Výměna oken

Vložil veronika valentová, 8. Září 2012 - 16:32 ::

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, v případě, že potřebuji vyměnit stará špaletová okna za plastová. Mám byt v osobním vlastnictví, nicméně pro výměnu oken potřebuji souhlas 3/4 SVJ. Není mi jasné, jak mám souhlas získat, když většina majitelů v domě nebydlí a ve většině případů ani nechodí na schůze. Okna potřebuji vyměnit v dohledné době před nadcházející zimou a další schůze se koná až příští rok. Můžete mi poradit, jak mám v takové situaci jednat? Budu moc vděčná za odpověď a za jakoukoliv radu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil AnoKAMIL GRONnymous (bez ověření), 27. Červenec 2017 - 14:45

  KDE S JAK LZE ZÍSKAT DOTACI NA INDIVIDUÁLNÍ VÝMĚNU OKEN V BYTECH V OSOBNÍM VLASTNICTVÍ … VÝMĚNA SE TÝKÁ 5.BYTŮ .

  Vložil Pavla (bez ověření), 11. Září 2012 - 8:45

  Pokud měníte okna nová za stará a neměníte vzhled domu, nepotřebujete žádný souhlas. Pokud zasklíváte lodžii, je třeba ohlásit výboru SVJ, že to děláte. Pokud neporušíte tvar domu ( lodžie nebude vystupovat atd. ) podléhá to pouze oznamovací povinnosti. Pavla

  Vložil Honza- (bez ověření), 10. Září 2012 - 17:13

  Také to řeším.Okna už mnozí mají vyměněná, tak souhlasí. Já chci přitom zasklít i lodžii. Okna i balkon se zábradlím a výplní je podle prohlášení vlastníka součást bytu. Nelíbí se mi to zjednodušené, chtěl bych zasklít napevno s okny jako v pokojích. Je to změna vzhledu budovy? Zvenčí dům vypadá tak, že pár oken je dřevěných, pár plastových, hnědých, bílých, balkony se zasklením i bez, zkrátka každá pes jiná ves, tak jak v čase kdo budoval. Jak přistupovat k zasklení lodžie?

  Vložil Vašek (bez ověření), 10. Září 2012 - 11:37

  Pokud zachováte stávající tvar oken, tak žádný souhlas od nikoho nepotřebujete­. Vašek

  Vložil Krobot (bez ověření), 10. Září 2012 - 11:12

  a já dávám dovnitř i ofrankovanou obálku a předepsaný text, kde stačí doplnit jen datum a podpis. Kupodivu jsem 100% úspěšný.

  Vložil paper (bez ověření), 8. Září 2012 - 21:32

  Nová špaletová okna jsou ve srovnání s plastovými daleko hezčí.

  Vložil Jandus (bez ověření), 8. Září 2012 - 19:17

  Pokud jsou Vasim majetkem, vymente je a nikoho se neptejte! Nic se nestane, krome pripadnych kecu nejakych remcalu.

  Vložil Pavel, 8. Září 2012 - 16:57

  Veroniko,

  předně si zjistěte, zda jsou okna společnou částí domu nebo zda okna patří k jednotce.

  Pokud změníte vzhled domu budete potřebovat souhlas 100%.

  Nevím z čeho vyvozujete potřebu 3/4 souhlasu.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil xmartins, 14. Září 2012 - 20:29

  Pokud jsou okna společnou částí domu (většinou bývají), což zjistíte v prohlášení vlastníka (§4 ZoVB), potřebujete pro jejich výměnu souhlas 3/4 vlastníků (§11 odst. 5 věta druhá ZoVB). Pokud se Vám souhlas nepodaří získat na shromáždění, tak je obejděte nebo obešlete.
  Také se informujte na místním stavebním úřadě, zda nebude muset podat ohlášení nebo žádost o stavební povolení. Pak byste ty souhlasy dokládala.
  Ale rozhodně bych doporučil dohodnout se o výměně oken v celém domě najednou. Okna budou stejného vzhledu, stejných rozměrů, stejně namontovaná, se stejnou zárukou, se stejnou kvalitou, většinou za nižší cenu. Zejména ty stejné rozměry oceníte při případném zateplení fasády.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".