Ührada zjištění který domácí teelefon způsobil výpadek elktrického zámku hlavních dveří.

Vložil Marie (bez ověření), 10. Srpen 2020 - 13:55 ::

Jak vyřešit problém s úhradou ,kterou si firma vyfakturovala při hledání vyníka,jehož domácí telefon byl vadný a způsobil poruchu elektrického otvírače hl.dveří a vyřadil ho na tři dny.Protože je to třetí případ bylo nutné částku předepsat k náhradě vlastníkovi bytu.Roční provozní záloha ,kterou vlastník zaplatí nepokryje částku na faktuře.Tím pak tento nemá na ostatní výdaje hrazené z provozní zálohy.Je zvolený postup správný?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Tazatelka (bez ověření), 12. Srpen 2020 - 20:50

  Co je „Roční provozní záloha“?

  Fond oprav?

  Vložil Justitianus, 12. Srpen 2020 - 21:26

  Paní Marie,

  napřed byste zde musela napsat co o „domácích telefonech“ praví vaše prohlášení (vlastníka budovy). To je informace zásadní důležitosti! Teprve až nám to sdělíte, mohla byste dostat nějakou použitelnou odpověď.

  Z toho mála co jste naznačila v úvodním dotazu nijak neplyne že by vlastník bytu měl uhradit opravu, či dokonce hradit „hledání viníka“.

  Napsala jste, že vlastník hradí provozní zálohy. I kdyby mu vznikla povinnost uhradit účelně vynaložené náklady na zprovoznění dálkového otevírání vchodových dveří (což jste neprokázala), je vyloučeno použít tyto jeho platby na odlišný účel. Na to vás už upozornil pan Petr87. Zřejmě neznáte § 1933 občanského zákoníku, ani vaše stanovy.

  Justitianus

  Vložil Petr87, 12. Srpen 2020 - 14:17

  Předně si myslím, že na náhradu takových nákladů nemáte žádný nárok.

  A teď k věci. Pokud byste nárok měli, je váš postup naprosto špatný. Oprávněnou náhradu škody je nutné vlastníkovi předepsat neprodleně k úhradě a také požadovat v přiměřeném termínu splatnosti její uhrazení v plné výši. Záloha na provozní výdaje není k úhradě takových záležitostí vůbec určena.

  Vložil Anonymous_El (bez ověření), 10. Srpen 2020 - 18:53

  Domácí telefon je po technické stránce považován za součást celého dorozumívacího systému domu, většinou včetně zvonků na patrech. Je-li porucha přístroje způsobena technickou závadou a nikoliv fyzickým poškozením uživatelem bytu, zohlednil bych tuto skutečnost.

  Vložil JarekSVJ, 10. Srpen 2020 - 18:27

  A co na to BIS ? Pokud nemáte přímé důkazy???

  Vložil Elektrikář (bez ověření), 10. Srpen 2020 - 14:40

  Jak jste přišla na to, že dálkové otevírání dveří je ve vlastnictví vlastníka bytu? Vlastník bytu má nějaké samostatné nezávislé soukromé dálkové otevírání? Technicky to je asi možné (stejně jako každý byt může mít vlastní individální televizní anténu), ale neobvyklé.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 10. Srpen 2020 - 14:14

  komu „patří“ domácí telefon dle PV? co způsobilo jeho poruchu 3× po sobě?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".