výklad zák. 67/2013

Vložil Rimoraj (bez ověření), 17. Březen 2019 - 0:20 ::

Již po třetí se ptám, zatím bez zveřejnění dotazu: Zákon 67/2013 § 8 Nahlížení do podkladů k vyúčtování a vypořádání námitek,říká v odst. 2/ že "Vyřízení uplatněných námitek..... "Jedná se dle Vašich zkušeností a názorů o námitky pouze účetního charakteru ( podle textu odst.1/), nebo jakékoliv, které výboru podáme (viz nadpis zákona a poslední věta 2. odst.)? Znovu děkuje Sapmak.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil AsiTak, 18. Březen 2019 - 10:04

  Tyto části nejsou účetní, “způsob jejich rozúčtování, způsob stanovení výše záloh za služby a provedení vyúčtování“ a lze požádat o podklady. Vyúčtování je hospodářský výpočet, který potřebuje data i z účetnictví (náklady a úhrady) ale netvoří součást účetnictví.

  Vložil Rimoraj (bez ověření), 21. Březen 2019 - 23:55

  Dobrý večer. Děkuji panu AsiTak za zájem. Nevím si rady se zněním, kde jeho použitím mohu být obviněn z vytrhování z konceptu. Navíc je zajímavé, že k mému dotazu je zájem vlastníků nulový. Cožpak výbory všem briskně v termínu odpovídají na Vaše dotazy? Mně tedy ne, proto se ptám na Vaše zkušenosti. Vzhledem ke zodpovědnosti výborů podle §159 OZ by bylo použití sankce dle §13 zák. 67/2013 bolestivé. Jde jen o to, jestli, jak jsem již v úvodu uvedl, platí odstavec pro jakoukoliv reálnou připomínku. Podle uváděných příspěvků vidím, že výbory pokládají jednotky za svůj majetek a z toho pohledu případy řeší. A připomínky buď ignorují, nebo se vymlouvají, mlží. Co Vy na to? Děkuji za názory.

  Vložil a (bez ověření), 22. Březen 2019 - 7:45

  SVJ můžete samozřejmě podávat jakékoliv námitky, nic tomu nebrání. Jak budou vyřízený, zda budou zodpovězeny, to tady nelze předvídat. Pokud u vás členové výboru považují vaši jednotku za svůj majetek, nesmíte jim to dovolit. Jednotka je vaše a pouze vy rozhodujete o tom, co se s ní bude dít.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".