je tu8 vlastníků dalšich bytů. Bez povolení stavebního úřadu a památkářů došlo v ostatních bytech k vzměně oken z dřevěných oken na plastová. Vše se hradilo z fondu oprav, do kterého pravidelně přispíváme, výměnu jsme provést nenechali a při hlasování na shůzi jsme bzly proti, každému bytu byla výměna plně zaplacena. Předseda vlastníku nám odmítl vzplatit podílů je ochoten ho uvolnit jen firmě která u nás výměnu provede, můžeme si vybrat, ale on musí smlovu schválit. Ráda bych věděla jaká máme práva a také zda si skutečně svůj podíl nemůžeme vzít za jiných podmínek, byt je náš a našetřená částka taky, mzslím, že nás nemohou k ničemu nutit a částku vyplatit. Prosím poradte, také bych ráda věděla jaká má práva předseda vlastníku, při sepisování smlouvy mezi námi a připadnou firmou měníci okna, může zasáhnout_ Děkuji Hrdličková

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 2. Září 2014 - 16:23

  Nikoliv. Žádný fond oprav v SVJ neexistuje. Ale pokud u vás je tomu jinak, pak s tou tajemnou hromadou peněz si SVJ může dělat co samo chce a Vy nemáte nárok vůbec na nic. Šlo nejspíše o Vaše dary na účet SVJ, protože k platbám s takovým označením nebyl žádný právní důvod.

  Pokud chcete dostat radu ohledně oken, napište nám laskavě kdo je jejich vlastníkem podle prohlášení vlastníka budovy.

  lake

  Vložil vašek (bez ověření), 5. Září 2014 - 11:45

  Pan Lake opět proti pojmu FO, ale všichni jsme si vědomi co to ve skutečnosti je. Takže realita je taková, že pokud se okna financují z FO, ani u nás byste nedostali ani korunu, peníze jen k výměně oken. To byste třeba utralil za něco jiného a okna by zůstala stará a hyzdila dům. Předseda se chová naprosto správně, i když někteří teoretici budou mít výhrady. Někdy je třeba používat zdravý selský rozum a být v reálu. Venca

  Vložil . (bez ověření), 5. Září 2014 - 11:51

  Vašku, píšete, že všichni jsou si vědomi co je ve skutečnosti FO. Já si toho nejsem vědom, výklady jsou různé. Takže pouze lžete. Prosím, nemluvte za všechny, mluvte pouze za sebe. Sice to také asi bude blábol, ale máte právo se mýlit. Jen nemluvte za jiné.

  Vložil mija (bez ověření), 5. Září 2014 - 12:04

  pro., nebuďte sebestředný a vztahovačný,o vás se tu nepíše,tak se potrefený neozývejte a nemluvte za ty co to ví.

  Vložil . (bez ověření), 5. Září 2014 - 12:45

  Mijo, máte problém pochopit text nebo úmyslně lžete. Vaška jsem pouze požádal, aby mluvil za sebe. Vy mi vyčítáte, že nemám mluvit za ty, co ví. Ale já jsem nic takového nenapsal. Nechápete to nebo lžete?

  Co je FO lze chápat různě, např.:

  http://www.portalsvj.cz/…h-prostor-14

  Oba diskutující FO chápou jinak a přitom svém rozdílném chápání třeba mohou i mít pravdu. Jen se liší v chápání pojmu FO. FO je však odborný termín, který nelze používat libovolně. Pak vznikají nedorozumění. Ale to asi nepoberete, co?

  Vložil mija (bez ověření), 5. Září 2014 - 13:11

  pro.: úmyslně lžete a vytáčíte se. Raději se soustřďte na sebe a nechte ostatní mít vlatní názor a nesuďte !

  Vložil lake, 5. Září 2014 - 14:45

  Mijo, Vy netušíte ani co jsou fondy právnické osoby, ani co je fond oprav. Na to nelze mít nějaký speciální „vlastní názor“, to je právním předpisem definovaný pojem z oblasti účetní a daňové.

  Pokud toto někdo nechápe, je buď blb, který to pochopit neumí, nebo troll, který to pochopit nechce.

  Podle Vašich příspěvků soudím, že jste troll.

  lake

  Vložil mija (bez ověření), 5. Září 2014 - 15:38

  výborně další sebestředný kretén, proto to tady v tom kocourkově tak vypadá jak to vypadá !!!víc se k tomu nebudu vyjadřovat.

  Vložil Petr, 3. Září 2014 - 9:36

  Krom rady pana Lake na zjištění komu patří okna a kdo tedy může rozhodovat dle stanov, že se okno vymění, zkuste požadovat nikoli vyplacení nevyčerpaného podílu, ale nerozúčtování podílu. To by snad u pana předsedy a paní účetní projít mohlo.

  Na okna společná, ve vlastnictví bytu, vnější společná a vnitřní ve vlastnictví bytu tu je sáhodlouhá diskuze. Zkuste hledat.

  Vložil poradce (bez ověření), 4. Září 2014 - 8:39

  Ve SVJ nebo SVBJ je rozhodující " Prohlášení vlastníka "

  Rozdělení oken na venkovní a vnitřní bylo pouze za fungování " Sparvy bytového fondu " a to je již tabu.

  poradce

  Vložil 747 (bez ověření), 5. Září 2014 - 17:51

  Co to je vnitřní okno?

  Mám okno mezi kuchyní a jídelnou.

  747

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".