vlastnictví SVJ

Vložil V. Štěpánová (bez ověření), 4. Únor 2019 - 11:35 ::

Dobrý den,

prosím o informaci, zda SVJ může mít v bezpodílovém vlastnictví v bytovém domě část prostoru (místnost), kterou developer původně chtěl prodat jako garáž někomu z majitelů bytů, ale ukázalo se, že tato místnost má být použita jako technická místnost.

Děkuji – S pozdravem

Ing. Valerie Štěpánová – člen výboru SVJ Václavská, Kolín tel.: +420 607 023 101

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Ludmila, 7. Únor 2019 - 8:09

  Je důležité k jakému účelu je místnost zkolaudovaná a jak je uvedena v „Prohlášení vlastníka“.Místnost by měla být v „Prohlášení“ pojmenována a uvedena jako společný prostor. Každý, z vlastníků by měl na místnosti podíl podle svého vl.podílu.

  Vložil xx (bez ověření), 4. Únor 2019 - 11:49

  SVJ může vlastnit pouze místnosti – jednotky, nebytové prostory které nevyhnutně potřebuje ke správě domu a k tomu samozřemě i podíl na domě. Žádné jiné jednotky mu katastr nezapíše. Píši vám naši zkušenost. Právníkovi, který nás zastupoval dalo hodně práce přesvědčit katastr, že takovou místnost naše svj skutečně potřebuje ke správě domu. Čemu u vás říkáte technická místnost netuším. Pokud by byla využitelná ke správě domu, tak se vám může podařit, aby jí svj mělo ve vlastnictví. Doporučuji právníka.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 6. Únor 2019 - 21:19

  která souvisí s předmětem její správy, tedy bytovým domem a není třeba aby jí k něčemu potřebovala. Na základě tohoto ustanovení jsme nakoupili pozemky, které přímo sousedily s naším BD. To, že má každý úředník na katastru trochu jiný názor není nic mimořádného. Nám ovšem KÚ v Brně nedělal žádné problémy. Kupovali jsme od správce konkurzní podstaty. Právníka jsme nepotřebovali, jen je třeba to podání napsat věcně i logicky správně. Není na tom nic vědeckého.

  Vložil xx (bez ověření), 7. Únor 2019 - 4:16

  Já o voze, ty o koze. BD je podnikatelský subjekt a může si koupit třeba autobus nebo hotel v Alpách, nebo ve Vatikánu, vole.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".