Vyhlaska 372/2001 - zavaznost

Vložil Anonymous, 15. Duben 2008 - 10:28 ::

Dobry den, chtel bych se zeptat do jake miry je zavazna vyhlaska 372/2001 pri rozuctovani nakladu na teplo. Jde mi o to, ze nase spolecenstvi (shromazdeni) si odsouhlasilo uplne specificky zpusob rozuctovani, ktery s uvedenou vyhlaskou nema nic spolecneho. Jeden z minoritnich vlastniku s uvedenym rozuctovanim nesouhlasi a odkazuje se na vyhlasku. Byl ale prehlasovan… do jake miry je tedy pouziti vyhlasky zavazne???

Predem diky za odpoved

Petr

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anonymous (bez ověření), 15. Duben 2008 - 13:57

    Nesouhlasici vlastnik je v pravu. ivo6

    Ing. Jiří Skuhra, CSc.:Úhrady za teplo a teplou užitkovou vodu v bytových domech.Zkušenosti z jejich praktického stanovení

    „Závaznost postupu stanovení úhrad
    *************­******************** Výsledkem zmocnění ministerstva pro místní rozvoj, obsažené v § 98 odst. 9 k provedení § 78 odst. 5 zákona č. 458/2000 Sb., je zvláštní právní předpis, který je právní normou kogentní povahy. V tomto právním pojetí závaznosti vyhlášky tkví podstata odpovědi na často položené dotazy o působnosti vyhlášky. Z pouhé gramatické interpretace zákonů (zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník – § 696, zákon č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů – § 9a a zákon č. 458/2000 Sb., energetický zákon – § 78 odst. 5) vyplývá, že se od této právní normy odchýliti nelze. Kogentní právní norma, zvaná též imperativní právní normou, je předpisem, která působí bezpodmínečně. Účastníci právního vztahu si pod sankcí neplatnosti nesmějí ujednat nic, co by kogentní právní normě odporovalo. Kogentní právní norma je vynutitelná státní mocí vždy a bezpodmínečně, protože základním definičním znakem práva je jeho vynutitelnost státní mocí. V případě nespokojenosti konečného spotřebitele s vyúčtováním je možno se obrátit na soud, který rozhodne v občanskoprávním sporu o dodržení ustanovení vyhlášky.“

    Vložil JarekSVJ, 15. Duben 2008 - 12:21

    Prosím o informace:jak je velké společenství, způsob vytápění a váš specifický a podle mne nezákoný způsob rozúčtování. Být tím vlastníkem co s vámi právem nesouhlasí nedám vám ani korunu zálohy.....

    Vložil Matějka Jaroslav, 19. Duben 2008 - 6:49

    Vážený p.JarekSVJ,

    vámi požadované informace nejsou vůbec potřebné. Je-li teplo nebo teplo a teplá voda dodávána do jednotek (bytů i nebytů) z tepelného zdroje (domovní kotelny nebo z domovní předávací stanoce) kam je teplo dodáváno z jiného tepelného zdroje (blokové kotelny, oblastní kotelny nebo centrálního tepelného rozvodu v dané obci) je vyhláška č.372/2001 Sb. ZÁVAZNÁ a jednotliví koneční spotřebitelé (ani vlastnici jednotek) se NEMOHOU DOHODNOUT JINAK !

    Matějka

    Vložil JarekSVJ, 19. Duben 2008 - 8:03

    Ale to já vím a tato vyhláška je u nás v SVJ „svatá“, mě jenom zajímalo co ten dotyčný vymýšlí za nesmysle – nějaké vlastní vyúčtování tepla.

    Vložil Anonymous (bez ověření), 15. Duben 2008 - 15:31

    Pan JarekSVJ opět nabádá k porušování zákona.

    PetrF

    Vložil JarekSVJ, 15. Duben 2008 - 19:40

    že ti ta huba nevymáchaná neupadne… blbe, kdy já jsem nabádal k porušování zákona, kdy ????? to jako když si dáme do stanov trest smrti za neprovedení malého úklidu je podle tebe v pořádku ale když napíšu nestřílejte toho člověka je to nabádání k porušení zákona????

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".