SVJ bez předsedy

Vložil kvik, 12. Listopad 2017 - 11:38 ::

Na konci roku 2017 odstupuje náš předseda v podstatě je to, to nejlepší co mohl udělat,nadělal více škody než užitku,spíše nedělal nic. Nikdo nechce funkci předsedy oficielně převzít.Možnost je externí předseda,ale to určitě na shromáždění vlastníků neprojde,pokud nějaké bude,nikoho v domě moc nezajímá co bude dál,pak li že bude v domě bezvládí. A mě a mému příteli, už se také nechce vyvíjet nějakou iniciativu,když každému je jedno jaká bude budoucnost domu. Máte někdo zkušenost s podobnou situací,poradíte?

  • http://sbdkrusnohor.cz/zpravod

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil asi tak (bez ověření), 14. Listopad 2017 - 8:27

Když vlastníci nemají zájem o správu svého majetku, může to dojít až tak daleko, že se dostanete do insolvence a dům bude prodán. Pak přijdou o byty všichni. To není sci fi, to už se stalo.

Vložil VN (bez ověření), 12. Listopad 2017 - 18:55

poté je jediné smysluplné řešení najít někoho mimo váš dům. Nic moc to ale neřeší, protože zde bude vyšší riziko tunelování vašich peněz.....a člověk , který tuto práci bude vykonávat jako profesionál , bude chtít také jinou odměnu, než jeden z vlastníků , bydlící v domě… Opatrovník..to je krátkodobé řešení..a drahé…

Vložil VN (bez ověření), 12. Listopad 2017 - 18:58

bude například znamenat to , že pokud někomu bude zatékat do bytu…bude mít smůlu. Protože nebude nikdo , kdo by byl oprávněn za SVJ podepsat objednávku či smlouvu s dodavatelem. Ještě by mohlo být řešení , kdyby odstupující předseda dal plnou moc vašemu správci , aby tyto činnosti mohl řešit on za vaše SVJ. Nicméně toto řešení je také poměrně rizikové a zneužitelné…

Vložil JarekSVJ, 12. Listopad 2017 - 14:21

Nejlepší by bylo, kdyby byl takový předseda odvolán shromážděním. Mrkni se ty troubo do stanov , kdo má oprávnění za SVJ jednat a podepisovat . Většinou to bývá předseda + další člen výboru. Pokud tomu tak je tak po odstoupení předsedy a jeho nenahrazení nemá kdo za vaš SVJ cokoliv ujednávat a podepisovat.

Vložil kvik, 12. Listopad 2017 - 14:57

Koho tady nazyvate troubou hledám pomoc protože nám na domu záleží co je ve stanovách víme má jednat předseda výbor nemáme jelikož předseda nekonal nic mi jsme jednali s a on podepisoval nic bez jeho vedomi tenhle portál upadá kloudného názoru se tady nedočkáme

Vložil JarekSVJ, 12. Listopad 2017 - 20:52

Hele tenhle portál neupadá – upadají vlastníci viz. ty a tobě podobní… jenom trouba trpí takový výbor nebo předsedu… hele tady ti nikdo nepomůže to chce něco konat a dělat a né plácat nesmysle na netu.

Vložil kvik, 13. Listopad 2017 - 12:59

ty chytráku,už mě opravdu točíš v domě je insolvence na byty za dům rozhoduje insolvenční správce tak nám poraď jak z toho ven a předseda nedělá nic

Vložil JarekSVJ, 13. Listopad 2017 - 16:31

Já ti rozumím… ale opravdu problém je ve vlastnících , kteří si na vlastníky jenom hrají na papíře atd … Kviku – proč to došlo tak daleko???

Vložil JaVa, 12. Listopad 2017 - 12:00

Na konci roku 2017 odstupuje náš předseda, v podstatě je to to nejlepší, co mohl udělat,nadělal více škody než užitku,spíše nedělal nic.

Nejlepším řešením bude,když toho předsedu nahradíte Vy,nebo Váš přítel.Omezíte tím na minimum riziko,že opět někdo,dle Vašeho mínění, nadělá víc škody než užitku.

Co by za to jiní dali,kdyby měli možnost ovlivnit chod a hospodaření SVJ v domě, ve kterém vlastní jednotku.

JaVa

Vložil kvik, 12. Listopad 2017 - 12:37

Představte si že takový dům existuje že vlastníci dělají práci za předsedu aby se někam chod domu dostal zajišťují revize,výběrová řízení,odečty,kon­trolují výpisy z účtu kde se zjistili neplatiči.Vim velice dobře co obnáší práce orgánů SVJ a není to práce jednoduchá.Nas předseda opravdu nedělá nic priklad za všechny na firmu která měla přijet do domu jsem čekala já předseda mi řekl že v tu dobu ještě spí.Mi oficielně predsedovani nechceme a nikdo v domě také ne ptám se co bude až v domě bude bezvladi

Vložil JaVa, 12. Listopad 2017 - 13:07

Pokud není, ze strany členů SVJ, zájem o členství ve výboru SVJ, určí soud, právnické osobě SVJ opatrovníka.

§ 165 z.č.89/2012 Sb.,

(1) Nemá-li statutární orgán dostatečný počet členů potřebný k rozhodování, jmenuje na návrh toho, kdo osvědčí právní zájem, chybějící členy soud na dobu než budou noví členové povoláni postupem určeným v zakladatelském právním jednání; jinak soud jmenuje právnické osobě opatrovníka, a to i bez návrhu, kdykoli se o tom při své činnosti dozví.

(2) Soud jmenuje právnické osobě opatrovníka, a to i bez návrhu, jsou-li zájmy člena statutárního orgánu v rozporu se zájmy právnické osoby a nemá-li právnická osoba jiného člena orgánu schopného ji zastupovat.

Jeden z příkladů:Opa­trovník

Vložil Makahari (bez ověření), 17. Červen 2017 – 9:36

Naše SVJ také nemělo výbor, soud jmenoval opatrovníka na návrh jednoho z vlastníků (soud ho ale určil), jeho hlavním úkolem bylo svolat schůzi a zvolit výbor. Jinak má pravomoci jako výbor, pokud jsou určité věci svěřeny do pravomoci shromáždění, musí je také shromáždění projednat. Jeho heslem bylo „lepší nějaký výbor, než žádný“, tak jsme tedy na jeho naléhání „nějaký výbor“ zvolili, ale po roční zkušenosti bychom spíše doporučili profesionálního předsedu (příp. změnit v tomto smyslu stanovy) a k tomu schopnou revizní komisi- ubudou Vám do budoucna starosti s volbami Odměna za dvouměsíční práci byla 17.600,–.

Je tady toho víc,stačí jen číst.

Přeji Vám hezký zbytek dne.JaVa

Vložil MartinII, 13. Listopad 2017 - 11:30

SVJ bez předsedy Vložil kvik, 12. Listopad 2017 – 11:38 :: Ostatní

Na konci roku 2017 odstupuje předseda. Nikdo nechce funkci předsedy oficielně převzít. Možnost je externí předseda, ale to určitě na shromáždění vlastníků neprojde, pokud nějaké bude, nikoho v domě moc nezajímá co bude dál, pak li že bude v domě bezvládí. A mě a mému příteli, už se také nechce vyvíjet nějakou iniciativu, když každému je jedno jaká bude budoucnost domu. … poradíte?

Vložil kvik, 12. Listopad 2017 – 14:57

… nám na domu záleží co je ve stanovách víme Výbor nemáme … předseda nekonal nic Mi (my) jsme jednali … on podepisoval … odpovědět | hodnocení –1

Vložil kvik, 12. Listopad 2017 – 12:37

Vim velice dobře co obnáší práce orgánů SVJ a není to práce jednoduchá. Nas předseda opravdu nedělá nic priklad za všechny … Mi (my) oficielně predsedovani nechceme a nikdo v domě také ne Ptám se co bude až v domě bude bezvladi odpovědět | hodnocení 0

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Nejste první, ani poslední, takže můžete hledat zde, ne že se kloudné odpovědi nedočkáte, jak píšete. Co by za to jiní dali, kdyby neschopný předseda sám odstoupil, a ten, kdo chce něco dělat, by byl zvolen bez problémů předsedou. Musel by dát asi dohromady účetnictví, ale čím déle to necháte být, tím hůře (např. neplatiči vč. promlčených nároků). Vysvětlete lidem co hrozí, že když nikdo do výboru nepůjde (třeba „na oko“), a budete to dělat jako předtím vy s přítelem, jak píšete.

Jednak jde o to, zda máte ve stanovách možnost „pověřeného vlastníka“ nebo-li po novu „předsedy“. Pokud ne, tak snad bez žalobce není soudce.

Dle NOZ § 1205 Orgány společenství vlastníků (1) Nejvyšší orgán společenství vlastníků je shromáždění. Statutární orgán je výbor, ledaže stanovy určí, že je statutárním orgánem předseda společenství vlastníků.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Pátral jsem zde a jinde za vás. Strávil jsem tím vč. smolení odpovědi asi 30 minut.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Když zadáte „opatrovník“, dopracujete se vláken, např.

www.portalsvj.cz/…rovnik-svj-0

www.portalsvj.cz/…atrovnik-svj

Když zadáte „pověřený správce“, dopracujete se vláken, např.

www.portalsvj.cz/…reny-spravce

www.portalsvj.cz/…-vlastnik-26

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Na internetu (článek z r. 2014, ale odkazuje na soudní rozhodnutí za účinnosti 72/1994 Sb.)

www.epravo.cz/…k-94878.html

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Vznést dotaz můžete na Portalobydleni.cz, provozovaný SFRB.

Vinohradská 1896/46,

info@portaloby­dleni.cz

tel.: 234 712 611, 221 771 612

Díval jsem se na jejich „poradnu“, ale takový dotaz jsem tam nenašel

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Pokud hledáte profi předsedu, tak např. v Praze

svjpredseda.cz/fun­kce-predsedy-spolecenstvi-vlastniku/

Vložil kvik, 13. Listopad 2017 - 12:49

Děkuji začneme konat,krom toho všeho máme v domě 17 bytů,které spravuje insolvenční správce,také nemáme ani správcovskou firmu.každá rada pro nás dobrá ale děkuji

Vložil Petr, 13. Listopad 2017 - 17:07

„Mi oficielně předsedování nechceme a nikdo v domě také ne ptám se co bude až v domě bude bezvládi“

„v domě je insolvence na byty za dům rozhoduje insolvenční správce tak nám poraď jak z toho ven“

„krom toho všeho máme v domě 17 bytů, které spravuje insolvenční správce“

To vám nezávidím/e. Proboha, jak k tomu stavu došlo ? Asi se nikdo (bez výjimky) nezajímal o hospodaření osoby odpovědné (viz NOZ). Když bude bezvládí, tak to bude ještě horší (zřejmě neplatiči) a krom toho je lepší spravit střechu, když zatéká jen trochu. To je jediná možná odpověď na dotaz „co bude až v domě bude bezvládi“.

Vložil kvik, 16. Listopad 2017 - 22:41

Nedošlo k tomu nijak,to jsou stále neprodané byty původního vlastníka – developera,už se prodalo 20 bytů,zbývá 17 bytů.Správce na nic peníze nedá,jen do všeho mluví,kdo nezažil,nemůže chápat. Od nového roku nás bude spravovat správcovská firma,předsedu si zatím vezmeme z řad profesionalů,bude mu pomáhat přítel. Už se vše někam pohnulo,ne díky našemu předsedovi,ale díky mě a mému protějšku,jsme asi jediní koho osud domu zajímá,opět opakuji,kdo nezažil neposoudí.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".