vchodové dveře -barva

Vložil Kamila Chloubová, 4. Květen 2011 - 16:48 ::

Dobrý den,

prosím o radu. Bohužel nám praskly vstupní dveře do bytu. Jednalo se o puvodní dveře cca 30 let staré. Vzhledem k dnešní době jsme objednali nové dveře,ale již bezpečností. Problém je ovšem v tom, že výměna dveří byla akutní a bílé dveře, jak jsme se později dozvěděli jsou ve stanovách…my máme samozřejmě dveře v barvě hnědé, nebot nám firma řekla, že na bílé dveře je čekací doba zhruba pul roku…

Správci se to samozřejmě nelíbí, dá se někde požádat o vyjmku? budeme muset dveře vyměnit? hrozí nám nějaký postih?

děkuji za jakoukoliv radu!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil kalous (bez ověření), 7. Květen 2011 - 8:17

  Především se podívejte do kupní smlouvy do části prohlášení vlastníka čí předmětné dveře jsou. Pokud jsou ve vašem vlastnictví tak je jen na vás jakou barvu budete mit. Stanovy v tomto směru vám nic nařizovat nemohou. Pokud jsou dotyčné dveře určeny jako společné tak si je nechejte v klidu vyměnit za bílé na náklady společenství!! Ještě by mně zajímalo kdo ony nové dveře hradil? Vy nebo společenství?

  Kalous

  Vložil lake, 7. Květen 2011 - 9:09

  Radíte nesmysly, pane Kalousi. Svými fantaziemi uvádíte tazatelku v omyl. Barva dveří z vnější strany spadá pod změnu vzhledu domu (§ 13 odst. 3 ZoVB). Změna je vyloučena bez souhlasu všech. V některých společenstvích si jednotný vzhled společných prostor hlídají.
  Zda dveře jsou majetkem vlastníka jednotky s tím nijak nesouvisí.

  lake

  Vložil Hoho (bez ověření), 7. Květen 2011 - 19:27

  „Barva dveří z vnější strany spadá pod změnu vzhledu domu“

  Prosím o doložení judikátem. Zákon vykládá pouze nezávislý soud.

  Vložil kalous (bez ověření), 7. Květen 2011 - 18:51

  Fantazirujete vy, barva dveří rozhodně není změna vzhledu domu. O mém vlastnictví nemůže nikdo hlasovat ani rozhodovat tak zde nekažte bludy.

  Kalous

  Vložil jardaparda, 7. Květen 2011 - 19:19

  Někteří tu tajně zřejmě sní o tom, jak soud rozhoduje o zástavním právu k jednotce, po žalobě, že vlastník má jinou barvu dveří než dveře páně předsedovy, aniž by to nevyhrálo 1. místo v debilitě století, a lidé v talárech by se neváleli po zemi za břicho se popadajíce.
  Kromě toho, stejně tak by vyhrála odlišná svébytná barva nebo tvar kliky (koule) dveří, kukátka, zárubní, prahu, čisticí podložky... A pozor! Vzhled domu jsou i nabarvené stoupačky!

  Bylo by to k smíchu, kdyby si i nick lake jasně neprotiřečil, a jednou to definoval tak (dveře do jednotky) a jindy zcela jinak (vnější viditelné části domu) - až nijak:
  http://klaiex.webnode.cz/ruzne/perly-z-portalu-svj/zmena-vzhledu-domu/

  Vložil lake, 7. Květen 2011 - 19:03

  Pane Kalousi, nepište o věcech, kterým nerozumíte. Pojem „vzhled“ se může týkat pohledu zvenčí i zevnitř. Ustanovení ZoVB podle něhož nejste oprávněn měnit vzhled domu bez souhlasu 100% vlastníků jednotek jsem už zde uvedl. Inu někomu stačí informace, někdo je natvrdlý více než průměrně.

  Pokud je pro Vás objevem, že vlastník jednotky je ve svém nakládání se svým majetkem značně omezen, pak jste zřejmě nečetl zákon o vlastnictví bytů. Vaše „rady“ ostatně podle toho vypadají.

  lake

  Vložil nepřítel arogantního retarda (bez ověření), 8. Květen 2011 - 4:17

  „…natvrdlý…“

  co takhle zvracet někde jinde… zvlášť když si „cvaknete“ těch svých §§ tak jste arogantní pod vobraz.
  A co teprve když vylezete na Váš balkón – tím taky měníte: jak vzhled domu (k horšímu) tak vhled do domu – máte na lezení na balkón „zbrojní pas“ podepsaný všemi (=110% !) veverkami v okolí?

  Vložil J. Novák (bez ověření), 9. Květen 2011 - 0:56

  Já tedy žasnu, milý uživateli „nepřítel arogantního retarda“, kde berete tu drzost vyjadřovat se tímto způsobem o člověku, který je klíčovým přispěvatelem tohoto portálu a který už pomohl ZDARMA vyřešit problém celé řadě lidí. Uživatel „lake“ už bezpočtukrát prokázal, že se v legislativě orientuje jako málokdo na tomto portálu a má přehled, který mu drtivá většina lidí zde na tomto webu může jen závidět. Z vašich příspěvků jsem se naopak nedozvěděl kloudného nic. Pokud existuje víc takových „expertů“ jako jste vy, pak není divu, že existují i SVJ, kde si výbory dělají, co chtějí, anebo kde nejsou vlastníci, ale poseroutkové. Za takové situace se tento portál o svou budoucnost bát nemusí.

  Vložil kalous (bez ověření), 9. Květen 2011 - 7:50

  To máte sice pravdu i když si mnohdy protiřeči, a taky by mu slušelo trochu míň arogance a urážek vůči jiným názorům. Jinak jak se říká na hrubý pytel hrubá záplata. Neměl by být přesvědčen že jen jeho názory jsou ty jediné a jen on sám veliký má pravdu. Vše nelze vtěsnat jen do zákonů které jsou mnohdy nelogické a špatné. A taky tu není Lake od toho aby vykládal zákon, to přísluší jen soudu.

  Kalous

  Vložil lake, 9. Květen 2011 - 9:21

  Pane Kalousi,

  k výkladu zákonů mnohdy netřeba soudu, postačí zdravý rozum. Jak jsem už Vám sdělil dvakrát, zákon v § 13 odst. 3 hovoří o změně vzhledu domu. Zákon nedělí vzhled na "vnější" a "vnitřní", jak se mylně domníváte. Rozumí se samo sebou, že budova (dům) má též vnitřní společné prostory, jejichž vzhled se také počítá.

  Navíc tazatelka jasně napsala, že u nich mají definován zákaz měnit vzhled dveří - přímo ve stanovách. Váš názor (či názor pana jardypardy) na různé barvy dveří je tedy bezvýznamný. Zde se nediskutuje o tom, jaké jsou zvyky v jeho domě, nebo ve Vašem domě, nebo na sídlišti Chánov, nýbrž se odpovídá na dotaz tazatelky.

  Protože se zřejmě domníváte, že co je uvnitř nepatří do "vzhledu", dám Vám k tomu jednoduchý praktický příklad:
  -----------------------------------------------------------------------------------
  Pan Kalous si koupil ledničku za 15000 Kč. Když ji doma vybalil a otevřel, zjistil, že vnitřní strana dveří je potečena jakýmsi černým asfaltovým lakem. Pan Kalous se rozhodl že nebude nic reklamovat: vždyť NEJDE O ZMĚNU VZHLEDU, protože to není na vnější straně!

  Manželka si napřed myslela, že si pan K. dělá legraci. Pak mu vynadala. Pak se rozplakala. Pak odjela k mamince. Děti, když slyšely, co fotr vyvádí, zaklepaly si na čelo a odešly do svých pokojů.

  Životnost ledničky je 15 roků. Po celou tuto dobu, každý den, kdy pan K. otevírá lednici a vidí černé skvrny, opakuje si:
  Ne, nejde o změnu vzhledu.
  Ne, nejde o změnu vzhledu.
  NE, NEJDE O ZMĚNU VZHLEDU.

  -----------------------------------------------------------------------------------
  Pane Kalousi, věřím, že v běžné životní situaci Vám nedělá potíže rozeznat co je "vzhled" a "vzhledová vada". Avšak zde na tomto portálu se chováte jako Neználek a uvádíte tazatelku v omyl. Já jenom tento fakt zveřejňuji. Zlobíte-li se, zlobte se na sebe.

  lake

  Vložil jardaparda, 9. Květen 2011 - 10:17

  Nick lake se ukázal být dobrým politikem, dal příklad, který naprosto nijak nesouvisí s probíraným tématem, je navíc demagogický (http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/demagogie), a myslí si, že jsme idioti, že si toho nevšimneme.

  Nicméně: Výsledkem je, že si tazatelka vybere a možná už vybrala z těch dvou názorů. Patrně, kdyby bylo ve stanovách, aby jejich prádelní šňůra měla barvu "zapadajícího slunce za horizontem v elevačním a azimutálním úhlu středně propečeného rajčete hozeného po eliptické křivce potápějícího se ocasu nedonošeného nosorožce", protože "pan předseda totalitního sdružení mladých se jednou na zápraží dloubal v nose, a to co vypadlo, hodil na papír jako bod do stanov" (dobře si vědom v mnoha domech oblíbeného faktu, že hlasované cokoliv, natož ošklivě dlouhé stanovy, skoro nikdo nečte, a ti co ano, jsou předsedoví služebníčci a kamarádíčci), asi by se nad tím více zamyslela.

  Ale to je její věc. Jiní by takový nesmysl, vůbec se daného paragrafu zmíněném nickem lake netýkající prostě neřešili, případným připomínkovačům v domě argumentovali, a po opakování jejich blábolů a pochopení jejich cest a spojení synapsí mávli rukou, a prostě je ignorovali. A dokonce i výbor by si poklepal na čelo, co to kdo řeší za [prosté slovo].
  Každý svého SVJ strůjcem.

  Mimochodem, měl jsem pravdu. Dle nicku lake je změna vzhledu domu i nabarvení stoupaček.

  Vložil lolek (bez ověření), 11. Květen 2011 - 13:02

  příspěvky Lake a JardaParda opravdu vtipné :) – doporučuji pořiďit si poznávací znamení a sejít se na koupálku k pivku a dát ty kecy do… no do Dikobrazu to již nejde, ale do Trnek ještě ano…

  Vložil kalous (bez ověření), 7. Květen 2011 - 22:41

  Zato vaše rady s folii jsou geniální. Nemějte péči ZOVB mám nastudovaný. Zákon nic takového neříká, zrovna tak jako že pojem „vzhled“ se nemusí týkat pohledu zevnitř. A znova opakuji že nikdo nemá právo mně diktovat jak naložím se svým majetkem tudiž ani lake ani SVJ. Je jisté že vlastník jednotky není ničím omezen při nákládání se svým majetkem. A jak zde píši i jiní tak si mnhdy sám odporujete a píšete jak vám to zrovna pasuje. Z vaší logiky vyplývá že i zateplení domu podléhá schválení všech vlastníku BJ jelikož se zcela jistě změní vzhled domu.

  (3) Vlastník jednotky nesmí provádět takové úpravy jednotky, jimiž by ohrožoval výkon vlastnického práva vlastníků ostatních jednotek. Úpravy, jimiž se mění vzhled domu, může vlastník jednotky provádět jen se souhlasem všech vlastníků jednotek. Ustanovení § 11 odst. 5 věty druhé platí obdobně. Úpravy, jimiž se mění vnitřní uspořádání domu a zároveň velikost spoluvlastnických podílů na společných částech domu, může vlastník jednotky provádět jen na základě smlouvy o výstavbě (§

  1. uzavřené se všemi vlastníky jednotek v domě. Ustanovení zvláštních

  právních předpisů^7) tím nejsou dotčena.

  Zřejmě jste natvrdlý vy ja tam nic o vnitřním vzledu domu nevidím vy ano?

  Kalous

  Vložil penik, 7. Květen 2011 - 15:06

  No vida a já za obdobný příspěvek dostal mínusy. Pravda, nebyl jsem konkrétní, ale předpokládal jsem, že tady to již všichni znají :-) Ode mě máte +

  Vložil sony (bez ověření), 4. Květen 2011 - 16:55

  Ve stanovách s největší pravděpodobností barva dveří není vůbec uvedena. Ve stanovách se řeší věci zásadní, ne barva dveří. Můžete být výjimkou a barvu dveří tam máte. Váš správce vlastní na domě najaký podíl? Správce jako takový, pokud je jenom správcem do věcí barvy dveří nemá co kecat. Nechápu proto váš dotaz o výjimku.

  e
  Vložil kamilaCH, 5. Květen 2011 - 17:20

  ve stanovách opravdu nemáme uvedeno přesně barvu, jen je tam psáno, že z puvodních stanov nadále platí jednotná barva dveří..o jakou barvu se jedná není uvedeno…

  Vložil Tomáš K., 4. Květen 2011 - 17:55

  Zjistěte si číslo barvy podle číselníku RAL, kupte si jednu plechovku a dveře natřete.Pokud jde o interierové dveře tak stačí akrylátová barva, která je za hodinu suchá.A je po neřešitelném problému. Tomáš

  Vložil Kamila Chloubová, 4. Květen 2011 - 18:03

  děkujeme za radu, taky nás to napadlo.Akorát je to škoda…přijde nám to zbytečné a škoda ničit barvou takové dveře.

  Navíc nejsme jediný co mají hnědé dveře..jenže my bydlíme v 2.patře a ty druzí až v posledním…

  hlavně nás zajímá, zda je možné nás za to nějak postihnout?

  Vložil lake, 4. Květen 2011 - 18:39

  Paní Chloubová,

  netřeba natírat, jak radí jiní. Dnes se takové věci řeší jinak, samolepicí folií. Stejně jako u vozidel taxislužby, u nichž se v některých městech vyžaduje žlutá barva. Ta auta se v kanárkově žlutém laku nevyrábějí. Majitel je nechá polepit a když folii za čtyři roky sloupne, má pod ní perfektně zachovalý lak.

  Pokud jde o bílou barvu dveří, nepřipadá mi nijak výjimečné požadovat, aby vnější plochy bytových dveří měly jednotnou barvu. Spíše se mi zdá zcestné, jestliže si každý osadí dveře barevně jiné. Chápu, že někteří mají raději anarchii než pořádek. Anarchisté se však v každé společnosti musí podřídit základním pravidlům, nebo končí ve vězení.

  lake

  Vložil jardaparda, 4. Květen 2011 - 19:52

  Ano, podstatně se lišíme v názoru, co je a není anarchie. My tu třeba máme různě barevné dveře, a opět: nikoho by nenapadlo to ani na shromáždění zmínit, protože takový blbosti tady nikoho nezajímají, a bere se to jako svobodný rozhodnutí každýho.

  Vložil Kamila Chloubová, 4. Květen 2011 - 18:52

  Děkujeme za typ! do nátěru se nám opravdu jít nechtělo! A ta folie se dá běžně koupit, např.v Baumaxu?

  Vložil lake, 4. Květen 2011 - 19:00

  Automobilové folie jsou kvalitnější, ale ta z Baumaxu by mohla též stačit…

  lake

  Vložil Kamila Chloubová, 4. Květen 2011 - 19:02

  děkujeme!

  Vložil Kamila Chloubová, 4. Květen 2011 - 17:08

  My jsme vlastníci bytových jednotek..určitě nevlastní žádný podíl. Ale bohužel opravdu ve stanovách je uvedeno, že musí být jednotlivá barva dveří..naše stanovy mi přijdou jak z dob komunismu…Ta barva dveří dle našich stanov je bílá, bohužel na bílé dveře je čekací doba zhruba pul roku, což v naší situaci bylo nereálné, proto se ptám, zda existuje žádost o vyjmku a kam ji případně podat…

  Vložil jardaparda, 4. Květen 2011 - 18:00

  Buď dejte na příštím shromáždění pro klid duše hlasovat 1/2 podílem přítomných (protože takovou blbost zákon rozhodně neřeší), že to prostě tak je a bude, nejlépe zároveň s tím zkuste 3/4 podílem přítomných udělat i změnu v nesmyslných nebo totalitních bodech stanov, nebo to s úspěchem ignorujte.
  Docela by mě zajímalo, jaký pralidi mohli stanovy s něčim takovym odsouhlasit. Vlastně nezajímalo: prostě si to tam protlačil jeden pračlověk, ve výboru jsou jeho kamarádi nebo zrovna byli na wc, případně to byl přímo pračlověk z výboru, a ostatní to před hlasováním ani nečetli, nebo je to nezajímalo (dokud se nedostanou do sporu s jiným nesmyslným bodem stanov).
  Pračlověk = člověk s myšlením (teď-22let)

  Vložil penik, 4. Květen 2011 - 18:57

  Nejedná se takhle náhodou o změnu vzhledu a tím pádem o vyšší procentuální souhlas? Tedy VŠECH?

  Vložil Kamila Chloubová, 4. Květen 2011 - 19:01

  to vubec netušíme..nechceme dělat problémy…dveře se museli akutně vyměnit a když na bílé bychom museli čekat nešla jiná varianta…

  Vložil Kamila Chloubová, 4. Květen 2011 - 18:11

  o upravu stanov z dob dávna usilujem již několik let..bohužel naši sousedi mají věk kolem 80let a mají pocit, že co tam je psáno je to nejlepší…

  Vložil svjvmt, 5. Květen 2011 - 9:29

  napište několik variant změn Stanov a to jim předložte, ať si vyberou. Např. s legendou že je třeba je přizpůsobit účinnému zákonu …

  Vložil Pepa z Depa (bez ověření), 7. Květen 2011 - 20:54

  Vážená paní Kamilo,sdělím Vám rovněž svůj názor, ať si zde každý říká co chce, to je každého věc. Takže, v našem baráku jsou co vím, snad šestery druhy dveří, Vždy po renovaci jednotlivých bytů jejich majiteli. Nikdo se nad tím nepozastavuje a že máme předsedu Společenství jako řemen.Zajímá se snad o každou prkotinu, která je v souvislosti se Společenstvím.Co vím, tak zákon o SVJ hovoří jasně o změně vnějšího pohledu baráku. Např. při výměně oken(musí být stejný typ),oprava balkónu(stejný typ),vchodové dveře baráku (musí být v souladu s typem baráku),barva omítek baráku musela být dle schválení stavebním odborem MěÚ.Dokonce vím,že při zasklení balkónů musí být rámy v barvě balkónu či omítky na balkónu,nesmí zde být nebetyčný rozdíl v barvách. Nikde se nemluví o interiéru baráku.Že si Váš pan předseda usmyslí, že všechny dveře budou v jedné barvě, tak to ani na to nemá gebíry! Nebudu zde raději uvádět, co si o takovém člověku myslet. Tak snad i ostatní lidé.Nic bych nenatíral, žádné fólie bych nekupoval a ani darované bych nikam na dveře nelepil.I kdyby stály 1,60 Kč (partyzánky). Barák, kde žijí doufám ještě normálně uvažující lidé, se nebudou podrobovat nějakým přihlouplým svérazným a panovačným názorům jednotlivce či jednotlivců.Když necháte věc jak je, nic Vám nikdo nemá právo něco vyčítat a přikazovat,to aby věci byly dle přání nějakého vyšinutého člověka, kterého musí lidé poslouchat.Přeji pěkný večer. Pepa z Depa

  Vložil Ing. Honza (bez ověření), 7. Květen 2011 - 21:18

  Přesně jak píše pan Pepa z Depa: Dveře do bytu si pořiďte v libovolné barvě, třeba fialové. A aby Vám neubíraly místo v bytě při otvírání, doporučuje se otvírat směrem ven.

  Vložil vladan, 9. Květen 2011 - 6:22

  V paneláku otevírat dveře směrem do chodby nelze, vždy pouze do bytu.

  Vložil tata_FIDO, 8. Květen 2011 - 20:52

  aspoň u nás by to nešlo, prostor přede dveřmi je zároveň prostorem pro nouzové opuštění domu (požární prostor), je tam vnitřní schodiště a dveře otevírané ven by někoholi mohli „sestřelit“

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".