Udržovácí práce

Vložil Anonymous, 6. Listopad 2008 - 8:35 ::

Dobrý den, od začátku letošního roku si provádíme rekonstrukci bytu. Už by byla dávno hotová, nebýt našeho souseda, který je ještě předsedou SVJ a dcera dělá na staveb. úřadě. Vyměnili jsme si mimo jiné i okna a na balkóně jsme si dali okno francouzské.Šířku a tvar jsme zachovali, jen se odstranil pod oknem ten nenosný parapet a tím se okno prodloužilo. Bydlíme ve 3. patře a ze zdola není vidět, že okno je až dolů na zem. Soused došel za dcerou na staveb. úřad a její kolegyně nám poslala výzvu na kontrolu naše bytu, který je v os. vlast. z důvodu udání, že si soused myslí, že jsme porušili statiku baráku.Máme od ostatních sousedu ze 72%podepsáno, že jim naše výměna nevadí.Ostatní jsme nesehnali. Nikdo nesouhlasil,co jsme se ptali. Moje otázka zní:co se dá dělat proti sousedovi a nějaký šikovný postup a pomoc, až nám za 14 dní přijde kontrola. Mnohokrát děkuji LT-Plzeň

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anon (bez ověření), 6. Listopad 2008 - 14:54

  Co dělat je v tomto případě poměrně jednoduché:

  1. Zdržet se svévolných zásahů do společných částí domu.
  2. Pokud jsem tyto již učinil, pak dotčenou čási společných částí domu uvedu do původního stavu.

  (Další možností je získat dodatečný souhlas vlastníka se zásahem do společných částí domu, ale ten, jak píšete, se Vám získat nedaří.)

  Vložil LT-Plzeň (bez ověření), 7. Listopad 2008 - 9:24

  Ještě jedna otázka, co se vymezuje společná část domu? Je to ta část, která je přístupná všem ze společné části domu. Což naše okna nejsou, neboť balkón je taky v osob. vlastnictví.

  Vložil Anon (bez ověření), 7. Listopad 2008 - 10:00

  Zákon nevyžaduje (a ani by to technicky nebylo možné uskutečnit), aby společná část domu byla přístupná všem.

  Společné části domu se nacházejí jak ve společných prostorách domu, tak v prostorách přístupných pouze z jednotky, tak v prostorách zcela nepřístupných (řekněmě zazděných ze všech stran).

  Přístupnost není podstatná, ZoVB zvolil jiné kritérium.

  Vložil LT-Plzeň (bez ověření), 13. Listopad 2008 - 8:21

  Když bude něco zazděné ze všech stran, tak co to tam vůbec má za smysl?!?!? Ještě jsem neslyšela, že někdo něco postavil a zazdil tam něco, aby to nebylo přístupné! Je to i nelogické! A v prohlášení vlastníka zní, že k jednotce patří vnitřní okna, ale o vnějších oknech se nic nepíše.

  Vložil LT-Plzeň (bez ověření), 7. Listopad 2008 - 9:18

  Nic není nemožné, jen byt pronajímají a ještě nebylo možnost se osobně setkat. Po telefonickém rozhovoru souhlasili.

  Vložil Bobikx (bez ověření), 6. Listopad 2008 - 9:17

  Nejsem svavař, ale určitě bych měl v ruce papír od statika s razítkem, že se tímto neporuší(la) statika domu – jakýkoliv další oficiální papír by se mohl na jednání s úřadem hodit RV

  Vložil Vizi, 6. Listopad 2008 - 9:56

  Nejsem stavař ani právník, ale myslím si, že máte zatraceně velký problém, neboť jste porušil značné množství předpisů. V oblasti, ve které se pohybujeme, je to §13 odst. 5 ZoVB
  ... Úpravy, jimiž se mění vzhled domu, může vlastník jednotky provádět jen se souhlasem všech vlastníků jednotek ...
  Argument Bydlíme ve 3. patře a ze zdola není vidět ... je sice možná logický, leč z hlediska zákona si troufám tvrdit poněkud irelevantní.

  Takže jestli můžu doporučit - zkuste se se spoluvlastníky a stavebním úřadem domluvit jak co nejelegantněji z téhle šlamastiky vybruslit a celou záležitost uvést do souladu s platnými právními předpisy.

  Vložil LT-Plzeň (bez ověření), 6. Listopad 2008 - 14:00

  Ale spoluvlastníků jsme se ptali a oni nám podepsali souhlas, že s tím souhlasí.

  Vložil Anonymo (bez ověření), 6. Listopad 2008 - 16:21

  72% je málo, na rekonstrukci musíte mít 75% a na změnu vzhledu 100%

  Vložil Anonymo (bez ověření), 6. Listopad 2008 - 16:23

  myslím rekonstrukci, která zasahuje do společných částí

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".